Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy férfi mondjuk Kiss-Szab...

Ha egy férfi mondjuk Kiss-Szabó Péter a szülei után, a nő Kovács-Molnár Éva, akkor a gyerekük Kiss-Szabó-Kovács-Molnár lesz? :D

Figyelt kérdés
Nem értem miért kell a gyereknek mind a két szülő nevét adni, eddig az apáét kaptuk általában, de lehet én gondolom rosszul. :D
2014. nov. 4. 20:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
Ezen mar en is gondolkodtam :-)
2014. nov. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

:) A logikádat értem, de pont emiatt van maximalizálva, hogy legfeljebb 2 tagú vezetékneve lehet 1 embernek.

És ha Kiss-Szabó-Molnár-Kovács menne hozzá Nagy-Tóth-Német-Horváthoz....?

:)

2014. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem. Max. 2 vezetékneve lehet egy embernek.


Off: Van egy Kis Szabó Péter ismerősöm: :)

2014. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
4%
A gyerek az apa vezetéknevét örökli!
2014. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Na, szóval csak kettős vezetéknév lehet.
2014. nov. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
És kezdjük ott, hogy ki mondta, hogy ők is mindkettőjük nevét adnék a gyereknek?
2014. nov. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Ez mindenkinek a saját döntése, mit zavar téged? Nyilván csak 2 tagú lehet a vezetéknév, tehát egy ilyen hosszú nevű ember nem fogja rátukmálni a gyerekére. De semmi gond nincs azzal, ha anya-apa nevét is megkapja kötőjellel.
2014. nov. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem zavar! Dehogyis! :) Csak az előbb is láttam egy ilyen nevű kisbabát és megint elgondolkoztam rajta. :) De nem tudtam,hogy két vezeték neve lehet csak egy embernek. :)
2014. nov. 4. 20:57
 9/15 anonim ***** válasza:
51%
Spanyoloknál alapból megkapja mindkét szülő első vezetéknevét a gyerek. A te példádban a gyerek vezetékneve Kiss-Kovács lenne.
2014. nov. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%

Most akkor igazából mi a kérdés? Az, amit felül írtál, vagy az, hogy neked nem tetszik ez a fajta névviselés?

Mert ha az előbbi, akkor nem, nem lesz Kiss-Szabó-Kovács-Molnár, hanem:

vagy

Kiss-Szabó Aranka

vagy

Kovács-Molnár Aranka

vagy

Kiss-Kovács Aranka

vagy

Szabó-Molnár Aranka

vagy

Szabó-Kovács Aranka

vagy

Kiss-Molnár Aranka

lesz a gyerek neve.


Amúgy nem KELL a gyereknek mindkét szülő nevét adni, de egyszerűen van rá lehetőség, és sokan élnek is vele. Én meg nem értem, mint "kell" csak az apa nevét viselnie egy gyereknek. Mondjuk nekem édes mindegy, hogy melyik szülő nevét viseli, és igaz, hogy általában elég hosszú ez a kötőjeles sztori, de találkoztam már olyannal, ahol jól hangzik. Én inkább azt nem értem, hogy egyes férfiak miért ragaszkodnak ahhoz, hogy a gyerekük az ő vezetéknevüket viselje, még akkor is, ha kimondottan negatív jelentése van a névnek. Például sosem értettem, hogy egy Troll vezetéknevű férfi miért örökíti át eme csodás nevét a gyerekére is, amikor a feleségének kimondottan szép vezetékneve van. És igen, ez létező vezetéknév, de nyugodtan be lehet helyettesíteni bármilyen általad hallott, nem éppen megnyerő névre.

2014. nov. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!