Mit tegyek? (lent)

Figyelt kérdés

Anya élettársa szakítani akar anyuval amit nagyon sajnálok,de én ebbe nem avatkozok bele. Ami engem zavar az az hogy mi lesz velünk ha vége,ugyan is anya keveset keres (130e) és egy albérlet kb 70-80ezernél keződik. Nos, de havi 50ezerből megélni nem lehet. Anya régebben tervezte,hogy ki akar menni Osztrákokhoz,de nem lett belőle semmi. Beszéltünk még régebben róla engem nem zavarna ha anya csak 2 hetente járna haza (kiskoromba is sokat voltam egyedül,anya egyedül nevelt...) így ez számomra nem akadály. De,most anya ott akarja hagyni a munkáját,mert már beszéltek erről anyuék,hogy ez így nem megy köztük. De,ameddig nincs egy hely ahova mi tudunk menni,nem értem miért akarja ott hagyni...

Megoldani köztük nem lehet,már próbálták.

Segítséget kérni nem tudunk...

Hogy őszinte legyek,gondolkoztam már az öngyilkosságon ha nem jönnek egyenesbe a dolgok,mert nekem ehhez nincsen idegzetem végig csinálni.

16/lány.



2015. márc. 30. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság a legnagyobb hülyeség, ami eszedbe juthat. Gondolj bele, anyukádat milyen nehéz helyzetbe hoznád vele! Nem elég, hogy a párkapcsolata tönkremegy, lakhatási és megélhetési problémái alakulnak ki, még a gyermekét is elveszíti!

Inkább legyél ott neki, és együtt, erősítve egymást vészeljétek át ezt az időszakot!

Vállalj valami diákmunkát, és nézelődjetek anyukáddal munkalehetőségeket, hátha talál valami jobbat.

2015. márc. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem varhatod el, hogy azert eljen egy ferfivel, hogy anyagilag jobb legyen. Egy kapcsolathoz tobb is kell. Lehet, hogy most anyukad megindult. Ott hagyja a munkajat, kimegy Ausztriaba, ha nem probalja meg, soha nem fogja tudni, hogy hogy sikerult volna. Inkabb tamogasd mint keresztbe tegyel neki.

Mihez nincsen ideged? Anyukadnak kell lenni, hogy tengodve, egy ferfi mellett akivel nem boldog elje le az eletet? Hidd el, az elet soran, meg nagyon nagyon sok dologhoz lesz idegzeted, nem sertodoskodni kell.

2015. márc. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezért öngyilkosnak lenni? :S

Biztosan meg fogja oldani anyukád. Azért annyira nem keres keveset, sokan örülnének egy ilyen fizetésnek. Majd kerestek kisebb lakást. Vagy tényleg kimegy Ausztriába dolgozni. Meg fogja oldani, hidd el!

Nemsokára pedig te is dolgozhatsz majd. Már kezdheted nyáron, hogy meg tudd magadnak vásárolni, amiket szeretnél.

2015. márc. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vész/átmeneti megoldás:

Te középiskolai kollégiumba költözöl, anyukád pedig bérel valahol egy szobát vagy ágyat amíg egyenesbe nem jöttök v talál jobban fizető állást.

Ha kimegy külföldre, akkor bérel neked valahol egy szobát (diáklányok gyakran vesznek ki együtt egy lakást és mindenkinek jut egy szoba)és kéthetente hétvégén ott alszik nálad vagy te koliban maradsz és kéthetente te látogatod meg Ausztriában őt.

2015. márc. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

kollégista vagyok már lassan két éve.

havi 20ezer hogy én ott lehessek,és ehessek.

dolgozok(iskolai gyakorlat) havi 18-at kapok, abból van fizetve a koleszom. :)

2015. márc. 30. 13:04
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Es most akkor mi okod van az ongyilkossagra? Megkerdem meg egyszer, mihez nincs idegzeted? Itt anyukadnak kell kotel eros idegzet, nem neked.
2015. márc. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nekem bőven elég,hogy látom szenvedni.
2015. márc. 30. 13:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosság megoldás? Talán látszólag... abba nem gondolsz bele hogy mi lesz ezután? Sajnálod anyukádat? De azt nem sajnálnád, ha elveszítené a gyerekét... tönkretennéd ezzel az egész életét.. Most kell a legjobban mellette állnod és támogatnod őt mindenben... legyél mellette, erősítsd őt.. jól néznénk már ki, ha jönne egy nehéz helyzet az ember életében és egyből véget vetne annak.. Gondolj csak bele a következményekbe... szerinted csak ti mentek át ilyen nehéz helyzeten?

Arról már nem is beszélve, hogy halálos bűnt követnél el...

Hívd Istent segítségül és ki fog ragadni ebből a nehéz helyzetből és megoldódnak a problémáitok! Ez az egyetlen esélyed, próbáld ki, meglátod, hogy nem fogsz csalódni... Ő egy szerető Isten, a helyreállítás Istene, a Gyógyító, a Szabadító, a Vigasztaló! Nem vagy egyedül ezzel a problémával, hisz Ő veled van és szeret Téged! Csak annyit kell tenned, hogy hozzá fordulsz segítségért.

2015. márc. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

7: mert akkor nem szenvedne, ha öngyilkos lennél? :S

Mi lesz veled később, ha nagyobb gondokat is gördít eléd az élet, amiket ráadásul neked kell majd megoldanod?

2015. márc. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Üljetek le beszélgetni anyukáddal és ötleteljetek azon, hogy hogyan tovább...próbálj te is ezen agyalni inkább mint a hülyeségen! észre sem veszed és megerősödsz, mert kell mert sok xar lesz még hidd el...
2015. ápr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!