Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rágörcsöltem a házasságomra....

Rágörcsöltem a házasságomra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy 21 hónapos kisfiunk, én 33 férjem 40 éves, 13 éve együtt vagyunk és szeretjük egymást. mostanában túl érzékeny vagyok, megsértődöm, folyton arra gondolok szeret-e még a férjem. A kisfiam érkezése előtt nagyon sokat mentünk, utaztunk, anyagilag is jobban álltunk. most szinte nem megyünk sehova (pedig nagyokat sétálunk, hógyolyózunk, szánkózunk)-na jó ugye itt a tél, és lehet ebből is elegem van. Dolgozom is a saját vállakozásban, csak kettesben nincs programunk. Félek elriasztom a férjem ezzel a viselkedéssel, ma reggel is "összevesztünk", mert ő nem szereti, ha lassan eszem, erre én megsértődtem...micsoda baromság... és máris előről kezdődött, hogy akkor ő biztos nem szeret engem. Valahogy ki kell törnöm ebből a körből, de hogy tegyem? Szeretnék sokkal lazább lenni és nem ilyen nebánts virág. Igazából úgy érzem a férjem sokkal többre vágyik, mint amit most meg tudunk tenni, de ő ezt soha nem mondja, mindig csak azt, hogy ő így boldog. Miért nem hiszem ezt el neki? Vagy csak kivetítem rám az én "boldogtalanságom"?
2010. jan. 28. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem neked lassan kezd megártani az otthonlét :) Így minden apróságra a plafonon vagy, aminek a házasságod fogja kárát látni. Kezdj el néha külön programot szervezni a barátnőkkel (apa majd vigyáz a picire aznap), szervezz közös vacsit vagy mozit a férjeddel kettesben. Biztos, hogy szeret a férjed, de most annyira sok időt töltesz otthon egyedül, hogy ilyesmiken jár az eszed :) Ne görcsölj, hanem tegyél ellene :)
2010. jan. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Légy magabiztosabb. Biztos szeret a férjed, ha elviseli a bogaraidat. Az én férjem is elviseli az enyéimet. Hál'Istennek.
2010. jan. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Túlságosan jó dolgod van,azért viselkedsz így.Tönkre akarod tenni a házasságod ezzel a hozzáállással?A férjed előbb-utóbb besokall,az jobb lesz?Foglald el magad értelmes dolgokkal,keress valami hobbit,és legyen önuralmad.Gondold végig mindennap,mit tettél rosszul,miért nem vagy megelégedve az életededdel és változtass rajta.A legfontosabb a pozitív gondolkodás.
2010. jan. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
92%
Probáld meg lepasszolni a gyermeket a nagyszülőkhöz és tartsatok egy,olyan hétvégét ahol csak egymással foglalkoztok, kibeszélitek a lelki bajokat, szeretkeztek sokat :) és próbáld meg kizárni a zavaró tényezőket..egymás kölcsönös kényeztetése sokat javíthat a helyzeten...a boldogtalanságod befolyásolhatja a tél, a hideg..ilyenkor némely ember depressziós lesz. Velem is fordult már elő ilyen
2010. jan. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg poénra venni ha szól valamit,ne sértödj meg kis hülyeségeken,mondj rá inkább egy találló választ ha eszedbe jut pont valami vicces.

Meglátod jobb lesz a hangulatod,neked is.

2010. jan. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ha jól értem, soha nem mentek sehová sem kettesben? Pedig kellene! Nagyon jó, hogy családként együtt vagytok, de elsősorban férj és feleség vagytok. A gyerek felnő és kirepül, ti azonban ott maradtok egymásnak (jó esetben, ha addig el nem váltok). A kapcsolatotokat ápolni kell akkor is, ha már van egy közös gyereketek, aki a legtöbb idődre igényt tart.


be kell vonni barátokat, rokonokat, nagyit, akit csak lehet, hogy mniél többet lehessetek kettesben a gyerek nélkül. Egy-egy mozi, étterem, neadjisten hétvége igenis kell, ha nem akartok belesavanyodni átvitt értelemben a pelenkákba. Különben 18 év múlva arra ébredtek, hogy két évtizede nem beszélgettetek egymással másról, mint a gyerekről és a rezsiről.

