Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénz boldogitson, vagy inkább...

Pénz boldogitson, vagy inkább önérzeteskedjünk?

Figyelt kérdés

Helyzet:én(22),párom (24),lassan 3 éve elég intenziven együtt.Én albérletben,párom otthon (gyakorlatilag heti 4-5 nap nálamalszik) lakik.Én nappalin egyetemista,ő melo plusz levelezőn másoddiploma.Imádjuk egymást,reálisan gondolkodva még 2 év mire nekem is megvan a második diplomám,meg neki is 1 év,utána nekem mindenféleképpen célom elmenni innen(világvégén,de legalábbis olyan helyen lakunk,ahol elhelyezkedni nehezen lehet,és nem fizetik meg a tudást,nem ezért tanulok ennyi ideig).Együtt tervezzük ezt.

Most viszont költöznöm kell,ami albérletben vagyok,eladták.Mehetnék közösen azokkal akikkel eddig voltam,de nekem jobban tetszene az,ha mi ketten egy kis garzonba mennénk inkább...

egy baj van

párom vett egy kocsit,azt vissza kell fizetnie...tehát neki arra lehetőség,hogy albérletet fizessen,nincs,szüleivel is jol elvan,bár gyakorlatilag félig igy is nálam lakik,haza csak tanulni jár,többit nálam.

Viszont én-hiába diákként- keresek annyit,hogy tudnám fizetni a kettünk albiját,rezsivel együtt,neki továbbra is annyi lenne,hogy fizesse a kocsiját,meg a melosebédjét,meg tankoljon,ezeket eddig is ő fizette,többire szülők miatt nem volt gondja.

Eléggé önérzetes.szerintetek belemenne igy az összeköltözésbe?Mindennapokban csak annyi változna hogy nincsnek lakotársaim,meg nem 2 hanem 10 pulcsija van a lakásban...

vagy annyira nagy dolog,hogy egy nő fizeti helyette ezeket?

(tőle is megkérdezem,de csak hnap,ma még olyan dolga van,hogy nem veszem el ezzel a figyelmét,utána megbeszéljük)

Ti mit gondoltok erről?


2010. jan. 22. 08:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Mindenképp az lenne a felelősségteljes hozzáállás ha ketten fizetnétek az albit. A kocsi szerintem nem létszükséglet.
2010. jan. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
kocsi marad,megdolgozik érte,megérdemli
2010. jan. 22. 08:33
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ha közösen tervezitek a jövőtöket, akkor az a minimum, hogy megosztjátok az albérlet költségeit. Hiszen ez részben erről szól, hogy együtt teremtitek meg a közös életetek feltételeit. Ha Te fizetnéd egyedül a lakbért, az olyan lenne, mintha lefizetnéd, hogy veled lakjon. Ha neki is annyira fontos ez, akkor az a minimum, hogy egy részét kifizesse. Még akkor is ez a jobb megoldás, ha nem pont fele-fele arányban osztjátok meg, hanem ő egy kicsit kevesebbet. De akkor is legalább hozzájárul...
2010. jan. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szia,beszéld meg vele.Ha neki nem bántja az önérzetét,hogy te fizeted az albit és neked sem okoz gondot,akkor miért ne.Egyébként meg szerintem tuti,hogy a lehetőségeihez képest segíteni fog neked az anyagiakban,csak nem fele-fele lesz az arány.Egy kapcsolatban az fizessen többet,aki éppen tud,megfordulhat ez még.A kocsiba meg gondolom te is beleülsz,fogd ezt fel úgy,hogy azt ő fizeti, te meg az albérletet.
2010. jan. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

lefizetném,hogy velem lakjon:D persze:d


végülis januárban még csak 1 nap aludt otthon,töbit nálam,lakotársaim csodálkozok,hogy még nem szoltak...


nem megoldhato sajnos,hogy ő is fizessen bele...kifizeti a kocsirészletet,megtankol,befizeti a havi kajáját a cégnél,és nagyjábol nulla,pár ezer forintja marad,(de még ennyiből is engem meglep vmivel)


annak meg mi értelme,hogy akkor én tankolok meg neki,meg fizetem a kifizetivaloját,és akkor ő fizet albirészét...ugyanaz csak másképp van mondva...

