Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem megbolondulok...

Úgy érzem megbolondulok lassan. Van még kiút?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, igazából nem is tudom hol kezdjem mert így is-úgy is hosszú lesz.. De már egyszerűen nem bírom magamban tartani ezt. Nem tudom meddig bírom még, de úgy érzem egyre gyengébb vagyok.. Nem látom a fényt az alagút végén. :( Édesapámmal lakom egy 44 nm-es panellakásban ami egy börtön, egyszerűen gyűlölök itt lakni, rettegve és görccsel a gyomromban jövök mindig haza, főleg mióta az alsó szomszédjaink tönkreteszik az életünket.. Állandóan veszekednek, csapkodják az ajtót és ütik-verik egymást ami olyan szinten felhallatszik mintha itt lenne a mi lakásunkban az egész.. Egyszerűen nem tudok se pihenni se semmit csinálni itthon mert állandóan ezen jár az agyam h vajon tudok-e ma aludni vagy őket kell hallgatnom? Képesek éjfélkor elkezdeni vagy délután, reggel bármikor.. Egyszerűen megbolondulok.. A lakásra is ráférne egy felújítás, de apukámat egyszerűen ez nem érdekli.. Pedig úgy eltervezem mindig h milyen szépen meglehetne csinálni apróságokkal is, ilyenkor olyan jó álmodozni és kicsit eltűnni a részletekben mert akkor elképzelem milyen lehet boldognak lenni.. De utána mégis az jön ki rajtam h felesleges, mert gyűlölök itt lenni és mi van ha valami történik (rettegek a paneltűztől) stb. Támogatnám is pénzben de egyszerűen nem érdekli.. Áruljuk a lakást de ebben a helyzetben lehetetlen eladni.. Anyukámékhoz szívesen elköltöznék innen, de van egy kutyám aki számomra nagyon fontos, de őt oda nem nagyon tudom vinni, meg apu és anyu életstílusa teljesen más.. Tudom ezek olyan apróságnak tűnnek de engem kikészít ez a helyzet.. Apának is van egy barátnője de nem laknak együtt, ezért ha el is költöznék nagyon sajnálnám apukámat egyedül hagyni.. Egyszerűen nem tudom mit kéne tennem.. A sulit elcs*sztem mikor szüleim váltak, ezért most egy esti gimibe járok és mellette dolgozok részmunkaidőben. Nem vagyok se túl szép, se csinos. Barátom se volt még soha pedig lassan nem ártana arra is gondolnom h elköltözök itthonról, hiszen nem élhetek örökre az ő nyakukon, de ennyire kilátástalan helyzetben nem tudom mi lesz. Egyszerűen nem látom a kiutat.. Én csak nyugalmat szeretnék magam körül.. Egy csendes otthont ahol végre nyugodtan élhetnék, nem így mint most hogy 20 évesen totál idegroncs vagyok. Nem tudom mit tegyek a helyzetet reménytelennek látom és nem tudom meddig bírom még úgy h bele nem őrülök.. Mit tegyek? :'(


Egy elkeseredett lány..


2010. febr. 24. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Jajj ugyan fel a fejjel! Egyszer spórolj egy mp3 lejátszóra este dugd be vele a füled meglátod milyen jó zenére elaludni, nappal pedig dübörögj nekik te is, majd megtudják milyen szar, ha felhallatszik, le is fog ;) Ilyenkor amikor ilyen rosszul vagy igyál meg egy kamillateát, szépen nyugodj meg és kezdj el a pozitív dolgokon gondolkozni, milyen jó, hogy apukáddal lehetsz, milyen jó, hogy van egy kutyusod, hidd el ezek nagy örömök az életben :) Apróságokat pedig vegyél te a panelba, olyanokat, amiket költözéskor is magaddal tudsz vinni, ha esetleg mégis sikerül eladni a lakást :) Fel a fejjel, semmi baj, hidd el nekem, az élet szép, csak meg kell látni a szép oldalát :) Üdv: 20/N
2010. febr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát igen. Nálunk anyu fölött laknak ilyenek :( Nekem is görcsbe áll a gyomrom, mikor átmegyünk hozzá, pedig nem is panel, de úgy sajnálom anyut. Miért nincs joga az embernek a saját otthonában pihenni? Mi is el fogjuk adni (meg a miénket is, és összeköltözünk egy házba, remélem sikerül).


Nem tudnál bedobni egy levelet a postaládájukba, hogy ne zavarják a viselkedésükkel a többi lakót?

2010. febr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Mi is egy kertes házba szeretnénk költözni úgy h a mi és apa barátnője lakásának árából egyet venni, de a piac áll.. Még érdeklődő sincs. Pedig maga a lakás jó környéken van, de ráférne egy felújítás amit apa nem nagyon akar..


Mindig ledübögök, leordítok nekik de általában erre az a reakció h visszadübögnek/visszaszólnak. A múltkor is vasárnap tiszteletére végigordítozták a délutánt én meg ledübögtem erre visszaordított h neked is kuss ott fent.. Akkor betelt a pohár és kihívtam a rendőröket, most egyenlőre csend van de ki tudja meddig? Alattuk nem lakik senki, mellettük pedig idősek akik nem mernek szólni. Csak panaszkodnak a lakóknak.. De már nem bírom, több mint 1 éve megy ez. Még 2x-3x kihívom a rendőröket és ha nem fog változni a helyzet, feljelentést fogok tenni.

2010. febr. 25. 09:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyilván feljelentheted a szomszédokat, addig is nagyon jó ötlet az mp3 lejátszó, fülhallgatóval zenét hallgatni, vagy egy egyszerű füldugó (patikában 100 ft körül beszerezhető)


Ha a "benti" életed nem javul, és egyelőre ezen változtatni sem tudsz, próbálj meg nyitni "kifelé" :)

Ne azon lógasd az orrod, hogy jaj nincs a lakás felújítva, hanem mozdulj ki, járj el szórakozni, és ha kevesebbet vagy otthon, kevesebbet látod (meg hallod) a problémákat :) Komolyan mondom, 20 évesen tényleg ki kéne egy kicsit mozdulni!!! Barátaid vannak? Bepasizni se fogsz úgy, ha otthon ülsz, max. a szerelővel :D

2010. febr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Barátaim se nagyon vannak.. :S Az a baj h azért nem szeretek elmenni itthonról, mert sajnálom egyedül hagyni a kutyusom :( Szegény mindig begubózik a sarokba és elkezd remegni ha ezek a barmok elkezdik a műsort.. :(
2010. febr. 25. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!