Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom gyermekeinek van...

A párom gyermekeinek van néhány számomra nagyon zavaró szokása. Hogyan szoktassam le őket róla, ha még nem is fogadtak el engem? Hogyan érjem el, hogy a férjem kicsit komolyabban vegye a problémámat?

Figyelt kérdés

A párom rengeteget dolgozik és sokat van távol. Amikor épp velünk van, nem erre pazarolja az idejét, amit valahol meg is értek, de mégis sokat ront az esélyeimen.

11 éves a kisfiú és 10 éves a kislány. Elég nehéz velük és nagyon nehéz úgy bármit is megbeszélni velük, hogy ne a "csakazértse" érzést váltsam ki belőlük.

A párom mindig azzal jön, hogy legyek türelmes, majd elhagyják ezeket a dolgokat, ha összeszokunk, csak az a baj, hogy ez a módszer eddig sem vált be.


2015. márc. 20. 07:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Mik ezek a szokások?
2015. márc. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
7%
Szereted őket? Ne válaszolj, csak nézz mélyen magadba. Ők érzik.
2015. márc. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Elnézést, a példák lemaradtak.

A wc-t nem húzzák le pisilés után mert az pazarlás. Estére mindig visznek maguknak inni és valami rágcsálni valót, hogy reggel ne keljenek morcosan(?). Ennek az az eredménye, hogy a víz mindig kiborul, mert felrúgják, rosszabb esetben a pohár is törik és még az ügyeletre is rohanhatunk, ha belelépnek, a szoba meg tele van morzsával, hiába takarítok. A kislány tényleg tündéri hogy segíteni akar, de pl. úgy mosogat el, hogy nem öblíti el a tányért, csak eltörli a habos edényt a konyharuhával. Természetesen nem szídom le érte, örülök, hogy egyáltalán eszébe jut mosogatni, csak rossz, amikor mosogatószer ízű lesz az étel, vagy a víz, ha épp nem veszem észre, hogy ő mosogatott.

2015. márc. 20. 08:07
 4/18 A kérdező kommentje:
Ezek lehet, hogy apróságok, de rengeteg ilyen van és nagyon rossz, hogy én hiába kérem őket, hogy figyeljenek erre oda, tesznek rá magasról.
2015. márc. 20. 08:08
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, nálatok konkrétan mi a gond, de nálam volt,hogy a párom gyereke azzal indított,hogy "ez meg mikor takarodik már el innen". Megkóstolni sem volt hajlandó olyan ételt,italt, amit készítettem, ha az apja hozzám szólt elkezdett visítani,hogy ne szóljon hozzám és ne merészeljen egy szobában tartózkodni velem. Mondjuk ebben az esetben a féltékeny anyuka volt a ludas,de az apját persze nem zavarta, ő is azt mondta hogy majd abbahagyja ezeket a dolgokat. Természetesen nem lett jobb, végül elköltöztem,de nem csak emiatt.
2015. márc. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Wc-t szerintem nem azért nem húzzák le, hogy téged bosszantsanak, hanem mert így szokták meg, így tanították őket. Gondolom az apjuk is így csinálja, ha ő csinálja nem zavar?

Ivásra van egy egyszerű megoldás. Ne pohárba legyen a víz, hanem műanyag palackban. Azt nem értem, hogy minek kaja éjszakára, de adj nekik olyat, ami nem morzsál nagyon.

2015. márc. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom már megpróbáltad nekik elmagyarázni ezeket a dolgokat, de talán próbálgasd többször. Esetleg a kislánynak is elmondhatod még egyszer, hogy örülsz, hogy ilyen rendes, de ez ezért és ezért így nem jó vagy meg is mutathatod neki és mosogassatok együtt, hátha átveszi tőled. A rágcsa meg a víz szerintem csak figyelmetlenség. Mármint szerintem azzal, hogy visznek magukkal még nincs baj, de az nyilván nem jó, hogy leverik, szétszórják. Esetleg kérd meg őket, hogy takarítsák fel (nem az üvegszilánkra értem mondjuk) és lehet, hogy legközelebb jobban vigyáznak majd. Viszont tényleg nehéz mert így is lehet, hogy csak úgy látják, hogy parancsolgatsz nekik meg rosszat akarsz, holott ez nem így van. Tényleg mond a párodnak, hogy ő is próbálja meg kicsit rendbe szedni a gyerekeket, elvégre ő az apjuk.
2015. márc. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Vannak dolgok ahol a szülőknek kell igenis a sarkukra állni. Ilyen az éjszakai evés, ivás. Este megvacsoráznak, és ennyi. Egyszerűen nem engeditek meg, hogy enni és innivalót vigyenek a hálószobába. El lehet nekik magyarázni, hogy a konyha étkezésre való, a háló alvásra. Mi lesz a legnagyobb gond? Pár napig hiszti lesz, majd rájönnek, hogy ezt a csatát elvesztették, nem lesz többé kaja, pia, és beletörődnek. Ez hozzájárul a gyerekneveléshez, Hidd el, minden gyerek vinne kaját, italt magával, de nem lehet. VAgy ha nem akarsz ilyen szigorú lenni, akkor egy sima palackban lehet víz..

A mosogatásról. A kislány 10 éves. A segítőszándék megvan benne. Lehet a mosogatást is játékosra venni. Nem hagyni, hogy mosogatószeresen megszáradjon majd abból enni. (mondjuk téged sem értelek, hogy egy 10 éves után simán elpakolod a tányérokat, holott tudod nem jó) Tessék játékosan megtanítani a helyes mosogatásra. A gyerekek ebből tanulnak, és nem abból, hogy mindent rájuk hagyunk. Tessék ketten mosogatni, és közben mutatni, hogy

-nézd, kicsim, és most szépen leöblítjük a habot róla, látod?...na most jó..

Te csinálod, és utána ő is így fogja.

A wc lehúzása meg olyan, hogy ha otthon a fejükbe rágták, hogy már pedig így takarékoskodunk a vízzel ( egy gyerek nem talál ki magától ilyen indokot, ezt hallania kellett) akkor szépen el lehet magyarázni, hogy neked miért fontos a wc lehúzása. Nevelni kell a srácokat, nem pedig mindent rájuk hagyni majd panaszkodni.

2015. márc. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Andizsuzsi ***** válasza:
9%
Álproblémákat kreálsz magadnak. Este nem a földre kell tenni a poharat, vagy legalább egy műanyag poharat kell beszerezni, ami nem törik. Nem hiszem, hogy rendszeresen érik őket a pohár eltöréséből adódó balesetek. Kivel vannak olyankor a gyerekek, amikor nem veszed észre, hogy a gyerek mosogatott?
2015. márc. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

Ezek szerintem nem álproblémák.

Kérdező, tisztáznod kell magaddal és a pároddal, hogy van-e jogod értelmes szabályokat felállítani és azokat betartatni. Ha igen, jogod van ehhez, mert együtt éltek és felelős vagy a gyerekekért, akkor üljetek le, beszéljétek meg, hogy legyenek a dolgok. Egyszerre csak kevés új szabály legyen. De attól kezdve határozottan és következetesen tartasd be azokat. Fontos a türelem, de az nem azonos a mindent megengedéssel. Sok sikert!

2015. márc. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!