2010. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

OFF:

Ha ezt valaki érti az nekem is elmagyarázhatná, lécci:


"mert ő nem szereti, ha lassan eszem, erre én megsértődtem...micsoda baromság..."


Én is ilyen vagyok, lassan eszem, de nem értem mi a baj ezzel? (50kg vagyok 27 évesen) Ha valakinek így ízlik jobban az étel, akkor mi lehet a baja a másiknak?? Az én párom is ilyen, állandóan szóvá teszi, erre meg kiborulok -aztán inkább behúzok a tv elé, mert ott legalább nem szól be. De én jobban érzem magam, ha nem habzsolok. Nem kábulok be a kaja után, mint ő. Szeretem megrágni rendesen az ételt és legalább nem böfögök utána jó néhány sorozatot, mert nem nyelek levegőt stb. Még nincs gyerek, és mindkettőnk el el szokott menni kikapcsolódni a másik nélkül is :)

2010. jan. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Igaz én nem élek házasságban,de valahogy mégis hasonló a helyzetem így 21 évesen.

Párommal távkapcsolatban élünk és amikor otthon vagyok és nincs dolgom én is mindenféle hülyeségen bepukkadok,meg agyalok a marhaságaimon,hogy már nem szeret,felkapom a vizet apró kis semmiségeken is.Úgy érzem többre,jobbra vágyik a barátom és félek mindent elrontok a magatartásommal.Úgy érzem egy ördögi körben vagyok: bepukkadok valami hülyeségen,rossz kedvem lesz,ezt ő is észre veszi,bizonygatja,hogy szeret de én mégis félek,hogy elveszítem és ettől még jobban agyalok a hülyeségeimen és csak generálom a rossz hangulatot, és félek megunja és elhagy és újra kezdődik az egész.Szeretnék sokkal lazább lenni,jó kedvű,de hát ez elég nehéz.Aztán rájöttem,hogy a férfiak UTÁLJÁK A BOLDOGTALAN NŐKET MAGUK MELLETT.Megunják a hisztit,a problémázgatást,hiába csak az lenne a vágyam,hogy többet mondja,hogy szeret és akar és kíván,ők mások,nekik ebből az jön le,hogy boldogtalanok vagyunk mellettük és nem érzik magukat férfinak és ha nem érzik magukat férfinak mi sem érezzük magunkat nőnek...újabb ördögi kör.Szóval én próbálok mindig jó kedvű,huncut,mosolygós lenni.Ne értsd félre,nem megjátszom magam,hanem megváltoztam .És ehhez akarat kell,hobbik ,amivel lefoglalod magad,amikor morfondírozhatnékod van.


Tudom,hogy más a helyzetünk,én nem vagyok házas és nem vagyok olyan tapasztalt sem,nincs gyermekem, de a lényeg,hogy minden párkapcsolatban előfordulnak ilyenek és én csak az esetem akartam leírni,hogy segítsek. Sok sikert!

2010. jan. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Tul sokat gondolkodsz, feleslegesen agyalsz.

Eldd az eleted, tedd a doldog, es ne legyel depresszios!

2010. jan. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mindenkinek igaza van. Köszönöm. 11.40-es úgy gondolom, te különösen érett vagy a korodhoz képest. Ennyi idősen én is ilyen voltam, vagyis vagyok is, csak a gyerek annyi mindent megváltoztat, ez egy új helyzet és sokkal nehezebb megoldani a kikapcsolódást is. Régebben fogtuk magunkat és mentünk, hiányzik ez az érzés. Persze IMÁDOM a családom, de egy kis gyerek mellett nehéz spontánnak lennem. Köszönöm Mindenkinek, tudom fel kell magam találni és tudom, programot kell szerveznem magunknak :)
2010. jan. 28. 12:04
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!