Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt valaki aki hosszabb...

Van itt valaki aki hosszabb időre ki volt téve szadizásnak/zsarnokoskodásnak ("bullying)? Esetleg családon belül?

Figyelt kérdés

Mi történt, és hogyan kezelted?


Én már felnőtt vagyok (19 éves), de még mindig tart (9 éves korom óta), ráadásul családon belül! Kívülállóknak soha nem mutatom ki hogy baj van, viszont családon/rokonságon belül kb mindenkinek elmondtam már a 10 év alatt annak reményében hogy hátha valaki segítene nekem. De "okos enged szamár szenved" meg "legyél mindig kedves hátha elmúlik" meg "ne figyelj rá" meg hasonló kliséken kívül nem kaptam segítséget. Viszont ha egyedül vagyok és nincs semmi ami épp lekötné a figyelmemet, teljesen összeomlok. Óriási hangulatingadozásaim vannak, napközben én vagyok aki egyetemen mindenkivel jóba van, délután/este meg már 4-5 éve minden nap öngyilkos akarok lenni.


Nem szeretnék részletekbe menni, nem az a cél hogy sajnáltassam magam... Csupán kíváncsi vagyok más emberekre akik ilyen gonddal küzdenek/küzdöttek.


2015. márc. 19. 19:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez pedig pont egy olyan kérdés a részedről, ami által illendő lenne részletekbe bele menned, minek után ez így semmit se mond ezer idegenek részére, max. annyit, hogy szadizmussal/zsarnokoskodással vádolod a rokonaidat..., illetve még az sem derül ki, hogy kiket, de gondolom vmely szülődet.
2015. márc. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre nincs ember, aki másképp reagálna, ugyanígy kezeltem én is. Annyival volt nehezebb dolgom, hogy itt én vagyok az örökös, és a rokonságból a maradék ember, (akivel még nem vesztek össze az aberrált szüleim) sem értett meg, mert ők is irigyelték. Nekem nem csak a hangulatom, de a vérnyomásom is ingadozott, viszont soha, semmilyen körülmények között nem akartam végezni magammal. Én is ilyen magambafojtós-nagyonritkánsírós vagyok, de az öngyilkosság... az valamiért nekem soha nem fordult meg a fejemben.


Hogy legyen hepiend: fogtam, és kidobtam mindenkit az örökölt lakásomból, eladtam, vettem helyette egy másikat, és sokkal boldogabb, és felszabadultabb vagyok. Senkivel nem tartom a kapcsolatot a családból, és nem is hiányoznak.


Ha szeretnél dumálni erről, írhatsz privit, de mivel én másfél éve már nem vagyok ennek kitéve, nem biztos, hogy meg foglak tudni érteni mindenben, mert ennyi idő elég volt, hogy túllépjek. A személyiségemen sajnos örökre otthagyták a nyomukat, de már túltettem magam a lényeges részén.


20/F

2015. márc. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%

Én csak azon csodálkozom hogy erre cseszik a társadalom. Pedig ez akár károsabb mint egy nemi erőszak.

Mert az ugyebár egyszer megtörtént és utána fel lehet dolgozni. De ez lassan leépíti az embert idegileg és pszichésen is.

2015. márc. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mit lehetne valaszolni reszletek nelkul. Minden helyzet mas es mas, anelkul csak kliseket sorolhatunk mi is.
2015. márc. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés:


Mit tettél ellene eddig?

2015. márc. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Azért nem cserélnék egy nemi erőszakot átélt emberrel, de abban igazad van, hogy mivel a család- és gyermekvédelem figyelmét lekötik a romák, több (tíz?)ezer gyereket bántalmaznak így, "csak" lelkileg.


És pontosan ők is így vannak vele, hogy az Orsós Armandó ordibálni fog, hogy nem kapja meg az ingyen támogatást, addig a lelkileg évek óta bántalmazott gyerek csendben kivárja a sorát. És nem azért, mert bántalmazott, hanem mert intelligensebb.


(#2 voltam)

2015. márc. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm idáig a válaszokat, különösen a 20 éves fiú történetét. Természetesn jöhetnek még!


1. és 5. kérdéseire válaszolva:

Apukám feleségéről van szó, aki nem bír elviselni. 8 éves koromban (akkor még anyukámmal laktam) mikor másodszorra láttam életemben felpofozott, és azóta minden dolognál amit csinálok valami cinikusat odakommentál. Számtalanszor elmondja hogy örüljek hogy nem árvaházban lakom, hogy soha semmi nem lesz belőlem (orvosi egyetemre járok, és 3 nyelvet tudok anyanyelvi szinten), volt hogy a telefonomat lopta el és elolvasta az SMS-eimet (akkor 14 éves voltam, akkor ugye nagyon érzékeny téma a privátszféra), volt hogy a barátnőmmel is addig ordított hogy elbőgte magát... Szóval minden nap "meglep" valamivel... Legyen elég ennyi részlet, soha nem fogalmaztam meg még A-tól Z-ig, és nem is akarom, mivel csak siránkozás lenne...


A kérdés jogos hogy idáig mit tettem ellene. Próbáltam másoktól segítséget kérni. Apukám pár havonta egyszer leordítja, akkor 3 napig vajra lehet kenni azt a nőt, utána megint kezdi. Volt hogy én próbáltam vele beszélni (szépen / csúnyán), de csak jót szórakozott a helyzeten...

2015. márc. 19. 20:42
 8/15 A kérdező kommentje:

Nemi erőszakról nem tudok nyilatkozni, mivel abban még nem volt részem :)

Cigányokról sem sokat, mivel (a legtöbb problémás családdal ellentétben) mi módosak vagyunk...

2015. márc. 19. 20:43
 9/15 A kérdező kommentje:
4. Tudom. De elsősorban más emberek történeteire vagyok most kíváncsi, gyk-et ennél egyszerűbb kérdések megválaszolására találták ki.
2015. márc. 19. 20:45
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha apád nem válik el és 19 éves vagy akkor költözés.


Egyetemi évek megoldást hozhatnak, vagy az önállósodás.

2015. márc. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!