Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek a kertes házban, ezért...

Félek a kertes házban, ezért nem akarok azt, de ő igen a kocsi miatt?

Figyelt kérdés

Eljött az ideje az összeköltözésnek, pénzünk is van, már csak el kell dönteni a dolgokat, hogy milyet.

A város megvan, vannak panelok - most is abban élek, kertesházból jöttünk a szüleimmel ide - kertesházak, sorházak,házak közös, zárt belső udvarral ahol garázsok is vannak.


A párom is lakott panelban, most kertesben lakik. Én nem szeretnék kerteset, mert félek, hozzánk a kertesbe ugyanis betörtek. Agyonütötték a kutyát, kipakolták a gazdasági épületet. Ez után mi el is költöztünk.


A párom pedig azért akar kertest, mert hogy az autó és garázs.

Ajánlottam ezt a közös udvarú - nagyon modern, kamerázott stb garázsos részt. A házak körülveszik ezt az udvart és alattuk van a garázs mint földszint. Teljesen zárt, mégis ház, de biztonságos részen van, nincs egyedül az ember ennyire.

"de mi van ha ottlakó töri fel az ajtót?!" volt az indok, hogy miért nem akar mást. De hát a garázsok önállóak, zárhatóak, kamerás az egész.

Sajnos a kertesházi környék itt nem a legjobb, nagyon sok időshöz/egyedülállóhoz törnek be és ölik meg őket, pár ezerért!!

Amikor náluk alszok akkor is félek, főleg hogy ő kéthetetnte éjszakai műszakban dolgozik, szóval egyedül lennék estétől reggelig (este 4től reggel 7ig).

Én azt mondtam, hogy az autó pótolható, de ha valaki betör (most telepítenek be a kertes házas részekre kisebbségieket, akik a macskákat lopják és kínozzák stb a 6évesek!!!) és agyonver stb akkor is az autó lesz a fontos? Én azt az időt, keveset a munka miatt, amit otthon töltök/tünk majd, szeretném nyugalomban és amennyire lehet biztonságban.



Szerintetek reális a kérésem? Ti mit tennétek?


2015. febr. 3. 13:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek jobb környékre.
2015. febr. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Sajnos a környező városok közül itt a legjobb a helyzet, a többi kisebb is és mégtöbb az ilyen estet, tényleg csak a kertes házas része a gázos itt. A többivel semmi gond, sőt, ahol én lakom most, lekopogom nincs semmi, persze a panel felső emeletein főleg nincs gond :D de ugye ő se panelt, se sorházat se ezt nem akarja ahol jó a környék.
2015. febr. 3. 13:50
 3/22 anonim ***** válasza:
68%

Megértem, soha nem jó ha az embernek falszomszédja van és ugrálnak a feje felett. Én 1 évig éltem úgy és menekültem onnan. Amit elmondasz abból az jön le hogy egy kvázi gettó környéken laktok(gondolom Kelet-Magyarország), tehát csak akkor lennétek biztonságban ha elbarikádozzátok magatokat biztonsági kapuval és ráccsal.

Hát nem tudom. Ha velem merülne fel a kérdés, akkor nem hiszem hogy olyan ingatlanba önteném a pénzem ami rossz környéken van, és később eladhatatlan lesz értékveszteség nélkül. A panelt sem tartom szerencsésnek a fent említett okok miatt és a helyszűke miatt sem, kert sem lenne ahol játszhatnak a gyerekek. Nekem ez szempont volt.

Én elköltöznék az egész régióból olyan helyre ahol nem kell heti szinten betöréstől tartani.

A kamerára ne számít, azzal a betörő nem foglalkozik mert mind félhülye iskolázatlan suttyó. Kb ugyanennyit ér a riasztó is. Lehet rácsozni, bár ajtónál nehézkes.

Szóval a sok paranoid megoldás helyett inkább választanék jobb környéket, még ha munkát is kell váltanom emiatt.

2015. febr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%

Most írhatunk itt neked bármit, ha a párod nem hajlandó a kompromisszumra. Én is félős vagyok, laktam kertes házban aránylag biztonságos környéken, de sokat voltam egyedül éjszaka, mert a párom dolgozott. Egyáltalán nem aludtam nyugodtam, minden apró zajra felriadtam. És a gyerekeket is féltettem.

