Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez miért van? Miért ítélitek...

Ez miért van? Miért ítélitek meg negatívabban a nevelőanyát, mint az édesanyát?

Figyelt kérdés

Az itteni kérdésekből és válaszokból indulok ki.

Ha egy édesanya azt írja, hogy elege van, fáradt, és idegesíti a saját gyereke, akkor őt mindenki vigasztalja, hogy ez természetes, ettől még nem rossz anya, stb.

Ha viszont valaki a párja gyereke iránt érez ugyanígy, akkor mindjárt ő a gonosz, szívtelen boszorkány, és annyi a szokásos reakció, hogy minek kezdett gyerekes pasival, ha nem bírja a gyűrődést.


Ez akkor most nem kettős mérce? Egy édesanyának miért nem mondja senki, hogy ő akart gyereket, most akkor ne nyafogjon? Szerintem pont, hogy tisztelet illeti azokat a nőket, akik más gyerekét nevelik, lényegében egy "idegent". Ők miért nem borulhatnak ki és fáradhatnak el néha?



2014. okt. 15. 10:19
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
78%

hm..

nekem semmi gondom vele

sőt talán még jobban becsülöm őket

mert nekik nehezebb - készen kapnak egy gyereket nesze csinálj vele valamit


és sok esetben az anya az aki a nevelőszülő ellen neveli a gyereket ez még extra nehézséget okoz nekik ha az apa nem partner

2014. okt. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
61%
Néha a nevelőanya is elfáradhat, bár neki általában jóval kevesebbet kell a gyerekkel töltenie, tehát ritkábban szabadna elfáradnia is, de szerintem az ilyen kérdéseknél az az általános gond, hogy ezek a nevelőanyukák többet egyáltalán nem akarnának a gyerekkel foglalkozni ha lehetne, tehát azt szeretnék, ha a párjuknak nem lenne gyereke, amikor már van Itt tényleg az a megoldás, ha nem kezdenek gyerekes pasival, ha nem bírják a gyűrődést, ami a gyerekkel jár.
2014. okt. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
64%
Ha lehetne pontozni a kérdést 100%-ot adnék! Nekem is nagyon a bögyömben van ez a mostohák lehurrogása téma. A miértet sajnos nem tudom, de ugyanebben a cipőben járok!
2014. okt. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
30%
Ki mondta, hogy negatívabban ítéljük meg??
2014. okt. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
96%
Talan azert, mert a kerdesben vagy kerdezo kiegeszito magyarazataban legtobbszor az ex/anya szapulasa is megy. Mit gondol a kedves anyuka, stb, tul sok penz megy a gyereknek, mostoha akarja beosztani az elkoltendo penzt, apa hozzaallasat a gyerekhez/exhez, latogatast, stb. Mindez altalaban egy olyan mostohatol aki ismeri az apukat max. 2-3 honapja. Ez tenyleg rohejes
2014. okt. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

"ezek a nevelőanyukák többet egyáltalán nem akarnának a gyerekkel foglalkozni ha lehetne, tehát azt szeretnék, ha a párjuknak nem lenne gyereke, amikor már van"


Már töröltettem egy régebbi kérdésemet, így most sajnos nem tudom belinkelni. Azt kérdeztem, mit csináljak a férjem ötéves lányával, akivel egyébként jó a viszonyunk, ha időnként rám támad. Mert amióta tudja hogy babát várok, előszeretettel próbálkozik azzal, hogy megüsse a hasamat.

És erre a szimpla kérdésre 30 válaszból 28 olyasmi volt, hogy minek akarok én gyereket szülni, ha a férjem lányát utálom. Holott szó sem volt ilyesmiről, és mégis olyanokat kaptam, hogy nem vagyok anyának való, amiért nem foglalkozom az ötéves pici lelkecskéjével. Holott ez nem igaz, egyszerűen csak nem akarom hagyni, hogy bántson és ezáltal baja essen a babámnak.


Szóval tényleg felháborító ez a kettős mérce-dolog.

2014. okt. 15. 10:36
 7/50 anonim ***** válasza:
12%

Ha a gyereknek megengedi a férjed, hogy ütlegeljen az nem is az édesanya (aki a nálatok töltött idő alatt nem tudja nevelni) és nem is a te hibád (nem neked kell megnevelni). Ebben a férjed a nyakig sáros, hogy nem állítja le a gyerekét.

