Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban érdemes kockáztatni...

Valóban érdemes kockáztatni az életben mint ahogy ezt hallani mindenhol?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a munkára! Pl. Van egy munkahelyem ahol keresek netto 100 000-at. Nem sok, de biztos. Nyilván akkor hagynám ott, ha lenne hova menni többért, de lehet 3 hó múlva elküldenének bármi okból kifolyólag aztán megnézhetném magam.


Vagy a párkapcsolat! Elhagynám a mostanit egy jobb reményébe, de nem lenne és utólag döbbennék rá mit veszítettem.


A kérdésem... Ti kockáztattatok és megérte-e ? Aki nem kockáztat az gyáva és soha nem lesz megelégedve az életével ? Köszönöm a válaszokat! :)



2015. ápr. 26. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Az eletben csak a valtozas allando :)


Ezt szerintem mindenkinek egyenlieg kell merlegelni, mondjuk azert mas egy munkahely es egy kapcsolat. Elobbinel esszel, utobbinal erzelmekkel kell birni a dolgot. En azt mondom ha pl tobbre vagysz, anyagilag mindenkepp kockaztatni kell, en mar tobbszor megtettem, seggre is ultem nehanyszor, de mindig tanulok valami hasznosat, es haladok.


A parkapcsolat pedig amig mukodik, addig nem szabad piszkalni, ha mar nem akkor pedig lepni kell.


En aztmondom sosem vezet jora az ha az emper pusztan felelembol nem valtoztat azon, amin egyebkent szive szerint szeretne. Azt pedig sosem tudod hogy mit fogsz megbanni, vagy ellenkezoleg.

Viszont mindenbol le kell vonni a tanulsagot. Az visz elore.

2015. ápr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor érdemes kockáztatni, ha tudsz úgy hozzá állni, hogy jöhet jobb és új, építő jellegű lehetőségként tekinteni rá. De a kapcsolatok, bármilyen emberi kapcsolat sztem egy más kérdés. Ha valami nem működik és már megpróbáltátok kijavítani és nem ment, akkor mitől lenne jobb később? Ugyanakkor munkából, tárgyból lehet másik, de értékes emberi kapcsolatból nem, tehát eldobni kockázat vállalásból nem lehet és sztem gyerekes is, csak mert vágysz egy másikra.
2015. ápr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én alapból úgy élem az életem, hogy ha valami nem megfelelő számomra, akkor tovább állok.

Azért nem fogok valaki mellett leragadni, mert "mi lesz, ha a következő pasi 100× rosszabb lesz"?!

És, ha rosszabb?! Na bumm .. akkor tanulsz belőle és keresel olyan férfit/nőt magad mellé, akivel 99%-ban egy hullámhosszon vagytok.


A férjemet úgy ismertem meg, hogy összevesztem az akkori párommal az autóban (a kapcsolatunk amúgy is már .... volt, én pedig szakítani szerettem volna vele, de ő erősködött) és a férjemet elütöttem. Egyszerűen nem figyeltem arra, hogy lelépett a zebrára.

Megúszta pár karcolással, kihívtam a mentőket, stb.

2 napot volt kórházban, bementem meglátogatni, felajánlani minden létező kártérítést. Ő meg elhívott egy kávéra. Ez volt lassan 6 éve (4,5 éve vagyunk házasok).


Az élet abból áll, hogy kockáztass. Nem gyáva az, aki ne kockáztat, csak baromi unalmas az élete és egysíkú.

Sosem fogod megtudni, hogy mire vagy képes, ha nincs az életedben semmi kihívás.

2015. ápr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as, ez egy nagyon jópofa történet, ebből is látszik, az élet írja a legjobb regényeket:)
2015. ápr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazatok van! Sajnos azt tapasztalom, hogy mindenki panaszkodik, hogy minden rossz maga körül, de nem tesz semmit, hogy jobb legyen csak sajnáltatja magát.
2015. ápr. 26. 14:47
 6/8 anonim ***** válasza:
ha viszonylag elégedett vagy akár kapcsolat,akár munka,akkor jobba ha nem változtatsz,de túl hosszú az élet hogy olyanba maradj amit csak elviselsz,sztem igy gondold el,hogy örökre birnád-e,és képzeld el hogy lépsz egy másik kapcsolatba/munkába és hogy megbánnád-e,vagy semmiképpen nem bánnád.
2015. ápr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A buta ember kockaztat. Az okos merlegel, es dont.Ennyi.
2015. ápr. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kis élet, kis kockázat, nagy élet, nagy kockázat.

Egészen nyilvánvaló, hogy az okos emberek is vállalnak kockázatot. És még Mariska néni is tőzsdézik, amikor 10 kiló cukrot megvesz 250-re leakciózva (mert arra "játszik", hogy drágább lesz) csak ő nem tud róla, hogy tőzsdézik, és kockáztat.

Mindenkinek más a kockázat viselő képessége. Van aki 95% biztonság alatt nem változtat.

Ha kerülöd a kockázatot, és megelégszer a középszerűvel, azt mindenképpen érdemes előre tisztáznod magadban, hogy utólag visszanézve már ne sóhajtozzál és ne sajnáld magad, hogy bezzeg ha akkor ezt meg azt tettem volna...


Úgy tanultam meg a kockázatokat kezelni, és jó döntéseket hozni, hogy hoztam egy sereg rossz döntést is. De hoztam jókat is. Eközben ismertem meg magamat, és a világot. Kockázat nélkül az ember egy helyben topog.

És az egy helyben topogás - lemaradás...

2015. ápr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!