Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi spórolt pénzének...

Mennyi spórolt pénzének kellene lennie egy harminc éves embernek aki a szüleivel él?

Figyelt kérdés
Még nincs gyereke, férje vagy felesége. Szerintetek mivel nem kell fizetnie albérletet mennyi pénzt kellene összespórolnia ha 22 éves koráig egyetemre járt?
2015. ápr. 21. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Kellene lennie?

Ez hol van meghatározva?

Ha az én hobbim a búvárkodás, sokat költök rá, és emiatt nincs sok spórolt pénzem, akkor mi van? Az baj?

2015. ápr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Tudod itt minden azon múlik, hogy volt-e lehetősége azóta folyamatosan (vagy legalábbis minimális időkiesésekkel) dolgoznia! Továbbá hogy az illető nő vagy férfi.


Az, hogy nő vagy férfi azért nem mindegy, mert egy nőnek kb 40 éves koráig nagyon szerencsésnek kell lennie ahhoz, hogy folyamatosan munkahelye legyen. Az előítéletek, hogy "biztos majd elmegy szülni, nem vesszük fel, inkább férfit veszünk fel vagy idősebb nőt helyette, stb..." Ezek miatt egy nő sokszor nem is tud munkát szerezni (ismeretség nélkül), vagy ha váltani szeretne jobbra, inkább nem teszi,mert nem kockáztat. Így nem fog többet keresni se. Míg egy férfi könnyebben ugrálhat jobban fizető munkáért, őt nem érik előítéletek, eleve könnyebben kap munkát elsőre is.


Na de ha feltételezzük, hogy alanyunk folyamatosan dolgozik, és mondjuk mindig keres egy magyarországi átlagbért, akkor ha nem tékozol és ráadásul otthon él a szüleivel, akkor úgy 30 éves korára eljuthat odáig, hogy van egy kis lakásra való pénze.

2015. ápr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Hát gondoljuk azt, hogy 22 évesen elmegy dolgozni, vegyünk átlagbért és mondjuk 8 éven keresztül, amiből mondjuk az illető 20-30 ezret azért elkölt havonta erre-arra. Akkor mondjuk félretenne havi 70 ezret, akkor 6.720.000 Ft. Persze ha otthon beszállt közben a rezsibe, kajába, akkor kevesebb is lehet. De ennyi idő alatt össze lehet annyit szedni, hogy vegyen egy saját lakást, aminek egy részére hitelt vesz fel.
2015. ápr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
3-4 millió legalább.
2015. ápr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
vegyuk azt, h egybol el is ment dolgozni, nem keres sokat csak 80 ezret- 30 ezret mindenhonapban elkolt, amire akar..(ruha, fodrász stb. szoval a 30 ezer az egy játszos pénz, mivel semmit nem fizet haza) 50 ezer marad havonta, ami egy évben 600 ezer ft. eltelt 8 év az akkor már 4.800.000..szerintem minimum 4-5 millionak kellene lennie és gondolom évek multán már nem 80 ezres a fizetése..
2015. ápr. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

Ezt így nem lehet megmondani. Nekem programozóként 80 ezer volt a fizum évekig, jópár évvel ezelőtt, de akkor is. S a megtakarításom nem kis része ment el motorozásra - lakhatás ide vagy oda, az embernek lehetnek hobbijai, a páromnak motorozás és fényképezés is volt (nem költött rá extrém sokat, de 2-300 ezer nem sok egy speckóbb objektívért, a motorozás azért drágább, ennyi pénzt egy nagyobbacska túrára el lehet verni), az ember néha tengerparti igényel...


Kismillió tényező van. 0 és jópár millió között semmin sem lepődnék meg.

2015. ápr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Én 24 évesen diplomáztam aztán dolgoztam és emellett csináltam a második diplomát. Havi 120-at kerestem és magamnak fizettem a sulit (félévente 300 ezer). Havi 30-at adtam haza a szüleimnek. 2 év alatt befejeztem a sulit és új munkám is lett havi 180-at kaptam. Ebből 60-at adtam haza majd mivel a szülemnek 160 nm-es lakása volt felajánlották,hogy leválaszthatok magamnak 60-at ha szeretnék. Erre hitelt vettem fel (havi 50) fizettem a rezsit es minden mast. Felre is raktam hiszen mikor egyedül voltam vállaltam másodállást is amit nem költöttem el. Késöbb azt a lakást cseréltem el a mostanira (jobb a kialakítása). A megtakarításom kb 800 ezer volt ami mostanra (2 gyermekem,feleségem és hitelmentes kocsink van) több mint 1 millió. A másodállás megvan de a fizetésem maradt. Nem mindegy,hogy mire költ az illető menetközben.
2015. ápr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
38%

Havi 50-70 marad, elkölt csakúgy 30-at? Hol éltek ti?

Amíg otthon laktam 75-öt kerestem, ebből 20-at leadtam, 10 maradt a nagyon nagyon szükséges dolgokra (nem a játszós pénzszórós dolgokra, mert sosem szórtam a pénzt), és így tudtam kb 40-et félrerakni minden hónapban.


Azt senki nem számolja, hogy haza is kellene adni.


Ha az én átlagommal számolok, kb 3.800.000 Ft-nak kellene lennie.



22N

2015. ápr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!