Szóval nálad is fennáll a kettős mérce, hogy szerinted csak a nő hibája lehet a gyerek nem megfelelő viselkedése.

2014. okt. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
100%

Veletek él a férjed kislánya?

Ha meglesz a saját babád, talán megérted, hogy teljesen más a saját gyerek, és más a más gyereke, még ha a párunké akkor is. Máshogy fogsz érezni iránta, és ezt nem te irányítod, az életedet adnád érte ha kell. Nagyon nehéz más gyerekét elfogadni, és sajátunkként szeretni, bánni vele. sokkal több toleranciára, megértésre, nagyobb türelemre van szükség, mint a saját gyerek esetében, akivel kapcsolatban szívből jön minden. És ezt érzi a gyerek is, és reagál rá a maga módján. De ettől méh lehet jó kapcsolatot kialakítani, el lehet érni, hogy fogadjon el. De sosem leszel az anyja, az ő helyére nem szabad pályázni. Ezt tényleg csak annak szabadna vállalni, gyerekes férfival/nővel összekötni az életét, aki képes tényleg elfogadni, megérteni, hogy a gyerek milyen kiszolgáltatott helyzetbe került, és bizony a felnőttek miatt. Ő már most féltékeny a születendő gyereketekre, és ez teljesen érthető, és normális dolog. Ezt neked kell tudnod jól kezelni, vagyis neked, és a férjednek. El kell érni, hogy a kislány biztonságban érezze magát, szeretve érezze magát, fontosnak, ne érezze hátrányban magát a születendő kicsi miatt. Nem elég azt állítani, hogy de ti szeretitek, jók vagytok hozzá, stb. Nem biztos, hogy jól, hogy a megfelelő módon, ahogy az neki is jó.

A kérdésedre válaszolva, szerintem egy szerető, gondoskodó nevelőanyát inkább tisztel mindenki, mintsem,hogy elítélne. És ezt abban mérik, hogy a nevelt gyereknek mi a véleménye, mit gondol a nevelőszülőjéről, mennyire szereti, fogadta el őt.

2014. okt. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Kérdező! Tényleg nagyon beletaláltál!


Rettentő sok kérdést és választ olvastam, többek között ilyen családos témákkal kapcsolatban, és tényleg szinte mindig ez a helyzet.

Ha valaki anyuka vagy apuka, akkor bármit tehet a gyerekkel, akkor igenis szükségük van kikapcsolódásra, meg utazásra, meg mindenféle gyerek nélküli programra, de egy mostoha anyuka/apuka mikor a legcsekélyebb kérdést is felteszi, DETTÓ ugyanez a válaszok 99%-a, hogy: "Akkor minek megy bele egy gyerekes kapcsolatba?"


Én már 5. éve vagyok mostoha anyukája, egy nagyon-nagyon elkényeztetett kislánynak. Sokszor kértem már itt tanácsot amikor tényleg nem tudtam, hogy most mit tegyek, de szinte mindenki nekem esett, hogy látszik az írásomból, hogy én mennyire utálom a gyereket (??????), és hogy nekem nem is való gyerek, stb, stb.


Pedig csak pl. azt panaszoltam, hogy mindent megteszek érte, (anyagiakban és törődésben egyaránt), nagyságrendekkel többet foglalkozok vele, mint a saját "anyja",) ahelyett, hogy haverokkal, barátnőkkel mennék bárhová szabadidőmben, vagy a párommal kettesben, egy idegen gyerek felett bébiszitterkedek, mégis az ex ellenem uszítja, meg hasonlók.

2014. okt. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
3%

Huuuuu kérdező,


És lehet megigazítottam volna egy kicsit ösztönösen a kisasszony grabancát.


1. Hogy jön akármelyik kis taknyos ahhoz, hogy bárkire (főleg rám?!) kezet emeljen,

2. Ha még egyszer a hasamhoz csak közelítene, menne az utbaigazítas.


Azért mindennek van egy határa. Nehogy már egy ártatlan pici magzat sérüljön a pocakodban egy ilyen csökött kis boszorkány miatt! Állj a sarkadra!

2014. okt. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!