Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért teszi meg újra és újra?

Miért teszi meg újra és újra?

Figyelt kérdés
Van egy párom,5 éve élünk együtt,albiban.Az a problémám,hogy a párom állandóan kölcsönad a haveroknak,testvéreinek és nagyon sok esetben nem adják vissza.Többször veszekedtünk emiatt,mondtam,hogy nekünk is nehezen megy,ráadásul olyanoknak ad,akik otthon élnek anyucival,apucival,nem kell a lakbért meg a számlákat fizetni.Volt egy kis félretett pénzünk,picit nagyobb összeg,amit tegnap félve mondta hogy kölcsönadta a haverjának.Csúnyán összevesztünk,pedig már százszor könyörögtem,h ne adjon senkinek,mert soha nem tudni,neadj Isten valami baj történik és mi lesz ha sürgősen kell a pénz?!Mi soha nem kértünk senkitől semmit.Miért hagyja magát így kihasználni?Komolyan a szakításon gondolkozom.Nem tudok megbízni benne többé.Mít tegyek?

2014. nov. 8. 12:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Mert buta és naiv? De most komolyan, a te pénzed is, a közös pénzetek, miért hagyod?? Te sem vagy sokkal okosabb. A helyedben az első alkalomkor is szóltam volna, hogy a közös pénzünknek a saját felét annak adja, akinek szeretné, de az enyémhez hozzá ne nyúljon mert letöröm a kezét. 3-4 ilyen alkalom után pedig szakítottam volna.
2014. nov. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Külön kassza.
2014. nov. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
11%
Hát emiatt biztosan nem szakítanék. A párod valószínűleg jószívű, nem mondom, hogy ez nem idegesítő, hogy mindenkinek kölcsönad, de azért ennél sokkal rosszabb szokásokkal is találkoztam már férfiaknál.
2014. nov. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Kezeld te a pénzt, nála csak annyi legyen, ami nem baj ha elúszik, ha ez havi akármennyi csupán, akkor annyi.

Ha ezzel nem ért egyet, akkor hiába erőlködsz, gyakorlatilag téged is lehúznak majd a haverjai, ott kell hagynod, mert erre nem lehet jövőt tervezni.

2014. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Túlságosan jószívű,az biztos,nem csak pénz terén,hanem mindenkinek segít mindenbe,ez nem is lenne baj,de a drága haverjai akiknek segít,neki soha semmiben nem segítenek,olyankor nincs senki ha neki van szüksége valamire.Kihasználják és hülyének nézik,de ha én megpróbálom felnyitni a szemét,akkor én vagyok a gonosz,szívtelen dög.
2014. nov. 8. 13:05
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag pénzen-segítségen veszi meg a haverjai szeretetét. Fel kéne nőnie lélekben, és kölcsönösségi alapra helyezni a kapcsolatait. Fordulhat szakemberhez, írhattok házi szabályokat,vagy élhet nélküled.
2014. nov. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy hazudik, és nem is kölcsönadja, hanem eljátssza vagy elkurvаzza.

Akárhogy is, az ilyen emberrel nem lehet közösen tervezni.

2014. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nem az fáj,hogy odaadta a pénzt,hanem az,hogy a szavát adta hogy többé nem ad kölcsön,szépen megbeszéltük.Erre tessék.Becsapott,hazudott,ez fáj a legjobban.
2014. nov. 8. 13:13
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

a te helyzetedben,és biztos búcsút intenék ennek a párkapcsolatnak

a tudtod és beleegyezésed nélkül adta a közös pénzeteket oda,ráadásul nagyobb összeget,ez elfogadhatatlan

én a Tesómnak szoktam néha kölcsönadni,de megbeszélem előre

soha nem lehet tudni a mai világban,kell lenni egy kis tartaléknak,mert bármikor bárkit kirúghatnak,baleset érheti vagy bármi

felelőtlenség,amit csinált,és az,hogy utólag mondta meg,gerinctelen

2014. nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Még raadásul azt mondta azért nem kérdezett meg engem,mert úgyse egyeztem volna bele.Még szép hogy nem!És ha soha nem adják vissza?!Az lényegtelen?
2014. nov. 8. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!