Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem ő a rokonom? összejöhetn...

Nekem ő a rokonom? összejöhetnék vele?

Figyelt kérdés

A kérdés csak elméleti.

Nagymamám testvérének a feleségének a nővére fia.

Tehát nincs vérrokonság, de mégis a család része, nem? vagy ilyenkor ez hogy van?


2015. júl. 17. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

nem vérrokon, hisz feleség útján, azaz házasság útján került a családba az illető. (illetve egy házasságból történt gyermekáldás során.)

azaz nincs akadálya, hogy összejöjjetek.

2015. júl. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Nincs vérrokonság, maximum mosolyognak, hogy nahát :) nyugodtan vágjatok bele :)
2015. júl. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nincs verrokonsag összejöhetsz vele
2015. júl. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%

"Tehát nincs vérrokonság, de mégis a család része, nem?"


De, egészen pontosan így van. Nincs vérrokonság, de attól még családtag. Szabadabb elvűeknél ezt is elfogadják. Bár a leírtak alapján a korkülönbség is elég nagy lehet.

2015. júl. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az a testvér lehet 20 évvel fiatalabb a nagymamánál, de a testvér felesége meg lehet akár 50 évvel is fiatalabb egy férfiembernél. szerintem ebből sehogy se derül ki az életkor, lehetnek akár egyidősek is.

amúgy meg ez olyan nagy család, hogy ha ekkora körben szedjük össze a rokonokat, hogy az összes nagyszülő összes testvére, azok házastársai, azok testvérei, és a gyerekek, na az szép kis csapat lenne, szerintem még egy összetartó család sem ismerne mindenkit ebből a körből, de még a jelenlévők felét sem.

nagyszüleink idejáben (én 30 vagyok) még divat volt 10 gyereket vállalni. szval az a lényeg, hogy ekkora körben már nem úgy kell érteni a családot, mégsem az unokatestvéredről van szó, és csak szerzett rokonság.

hajrá, nem vesztesz semmit!

2015. júl. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ertem h mit akarsz kerdezni :D Ha faluban lasz veszelyes jatek :D De szard le ha tenyleg jol kijottok nem szamit h ki mit pletykal.Ez mar nem "feltuno" rokonsag.
2015. júl. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Igazából ennek a "rokonomnak" az anyukája vetette fel a témát (persze csak viccből) hogy jöjjünk össze, mivel a fiú testvérei már házasok ő meg 27 évessen barátnő nélkül van (én meg két évvel fiatalabb vagyok nála és nekem sincsen senkim) Meglepődtem, még ha nem is gondolta komolyan,olyan furcsán hangzott... Csak ezért voltam kíváncsi erre. Nem is ismerem őt csak kiskorunkban találkoztunk párszor meg messze is lakik.. szóval nem akarok összejönni vele, csak érdekelt, hogy lehetséges lenne-e..

2015. júl. 19. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!