Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen nevet érdemes adni ha...

Milyen nevet érdemes adni ha férjem indiai? Csak indiai vagy indiai plusz egy magyar?

Figyelt kérdés
2015. jan. 31. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:

kettőt,igen.

majd a gyereked eldöntheti melyiket is használja-hol hogyan mutatkozzon be.

2015. jan. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Figyelni kell arra hogy jól mutasson a vezetéknevével, ne valami furcsaság jöjjön ki belőle. Arra is érdemes figyelni hogy a magyar név az indiaiak számára is könnyen kiejthető legyen.

De van olyan ami magyarul is anyakönyvezhető és indiában is van. Pl. Mia .

2015. jan. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Attol is fugg, hogy hol eltek :) En kulfoldon elek ferjemmel es gyermekeimmel, igyekeztem olyan nevet valasztani ami itt is megallja helyet.
2015. jan. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szerintem mindkettőt, vagy olyat, ami mindegyik országban használatos. Engem pl. Anitának hívnak, ami alapban spanyolból ered, és indiai azt mondta nekem, hogy ez indai név...pedig a fenét, de használatos náluk is.
2015. jan. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az indiai+magyar jó választás, csak arra figyeljetek, hogy a másik nyelven is kiejthető legyen. Esetleg azzal lehet még játszani, hogy nemzetközi szinten is elterjedt nevet adtok a gyereknek, ami sehol nem kelt komolyabb feltűnést.
2015. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Múltkor egy itt élő indiai család kislányának nevét hallottam. Nadja volt. Nagyon szép.
2015. jan. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Egy magyar keresztnév mindenképpen legyen, egy full indiai nevű gyerek milyen jogon vallaná magát magyarnak, ha az anyja annyira nem tiszteli a hazáját, hogy még arra sem képes, hogy a gyermek nevének csak egy töredéke magyar legyen. Megjegyzem vannak "frélvér" ismerőseim, sokkal jobban elfogadjuk azt aki ugyan szír származású de István a keresztneve, mint azt aki Alinak hívatja magát. Az első magyar akar lenni, a második arab.
2015. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én félvér vagyok, 2 nevem van, egyik sem kozmopolita név, mindkettőt használom különböző helyeken.

Szerintem ez a legjobb megoldás, esetleg ha egy nevet akartok akkor az valami olyan legyen, amelyik mindkét országban létezik.

Bár ha kint akartok élni talán annyira nem fontos a magyar név (mondjuk mégiscsak magyar is a gyerek), de ha itt, akkor jó lenne -szerintem- hogy ki tudják mondani, ne legyen azonnal egy lehetséges támadási pont.

2015. febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szabad megkérdezni, hogyan találkoztatok? :D Egy házasság kivitelezése nem lehetett egyszerű (kultúra, vallás, szülők). Érdekel ez a téma :)
2015. febr. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!