Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg sajnálnom kellene?

Tényleg sajnálnom kellene?

Figyelt kérdés
Barátom tavaly gyereket csinált a feleségének, a csaj előző házasságából van már egy kisfia. A 2. baba úgy jött, hogy tele voltak hitellel, a srácnak munkahelye se, a feleség meg keresett kb. 90 ezret, de apró bizniszekből annyit összejött, hogy elég legyen az életükre. A srác talált egy pár hónapra munkát, de megszűnt a cég. Ismét ugyanott voltak, ahol elindultak. Spórolni nem szeretnek, a srác fizujának rögtön a seggére csaptak. Most becsúszott még egy baba, de munka ugye nincs. Szívtelen vagyok, hogy nem sajnálom őket? Pedig látom rajta, hogy ezt várná, de engem az ilyen emberi butaság idegesít. Ha a barátom, ha nem! Már amikor anno nagy lábon éltek, pedig annyira nem álltak jól, már akkor próbáltam szólni, hogy kicsit óvatosabban, de persze nem ért semmit. Most meg nem érti, hogy miért ejtek könnyeket az ő sanyarú sorsuk miatt.
2010. jan. 18. 18:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Hát gumira talán nem kellett volna sajnálni a pénzt....bocs de ez jött ki belőlem,felelőtlenek.
2010. jan. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
hát ha ilyen felelőtlenek, akkor az ő hibájuk
2010. jan. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
51%

Szerintem ha a barátod, akkor együtt kéne érezz, mert egy barát akármekkora hülyeséget csinál, akkor is barát és megpróbáljuk kirángatni onnan. Ha pedig ezt nem érted, legalább akkora a baj veled is.

Vagy azrt tetted fel a kérdést, mert azért mégis mocorog valami és el akarod csendesíteni? Nem tudom. De egy barát akkor is barát.

2010. jan. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kirángatni hogyan tudod, amikor a tanácsod nem fogadja meg? Mert amikor "jól" ment, akkor semmi sem érdekelte. A barát nem attól barát, hogy akkor is veregeti a másik vállát, amikor az hülyeséget csinál. SZerintem.
2010. jan. 18. 18:38
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
BUTA NAGYON.ÉN SEMELYIK ILYEN CSALÁDOT NEM SAJNÁLOM.
2010. jan. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%

Nem vagy igazi barát.

Ettől függetlenül tényleg helytelenül cselekedtek, de ezt neked nincs jogod minősíteni, mivel nem állsz mellettük a bajban.

2010. jan. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Sajnálnod tényleg nem kell,viszont az a minimum,hogy a bajban is kiállj mellette,még akkor is,ha TE máshogy látod a helyzetüket,mint ők.Egyetérteni nem kötelező velük,de nem is kell mindig a fejükre olvasnod a hibáikat.
2010. jan. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én nem minősítem őket, csak nem sajnálom. Az álszentség lenne. Egészen eddig mindenben támogattam őket. Ha segítséget kér a mai napig mindenben segítek (gyerekre vigyázni, takarítani stb), de nem tudok ilyen életmóddal egyetérteni.
2010. jan. 18. 19:11
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

ő csinálta magának a bajt, az ilyen embert nem tudom sajnálni. felelőtlen, éretlen gondolkodású.


ha pl. valaki balesetet szenved és emiatt elveszti a munkáját, azt tudom sajnálni. az ilyen idiótákat nem. max a gyerekeket, mert ők nem tehetnek arról, h ilyen buták a szülei...

2010. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
Én sem tudom az ilyeneket sajnálni, a gyerekeket viszont sajnálom, mert ők semmiről sem tehetnek. Felelőtlen szülők. Te nem tudsz semmit sem tenni, ha 2 felnőtt ember nem tud bánni a pénzzel, egy külsős úgysem tud ezen segíteni.
2010. jan. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!