Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tehetném szebbé az...

Hogyan tehetném szebbé az idei karácsonyt?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Jó munkám volt egy éjjel-nappali boltban, szerettem csinálni, nem volt fárasztó sem. Vakbélgyulladásom lett, amit műteni kellett, és mivel nem mehettem betegállományba, a munkahelyemről kirúgtak. Ennek lassan 2 hónapja, azóta sem találok munkát. Bárhova jelentkezem, egy választ sem kapok, egyszerűen olyan, mintha a munkaadók nem tartanának érdemesnek arra, hogy reagáljanak a jelentkezésemre. Nincs semmi pénzem. A párom úgy oldja meg a kaját, hogy jusson nekem is, de ez frusztráló. Az elmúlt 3 héten egyfolytában a várost jártam, hogy munkát találjak, neten pedig egy rakat alkalmi munkára jelentkeztem, semmi. Kölcsön kérni nem tudok senkitől. Anyukám is jön hozzám karácsonyra, március óta nem láttam, ajándékot sem tudok neki venni. Ő fogja megvenni a kaját szentestére...Nem tudom, mihez kezdjek, hogyan oldjam ezt meg. Legalább a kaját tudnám állni! De azt sem! Folyton a halálra gondolok. Nem bírok már így élni.

2014. dec. 17. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia

Nálam is ugyanez a helyzet, szintén 21 vagyok, nekem megszűnt a munkahelyem, és még csak egy karácsonyfára sincs keret, messze a családom is.

Nem szeretnél kicsit beszélgetni?

21L

2014. dec. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ennél sajnos sokkal rosszabb dolgok is történhetnek veled még a halál előtt. Mi is sokáig szenvedtünk egy hasonló helyzettől tavaly, de megoldódott. Sajnos tényleg ilyen bunkók a munkáltatók, válaszra se méltattak engem sem, egy írt vissza, vele írtunk is szerződést.


Szerintem az ünnep fényét nem az adja, hogy elég drága étel kerül-e az asztalra. Azt gondolom, nem kell fényűző 2,5 méteres karácsonyfa és nem kell 3-4 fogásos vacsora. Nehezen tanultam meg, elég pénzes családban nevelkedtem, mindig plafonig érő karácsonyfa volt. Aztán, mint a mesékben, beleszerettem egy nagyon szegény családból származó férfibe. Ő, és az ő családja tanított meg arra, hogy az is karácsony, amikor az embernek temperával festett popcorn füzér lóg az útszélen elhagyott fenyőágáról, amikor fényfüzér meg csilivili díszek helyett gyakorlatilag szemétből hajtogatott díszeket, gyertyákat rak az ember a "fára". Ők mindig csináltak valamit egymásnak, lomokból. Gyönyörű ajándékaik voltak, amikkel kidíszíthették a lakást. Én számítógépet kaptam, ők olyan emlékeket, amiket sose felejtenek el. Fényképeket ragasztgattak össze, kartonból, anyagdarabokból csináltak egymásnak kulcstartót, pénztárcát. Ruhákat varrtak. Gyönyörű, utánozhatatlan ruhákat, meg nem mondod, hogy nem bolti.

Mikor nem volt áram karácsonykor, gyertyákkal világították be az egész házat. Varázslatos lehetett.


21 vagy, nemrég költözhettél el otthonról. Édesanyád - az enyémből kiindulva - valószínűleg akárminek örül, amit mondasz. Próbáld meg összeszedni, hogy mit értél el ebben a háromnegyed évben, és ezekre gondolj!


Minden ember életében eljön az a pont, amikor el kell tudnia fogadni segítséget a barátaitól, és azt gondolom, az az a pont, ahol megismerszik az igaz barát. Ez nem szégyen, bár az a normális, ha annak érzed. Most segítségre van szükséged, de el fog múlni!


Próbálj meg hinni a csodában. Nagyon furcsán hangzik felnőtt szájából, tudom, de azt is tudom, milyen rohadt egy érzés úgy várni a karácsonyt, ahogy várod te most. Nekem egy egyetemi projekt segített - épp akkor mentünk el egy súlyosan és halmozottan sérült felnőtteket gondozó intézetbe. Végiggondoltam, hogy mi az én problémám az ő szüleikéhez, az övékhez képest. Ne gondold, hogy most lenézem a problémád, vagy semmibe veszlek, de rajtam ez nagyon sokat segített.


Próbáld meg feledhetetlenné tenni anyukádnak azt a néhány órát, amíg együtt lesztek. Süssetek/főzzetek együtt. Higgy abban, hogy jobbra fog fordulni a sorod, mert máshogy nem lehet.


Ez a szeretet ünnepe, legalábbis számomra. A szereteté, nem az anyagiasságé.


Szívesen beszélgetek erről, hogyan lehet kilábalni az ilyen típusú depresszív életérzésből, nekem sikerült, nektek is fog!


21N

2014. dec. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyomasztó tud lenni a karácsony. Nyomasztó, mert ilyenkor az ember mindent fokozottan él meg, a szeretetet is, meg a saját nyomorát is. Ebben a média is ludas.

Ne gondolj a halálra! Merj nagyot álmodni, add be olyan helyekre is a pályázatot, amiről nem is gondolnád, hogy sikerülhet!

A párod szülei sem tudnak segíteni? Albérletben éltek? Nagyszülők?

Úgy sajnálom az ilyen fiatalokat, akik a lábukat lejárják, de nem kapnak munkát. Ez nem a Ti szégyenetek!

Melyik megyében éltek? Hátha tudnék segíteni valamit.

2014. dec. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pesti vagyok. Párom sajnos csak annyival tud segíteni, hogy este átjön hozzám, és azt a kaját amit otthon is megenne, itt készítjük el, és nekem is jut belőle. Néha a legjobb barátom is segít kajával.
2014. dec. 17. 21:11
 5/5 A kérdező kommentje:
És nagyon szomorú vagyok...Sosem voltak jó karacsonyaink, mindig veszekedés, gyűlölet volt. Szeretném egyszer azoknak a körében tölteni, akiket szeretek es ők is engem, szeretném őket meglepni valami aprósággal, finom étellel. Talán jövőre sikerül, az biztos, hogy a belemet ki fogom dolgozni azért, hogy a jövő karácsony szebb legyen.
2014. dec. 17. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!