Nekem sokkal biztonságosabb érzés, ha a közelemben laknak emberek, bár nagyobb kompromisszumot is igényel.

2015. febr. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Külön kertes sorház? Mi olyanban lakunk

És pont a szélén, így a kertben van a garàázsunk is, többi háznál az utcában a ház alatt van. Ha az a sorsod be fognak törni hozzád bárhol is laksz! :)

2015. febr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén kíváncsi lennék hol laksz, ahol megölnek mindenkit pár ezer forintért. Azért ennyire még a 8 ker. sem durva valljuk be.


Én is családi házban élek, a szomszédunkhoz két éve törtek be. Miért? Mert elmondta a barátnőinek, hogy sikerült eladnia az édesanyja házát és azt is, hogy nyaralni megy 2,5 hétre Olaszországba a lányáékkal. Egy ekkora környéken, ahol mi lakunk, nagyjából mindenki ismer mindenkit legalább látásból, gyorsan terjedtek a hírek és ki is használta valaki a helyzetet.


Kamerázott, modern... Simán bekamerázhatjátok a saját házatokat, riasztót is szerelhettek fel, ha nagyon el vagytok eresztve anyagilag, akkor be is köttethetitek valamelyik biztonsági céghez, ahol riaszt, ha baj van és van aki kimegy ránézni a házra.

Megjegyzem és akkor mi van, ha be van kamerázva? Senki nem figyeli őket általában, csak akkor jönnek jól a felvételek, ha már megtörtént a baj. A szimpla riasztó is csak téged, vagy a szomszédokat riasztja max.

Egyébként én azelőtt panelban éltem, de sokkal jobban szeretem ezt a helyet.


Azt is megjegyezném, hogy sorházba sosem költöznék közös udvarral! Ott sokkal jobban egymásra vannak utalva a lakók, mint mondjuk egy panelban. És ha nem jössz ki jól a szomszéddal? Majd veszekedtek mindig azon, hogy a macskája minek jár át a képzeletbeli "telekhatáron", ki nyírja a füvet, avagy hogy mertetek autóval áthajtani a csodás gyepén? Balhés emberek bárhol lehetnek.


Azt is hozzáteszem, hogy ma már a legtöbb újépítésű ház alá építenek mélygarázst. Ahol albérletben laktam néhány évvel ezelőttig, ott ezt is kamerákkal őrizték (portaszolgálat volt, tehát ezt ténylegesen figyelték), lemenni sem tudott akárki. Ennek ellenére még is egy garzon lakás volt a negyedik emeleten. Az üres helyeket kiadták környékbelieknek, akik kifizették a havidíjat, avagy megvették a helyet. A garázs hiánya elég lightos kifogás a panel ellen. Ez ma már nem igen jelent problémát.

2015. febr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj kérdező, megveszed ezt az okosságot aztán ha betörnek nem leszel zavarban. :)

[link]

2015. febr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%

Miért ne lehetne panelban autó?

Mindenki ott parkol a házak között, előbb, stb. Nem jellemző, hogy bármi baja lenne az autónak.

De ha találtok, akkor lehet garázst is bérelni/venni.

Kertes házba nem költöznék, ha rossz környéken van.

2015. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%

kezeltesd magad


és ezt nem gúnyolódásból, írom


bárhol megtörténhet a baj, bárhova betörhetnek, nem kell hozzá udva, nálunk a lakásban jártak már3szor, és én mindig itthon aludtam..

sokkal több rosszat hallottam, tapasztaltam a panelról, mégis most is ott élek


félelemben nem szabad élni.

a félelmed mondjuk úgy hogy nem alaptalan, de nem szabad annyira félni, hogy ezek gátoljanak az életben, vagy ezek alapján hozd meg a döntéseidet

2015. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
89%
A kertes házat is be lehet kamerázni, be lehet riasztózni, és még a kertbe is lehet infrasorompót tenni, hogy amikor átugrik valaki a kerítésen már akkor tudd hívni a rendőrséget...
2015. febr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!