Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kaphatnám vissza az...

Hogyan kaphatnám vissza az eredeti nevem?

Figyelt kérdés

Hülyén hangzik a kérdés, de szeretném megtudni. Apám (anyám nyomására) lemondott rólam, mert anyám talált magának egy ideális apajelöltet. A fickó a nevére vett engem, mivel házasságot kötött anyámmal. Jó pár év kihagyás után megismertem az apám és úgy döntöttem, hogy vissza szeretném kapni az eredeti vezetéknevem.

17/L


2015. máj. 7. 08:49
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Mivel kiskorú vagy,szerintem szülői beleegyezés kell hozzá,de egyébként az illetékes anyakönyvi hivatalban lehet kérvényezni.
2015. máj. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Ha vársz egy évet, miután betöltötted a 18-at, saját jogon kérvényezheted. Meg kell indokolni, hogy miért kérsz névváltoztatást (ha az igazi édesapád nevét szeretnéd visszakapni, azt valószinűleg el fogják fogadni), plusz fizetni kell érte valamiféle illetéket, ami valószinűleg nem lesz olcsó. De egyébként ilyen egyszerű.
2015. máj. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. máj. 7. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!