Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért válnak el az emberek?...

Miért válnak el az emberek? Mi a való ok?

Figyelt kérdés
Nőtlen vagyok,gyakran gondolkodom azon hogy akik osztálytársaim voltak azok már házasodtak.És azt is hogy el is váltak.Én jó házasságot szeretnék.

2015. máj. 22. 16:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Az emberek ráunnak idővel egymásra.
2015. máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Pl. az én szüleim azért váltak el, mert apám egy tapló állat lett az évek folyamán. Elnézést a kifejezésért, de anyámmal, és velünk, gyerekekkel szemben is az volt. Feltételezem azért, mert már nem szerették egymást, de "kénytelenek" voltak együtt élni (szerintük).


Mióta elváltak, minden sokkal jobb, és apám is megtanult normálisan viselkedni. Én nem csodálom, hogy anyám nem bírta idegekkel, ami otthon ment.

2015. máj. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Rossz választás eredménye.
2015. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Mert akkor házasodnak sokan amikor még tart a rózsaszín köd..
2015. máj. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%
A házasság. Ha nem házasodnának, nem is válnának el.
2015. máj. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Én 4-essel egyet értek. Sokan vannak, akik 2-3 év után házasodnak, akkor még tényleg általában nagy a szerelem, vagy úgy házasodnak, hogy nem éltek együtt. Közhely, de tényleg muszáj megismerni a másikat és a hibákat a ködön túl is látni, ha azzal együtt el tudják fogadni a másikat, akkor nagyobb az esély a tartós kapcsolatra.
2015. máj. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Rengeteg ok lehet.


Sokan eleve meggondolatlanul házasodnak.

Idővel változnak az emberek, és sokszor nem egyezik az életcél, prioritás.

Sokan nem hogy a társukat, de saját magukat sem ismerik.

Mások képtelenek a kompromisszumra, a problémák megbeszélésre.

Aztán vannak éretlen, önző emberek is.


Egy kapcsolat 10-20-30-40 évig csak akkor működik, ha mindkét fél tesz is érte.

2015. máj. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én 36éves vagyok amikor erről beszéltem,sokan azt mondták nem vesztettem semmit sem azzal,hogy nőtlen vagyok.Ez valóban így lenne ?!
2015. máj. 22. 17:25
 9/16 anonim ***** válasza:
idővel mindig ráunsz a másikra a jó házasság rengeteg munka
2015. máj. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
19%
Van jelenleg barátnőd? Ha van, költözz össze vele. A mindennapok meg fogják mutatni, hogy össze illetek-e vagy nem. Hogy érdemes-e házasodni, esetleg gyereket nemzeni. Hogy az emberek miért válnak, annak különböző okai lehetnek. De azt hiszem, alapvetően az az oka, hogy nem törődtek eleget egymással. A lángoló szerelem egy idő után mindig elmúlik. Ha az évek múlásával a szeretet is elmúlik, illetve ha átcsap gyűlöletbe, akkor válnak az emberek. Van békés válás is, de elég ritka. Talán azért van ez így, mert a válásnak anyagi vonzata is van, főleg ha gyerek(ek) is vannak.
2015. máj. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!