2010. jan. 22. 08:42
 6/18 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, ez szerintem pasi függő is.

Én a helyedben mindenképpen kérném a srácot, hogy valamennyi pénzzel szálljon be a rezsibe, mert a végén majd úgy jársz mint én, hogy még tankolni is elfelejt.

5 éve hozzám költözött a párom /saját házam volt/ ugyan úgy mint nálatok, neki kocsi törlesztés meg még egyéb hitelek. Ezért a bevásárlás meg a szálmák mindig rám maradtak, jó mondjuk a kocsik bármikor használhattam. Egy darabig nem is zavart a dolog, de 2 éve egy kedves ismerős felnyitotta a szemem, hogy ez így nem együttélés, mert ha két ember úgy dönt hogy együtt él akkor mindent együtt is kell vállalniuk. Egy kis időbe beletelt míg a párom hozzászokott a változáshoz, de még néha most is van olyan hogy természetesnek veszi, hogy én fizessek, mert hát az ő pénze az az övé.

Szóval szerintem ülj le vele és tisztázzátok már az elején, hogy ki mennyivel járul hozzá a rezsihez.

2010. jan. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

még régebben mikor szobakerült,hogy ismerősék külön kasszán élnek együtt,ő mondta magátol,hogy nah ő ilyet nem,ha összeköltözik valakivel,akkor onnantol egy bankszámla,arra megy mindkettőnk fizuja,akármilye,és ahhoz két kártya...

szoval ilyen nem fordulhatna elő...

csak még kb 2 év mig neki mindene rámegy a kocsira

2010. jan. 22. 10:19
 8/18 anonim ***** válasza:
Ez egy ideiglenes megoldás, na meg azt is hozzá kell tenni, hogy gondolom neked sem jön rosszul néha, hogy van kocsija, tehát az egyensúly valahol megvan. Ha lesz elég pénzetek ráér akkor önérzeteskedni.
2010. jan. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

uhh...

nem vállalnám be. mi is együtt élünk a párommal. már egy éve, igaz nem albi, hanem saját. de: én fizetem a rezsit, mivel én nevemen van a lakás, ő viszont szó nélkül hordja haza 2 szatyrokkal a kaját, mert szerinte is úgy normális, hogy mindketten részt vállalunk az együttlakásban.


gondolkozz kicsit. nem bántani szeretnélek, viszont: persze, nagy a szerelem, jól megvagytok.

de ha ne adj isten szétmentek, akkor neked később rossz lesz belegondolni, h kb te tartottad el, ő pedig a kocsiját fizette, amiben néha ültél...


ez nem reális.


amíg nem házasodtok össze, addig jobb a külön kassza, mert bmikor történhetnek "érdekes" fordulatok.


valamint nekem gyanús, h ennyire kategorikusan kijelenti, hogy ha összeköltök, akkor onnantól semmi individuum a pénzügyekben, csak közös bankszámla, stb.


akármennyire szeretem a páromat, ebbe semmiképp nem mennék bele.

mi azt tervezzük, ha majd lesz normális fizunk, akkor lesz mindenkinek saját számlája (ahogy most is), és lesz egy közös, ahova minden hónapban automatikusan utalunk X összeget, amiből fedezzük a háztartási kiadásokat (rezsi, kaja, tiszt.szer, szórakozás)


javaslom, hogy egyelőre tartsátok meg a saját bankszámlát, és ne tartsd el a pasidat, mert nem az anyukája, hanem a barátnője vagy.

az önérzetre szavazok, ha eddig jól működött így a kapcsolat, akkor nem kell borítani a dolgokat...

2010. jan. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is ketten fizessétek, mert ha valami rosszul alakulna, lehet, hogy megbánnád, hogy te fizetsz szinte mindent vagy megváltozna és kihasználná ezt a lehetőséget, ellustulna. Nekem sajnos volt egy ismerősöm (orvos házaspár), akik azért váltak el, mert a pasi helyett a nő fizetett mindent, ellustult, nem akart soha többé dolgozni, mert a nő fizetése mindent fedezett. Nem mondom, hogy veletek is ez lenne, de az ő önérzetének is jobb lenne, ha valamennyit bele tudna adni.
2010. jan. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!