Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségemmel azon vitatkoztunk...

Feleségemmel azon vitatkoztunk hogy szerintem ha valaki megkap egy munkát az sokszor szerencse is, és nem csak tudás függvénye? Neked mi a véleményed erről?

Figyelt kérdés
Feleségemmel múltkor összevesztem azon,hogy szerintem megkapni egy adott munkát nem féltétlen tudás függvénye.Tegyük fel jelentkezik egy állásra 40 ember aki hasonló tapasztalattal rendelkezik,legyen mondjuk egyforma diplomájuk és 2 idegen nyelven beszélnek,azonos szinten.Akkor innentől kezdve ez már nem tudás függvénye,hanem szimpátia.Onnantól már csak a szerencsén múlik ha azonos végzettésgű,tudású emberrel kerülünk szemben.Nektek mi a véleményetek?
2015. jan. 5. 15:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%
Ez nagyon komplex,tapasztalataim szerint kulso,szerencse es tudas.A sorrend nem veletlen:-)
2015. jan. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%
Most akkor szerencse vagy szimpátia??? MErt szimpátiát kiváltani az nem szerencse kérdése.
2015. jan. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Végeztek kísérletet is ikerekkel. Tök egyformák voltak.

A non-verbális jelekkel és a jól felépített beszédstílusával adta el magát az egyik. Míg a másik nem figyelt ezekre, monta ami eszébe jutott.


De szerintem magyarországon inkább ismerős kérdése az elhelyezkedés. Ha nincs protekciód sehol, akkor az nagy hátrány.


Behívtak állásinterjúra, minden vizsgának tökéletesen megfeleltem, a nő már tárcsázta is a főnöket, hogy felvegyen, de nem érte el. Aztán nem hívtak vissza. És nem meglepő módon az igazgató csókos haverja került a meghirdetett állásba, soron és tesz nélkül :P

2015. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Elsővel értek egyet. Sok esetben nem is a diplomák száma, megfelelősége az elsődleges. Inkább a személyes kontaktus, szimpátia, és a gyakorlati tudás jelent többet az interjúk során. Magyarul, ki tudja jobban eladni magát.
2015. jan. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

A felvételis egyszerű szimpátia alapján dönt. Arról fogalma sincs, hogy alkalmas-e az ember a feladatra.

A felvételizőnek meg szerencséje van, ha őt veszik fel.

A tudás itt nem játszik, max késöbb amikor kiderül, hogy az ember nem tud megfelelni az irreális elvárásoknak.

2015. jan. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

Ha látszatra azonos a tudás és a tapasztalat, akkor a megjelenés, a fellépés és a kommunikációs készség dönt általában. Hogy ennek mennyi köze van a szerencséhez, az kérdéses.


Persze ez mind csak akkor áll fent, ha nem vesszük figyelembe, a rokoni szálon, protekcióval, természetbeli ellenszolgáltatásért vagy egyéb hasonló módon megszerzett állásokat.

2015. jan. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

ma 15:06


Szimpátia is szerencse.Mert ha nem vagy kompaitbilis személy pl azzal aki felvételíztet téged,akkor te a fejed tetejére is állhatsz ha nem vagy szimpatikus,magyarul szerencse kérdése,hogy egy veled kompatibilis személy felvételiztessen és nyerő legyél nála és meggyőző,ami engem meggyőz,az téged nem biztos,vagy fordítva.Vagy ami neked szimpatikus,az nekem nem biztos.

2015. jan. 5. 15:14
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Megkapni lehet hogy szerencse (is), de megtartani mar csak tudassal lehet.
2015. jan. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%
Én pont nemrég voltam egy könyvesboltban állásinterjún. Sok éves könyvesbolti tapasztalattal média és kommunikációs diplomával. Helyettem felvették azt a nőt, aki kb. maszturbálásig rajong az erotikus regényükért.
2015. jan. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy HR-es mondta, hogy amikor egy hirdetésre bejön több száz önéletrajz, a felét egyenesen a kukába dobják, a másik feléből válogatnak. Egyszerűen mert nincsen idő annyi önéletrajzot átbogarászni. Nyilván ez nem így van egy nagyobb kaliberű munkánál de a hétköznapibbaknál ahol simán egy adott diploma, nyelvtudás kell ott igen. Na mi ez ha nem szerencse kérdése?
2015. jan. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!