Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, nem furcsa,...

Mit gondoltok, nem furcsa, hogy egy ilyen kicsi gyereket ilyen sok időre elengednek a szülei mindenfelé?

Figyelt kérdés

3,5 éves gyerekről van szól. Amiket eddig hallottam, legalább 4 hétre megy nyaralni (a nagyszülők elváltak mind a két oldalon, így minden nagyszülővel lesz egy hetet).

Balaton, Velencei-tó, vidéki nyaralás. Mindez a szülők nélkül, legalább 4-5 éjszaka.

Értem, hogy az ovis szünet hosszú és annyi szabadságot nem tudnak kivenni a szülők, de mások is megoldják.


2015. febr. 3. 11:21
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan mi ezzel a probléma?
2015. febr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

nem..

szerintem ez megszokott, legalábbis a környezetemben..

mások is így oldják meg, csak max a nagyszülők közel laknak..

anno amikor én voltam gyerek is 1-2 heteket maradtam mamáéknál, bár el nem utaztunk

2015. febr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok.. ráadásul az én szüleim váltóműszakban dolgoztak.. tehát úgy igazából csak fél óra-órát kellett volna megoldaniuk…azért maradtam a mamáékkal, hogy pihenjenek
2015. febr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem furcsa. Főleg, hogy nem egyben van a hét hét, hanem egy-egy hetek vagy 4-5 napok.

Na meg ez nagyon nagy segítség a szülőknek is, hogy meg van oldva a gyerekfelügyelet és nem egy idegennek, hanem a nagyikkal.

Talán csak annak fura ez, aki nincs jóban a szüleivel vagy az anyósékkal, ezért nem tudja elképzelni, hogy ez milyen, ha náluk nem olyan szoros a kapcsolat a családban.

2015. febr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs ezzel gond. Mi is sokat voltunk a mamámnál annak idején, és nagyon szerettünk ott lenni.
2015. febr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
És miért érdekel,ha ő nekik így a jó? Vagy szerinted csak az a jó ahogy te csinálod? Ha a gyerek akar menni a nagyszülőkhöz,és jól érzi magát miért ne mehetne???Miért nem a saját életeddel foglalkozol?
2015. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
100%
Mit gondolsz, nem furcsa, hogy neked ehhez semmi közöd, mégis belekontárkodsz?! Mert számomra ez sokkal inkább az!
2015. febr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon jó, mert ha így elengedik a gyereket a nagyszülőkkel, az azt jelenti, hogy maximálisan megbízik a szülő a nagyszülőkben, és rájuk lehet bízni egy kisgyereket. Nálunk sajnos az a helyzet, hogy az egyik oldalról a nagyszülők elég idősek, és ugye már nem olyan fittek, így nem tudnám rájuk bízni akár napokra a gyereket, mert mire kettőt lép a gyerek már a lépcsőn szaladna lefele stb. Így fizikai korlát van, ami miatt ez megoldhatatlan lenne, de egyébként nincsen velük semmi baj. Ha a kérdésben forgó szülőknek és nagyszülőknek ez így megfelel akkor nem látok ebben problémát. Az ő dolguk igazából.
2015. febr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem furcsa. Én imádtam a nagyszülőknél lenni. Volt, hogy egész nyáron ott voltam. Folyamatosan! Nem csak egy-egy hétre. Szüleim jöttek oda látogatni.

Legszebb nyaraim voltak, még mindig emlékszem, hogy miket játszottunk a többi unokával :)

2015. febr. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem "mindenfelé" van az a gyerek, hanem a nagyszülőknél. Miért, szerinted hogy kéne megoldaniuk a szülőknek? Fogadjanak fel egy idegent, aki hetekig vigyáz a gyerekre a saját házukban? Az mennyivel jobb ha otthon van, de olyannal, akiről nem lehet tudni, hogy megbízható-e?
2015. febr. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!