Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék nevet változtatni?

Hogyan tudnék nevet változtatni?

Figyelt kérdés
Röviden: a vezetéknevemet szeretném lecserélni (édesapámmal való viszonyok miatt..:/ ) Szóval a kérdésem az lenne,ha elmúltam 18éves ez lehetséges?Édesapámnak alá kell írni egy papírt hogy lemond rólam? Mivel ugye amíg tanulok fizetnie kell a gyerektartást.Nem kell a pénze...csak szeretném,ha ez kivitelezhető lenne anélkül,hogy belevonnám. Nagyon sokat jelent ez nekem.A válaszokat előre is köszönöm ! L/17

2015. febr. 5. 23:52
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Ha elmúltál 18 van rá lehetőség!

De attól hogy más lesz a vezetékneved attól ő még ugyanúgy az édesapád marad!

Lehet tudni milyen a viszonyotok hogy,idáig fajul a dolog?

2015. febr. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
A névváltoztatásnak nincs köze ahhoz, hogy apád az apád marad-e vagy sem. 18 éves korod után meg tudod változtatni a neved anélkül, hogy más beleszólna. Apád attól még az apád marad jogilag, örökölsz utána (ha nem tagad ki a végrendeletéből) és rokontartásra kötelezhető, ha tanulsz tovább.
2015. febr. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!6éves koromig terrorban tartott engem és édesanyámat,szinte mindennap megvert nem is részletezném.Nem szeretném,hogy bármi is hozzáfűzzön.Azóta nem is láttam,ahogy a gyerektartást se,de nem is kéne a pénze! A sok fájdalmat semmivel sem lehet enyhíteni...
2015. febr. 6. 00:33
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja és még valami,az ilyen embert nem lehet édesapának tekinteni:)
2015. febr. 6. 00:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én se akarnám ilyen ember nevét viselni, 18 éves korodtól bármikor megteheted, teljesen megértelek, sajnálom :-(
2015. febr. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Szia!


Igen, lehetséges, én is megváltoztattam a nevem.


Oda kell bemenni, ahonnan az anyakönyvi kivonatot ki lehet kérni. Ott el kell mondani, hogy mit szeretnél, és intézkednek majd. Arra emlékszem, hogy kellett vennem egy 10 000 Ft értékű illetékbélyeget is.

2015. febr. 6. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Édesapád írjon alá egy nyilatkozatot lelkiismerei okokra hivatkozva hogy nem ő a vér szerinti apád és édesanyád nevezzen meg egy vélt apát. Még bizonyítania sem kell. Ennyi. Én így csináltam és jogilag sincs semmi közünk többé egymáshoz, még a temetésére sem mentem el és nem csesztettek a hagyatéki tárgyalás miatt sem és a szemét féltesóim sem kapnak tőlem semmit ha meg találnék halni...
2015. febr. 6. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Majd ha elmúltál 18. Beszélj a lakhelyed szerinti anyakönyvvezetővel. Ad majd egy nyomtatványt, kitöltöd, az összes iratoddal, szül.akvi kivonattal felszerelkezve megjelensz nála. Ez utóbbit bevonja, majd kapsz újat, ha megkaptad a névváltoztatási okiratot. Nálunk 3 hét volt kb mire megérkezett. Illetékköteles. Új szül.akvi kivonattal lehet majd az okmánycseréket intézni.
2015. febr. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én ugyan ebben a helyzetben voltam! A 18. születésnapomon bementem a lakóhelyem szerinti anyakönyvi hivatalba, ahol elmondtam, mit szeretnék. Adtak egy formanyomtatványt, azt kellett kitöltenem, meg vennem kellett egy 10 ezer forintos illetékbélyeget rá. Azzal riogattak ott, hogy csak nagyon indokolt esetben szokták elfogadni a kérvényt, de ez nem igaz, mert nekem semmi különösebb indokom nem volt rá, csak annyi, hogy nem volt jó kapcsolatom az apámmal. Ez volt 24-én, 13-án küldték meg a határozatot, hogy elfogadták a kérvényem és innentől az új nevemet használhatom. Ez után abba az anyakönyvi hivatalba kellett elmennem, ahol anno anyakönyveztek és ott állították ki nekem az új anyakönyvet az új nevemmel. Itt hívták fel a figyelmem arra, hogy nekem az új nevem egyben a születési nevem is, mivel annak a megváltoztatását kértem, így a korábbi nevemet sehol sem kell megadnom. Gondolom, még te is gimis vagy, én is az voltam akkor, én szóltam az ofőnek, és utólag kiállított nekem minden elvégzett osztályról egy új bizonyítványt, hogy ne legyen ebből problémám később (pl. felvételinél) és ne kelljen magyarázkodnom. Ez 2008-ban volt, de gondolom, most is így működik a dolog.

Sok sikert! :)

2015. febr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!