Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet egy anyát ( nagymamát)...

Lehet egy anyát ( nagymamát) kitagadni azért, mert nem ért egyet a lánya válásával? Soha többet nem láthatom ezért az unokáimat.

Figyelt kérdés
2010. febr. 11. 01:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Nézd kedves nagyi! Felnőtt nő, ő döntött, neked pedig a lányod mellé kellene állnod, nem pedig azért zsörtölődnöd, miért is tette meg ezt a lépést. Idővel rá fogsz jönni jól tette. Beleláttál a házasságukba, ott voltál mellettük a nap minden percében, órájában. Tudod hogy bánt vele a férje, vagy az unokáiddal. Nagyon sok vejkó meg tudja ám játszani az aranyos kedves férjet, de a négy fal között meg üti veri, pocskondiázza a feleségét. Lehet pont ilyen történt a lányoddal is. Nem beszélve arról, lehet meg is csalta. Én mindig azt mondom a lányomnak, bármi is történik a kapcsolatotokkal, te örökké a lányom maradsz, de a vejem soha nem lesz a fiam. Gondolkodjál el, és hiába pártolod a vejedet, az neked egy gazszálat sem fog keresztbe tenni neked, úgy elfelejt a válásuk után mint a sicc! Remélem nem haragszol rám, de jó lenne visszanyernéd a lányod szeretetét, és láthatnád az unokákat is.
2010. febr. 11. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

100%-ban egyetertek az elottem szoloval.

Nem itelkezned kell a lanyod felett, hanem mellette allnod maximalisan.

Nyilvan nem jopofasagbol hozta meg ezt dontest, es ha nem volt boldog ebben hazassagban, es meg ki tudja mi tortent vele, nem varhatod el, hogy csak azert mert ferjhez ment egyszer ehhez az emberhez, igy le is kelljen vele elnie az eletet.

Ha gazos volt a hazassag, a gyerekeknek is jobb,ha nem azt latjak, hogy apa es anya marjak egymast!

2010. febr. 11. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek az elsővel. Egyébként figyelemre érdemes, hogy te már a sárkány anyósságon is túllépve beléptél a sárkány anyaságba. Miért szólsz bele a lányod életébe? Miért akarod, hogy a te döntésed szerint éljen? Nem tudhatod (nem is tartozik rád), hogy mi zajlott náluk a 4 fal között. Felnőtt nő, anya lett, ezt meg kell értened, tudomásul kell venned. Nagyon nehéz egy ilyen döntést meghozni, különösen kisgyerek mellett. Nyilván ő is épp eleget vívódott, latolgatott szegény, mielőtt kimondta az utolsó szót. Ilyenkor támogatásra, segítségre lenne szüksége, nem támadásra, ítélkezésre!

Szerintem próbáld magadat a helyébe képzelni és ne a döntéseit kritizáld, hanem légy a lelki támasza (az unokádnak is!) ezekben a nehéz időkben. Ha nem dramatizálod a helyzetet, hanem megpróbálsz természetesen (és nem gyűlölködve!) beszélni róla -persze, csak ha ő kérdez! -, sokat segíthetsz a kisunokádnak.

2010. febr. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
27%

Nem értek egyet az előttem szólókkal.Ma már sok fiatalasszony csak azért válik,mert megunta a férjét,nem tesz semmit a házasság fennmaradásáért.És sokan azért,mert találtak maguknak egy másik pasit.

Egy anya sem kifogásolja a válást,ha a férj agresszív,alkoholista stb.Ha normális az anya-lány kapcsolat,akkor az anyjának elmondja a problémáit.Ebben az esetben az anyja jogosan ítélkezik.

Nálatok komoly probléma lehet ezzel a kapcsolattal.Mi az,hogy soha többet nem láthatod az unokáid?

Ha a bíróság az apának ítélte a gyerekeket,akkor a lányoddal nagy bajok vannak és ez a helyzet akkor is,ha Ő nem engedi látnod az unokákat.

Kicsit többet is írhatnál a "háttérről".Akkor hasznosabb tanácsokat kaphatnál.

2010. febr. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem bármi is volt az ok, a lányod mellé kellene állnod. Akkor is, ha hibázott.

Ezt nem csak erre az esetre értem, hanem mindenre.

Az ő döntését kell elfogadnod, hiszen az ő élete.

Egy anya pedig akkor is anya marad, ha a gyereke 100 éves.

2010. febr. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%

Nem értettél egyet a lányoddal = ellene voltál? Támadtad?

Ha igen az neki pont úgy esett mint neked az hogy nem akar veled találkozni

Tudod én mindig azt mondom, hogy annak aki közel áll hozzám aki állítólagszeret, nem kell, hogy mindig egyetértsen velem, de sose legyen ellenem

2010. febr. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

6:29-es!

Azt se tudod mi történt pontosan akkor hogy mersz pálcát törni? Alapból az elötted szólók mondták logikusan. Mi az hogy sok azért válik? Ez az eset egy konkrét.

2010. febr. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek azokkal, akik azt írják, fogadd el a lányod döntését, hogy elvált (ezért, azért mindegy miért). Felnőtt nő, tud dönteni. Még ha hibásan, akkor is. Majd "megissza" a levét, ha hibás döntés volt. Viszont azt sem tartom helyesnek, ha emiatt az unokáidat nem láthatod. Ahhoz viszont jogod lenne. Próbáljatok leülni és komolyan végigbeszélni ezt a dolgot, de tartsd szem előtt, hogy el kell fogadni a lányod döntését, még ha fáj is.
2010. febr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%

Lehet egyet nem érteni és ezt megmondani, de ettől függetlenül csak rájuk tartozik, hogy válnak vagy nem. Mindenki a saját életéért felelős, a lányod is. Ha a lányod így döntött, el kell fogadnod és támogatnod kell.

Szerintem nagyot hibáztál, de szerintem ha most melléállsz, még helyrehozható.


Ui: Komolyan nem is értem, hogy vállalhatnád annak a felelősségét, hogy valahogy meggyőzöd a lányod, hogy maradjon a férjével, és utána esetleg elfajulnak a dolgok. Akkor annyit mondanál, hogy bocsánat, tévedtem? Életed végéig hallgathatnád, hogy tönkretetted az életét. Lehet véleményt mondani, de az ő döntése, és a döntéséért neki kell vállalni a következményeket.

2010. febr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Soha nem voltam a lányom ellen és nem is leszek! A vejem nagyon rendes ember aki a családjának él és még mindig szereti a lányomat. 7 év alatt ép eleget láttam, hallottam a házasságukról, hogy tudjam sajnos a lányom, aki felelőtlenül lép, már bizony nem először. Amikor rossz kapcsolatban élt megértettem, hisz ki az a hülye anya, aki rosszat akar a gyerekének. Szomorú de a házassága azért megy tönkre mert ő unja a párját és a netten 2 hónapos ismeretség után boritja az életét, ami

igaz az ővé, de ott a két unoka, akik szeretik az apjukat.

Nem vagyok és nem voltam soha az a mama, aki beleszólt az

életükbe, nekem csak tudomásulvételhez van jogom és türésre. Mivel nem támogattam ezt a friss kapcsolatot igy

lettem kitagadva.

2010. febr. 11. 10:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!