Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szükséges az apa írásos...

Szükséges az apa írásos beleegyezése hogy külföldre vigyem a 2 éves fiúnkat?

Figyelt kérdés
Apával elváltunk, és nekem lett egy új párkapcsolatom, de a párom Ausztráliában él. Szeretnénk hozzá kiköltözni mert Ő több okból kifolyólag sem tud haza költözni. Cége van, kint van a családja már stb. Ha ki szeretnénk költözni hozzá kell-e az apa engedélye? Ha igen és ő nem egyezik bele a költözésbe (ami valószínű lesz) mit lehet tenni hogy ki tudjunk menni?

2015. júl. 22. 13:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
18%
Szükséges. Közjegyzö elött. Gondolom a pénz jól jön töle, miböl gondolod, hogy beleszólása nincs? Gondolom neked is csak a jogok kellenek, a kötelességek nem. Akinek "párja" van, jobbat tenne a gyerekkel ha az apánál hagyná. Párja az állatoknak van, azok párzanak.
2015. júl. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
81%
Igen, kell az engedélye. A másik, kiköltözni csak akkor tudsz, ha összeházasodtok, különben nem kapsz, csak rövid vízumot.
2015. júl. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%

Igen, kell a beleegyezése.


Ha nem adja - ami teljesen érthető - akkár gyámügynél kell indítanod a folyamatot. Elég időigényes, több hónap, akár 1-1,5 év is lehet.

2015. júl. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
23%

Tőlem soha sehol nem kértek ilyet, pedig voltam már a fiammal számtalanszor eu-n kívül is.

Németországban élünk, nekem a nagykövetségen is azt mondták, hogy nem kell nyilatkozat, ha a gyermeknek van útleve, ugyanis ahhoz kell az édesapa beleegyezése.

2015. júl. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Kedves Első. 1. Azért te engem legyél kedves és ne minősíts, úgy hogy nem is ismersz. Azért van PÁROM, mert még nem házasodtunk össze, jobb lett volna ha úgy írom hogy Pasim? Szerintem ez elég gyerekes kifejezés. 2. A volt férjemtől nem kérek egy árva fityinget sem, nem váltunk el rossz szájízzel, és tudom hogy neki is alig van...ezért megpróbálom a saját erőmből kihozni a háztartást.

Szimplán tudom hogy nem fog kiengedni minket, mert ismerem. Szereti a gyereket és ezzel nincs is baj, a jobb élet reményében szeretnénk kimenni, hogy a gyereknek mindene meglegyen, és ha már kint élek egy ideje, a volt férjemnek is biztosítanék kint munkát, hogy a gyerek láthassa sűrűn...de tudom hogy még kevés időre sem engedné el a gyereket...Addig amíg nem ismersz ne mondj véleményt mert az téged minősít...

2015. júl. 22. 14:09
 6/31 anonim ***** válasza:
67%

Én Angliában voltam, tőlem kérték a nyilatkozatot a reptéren.


Meg lehet kockáztatni, csak lehet, hogy apuka nem ül ölbe tett kézzel hanem jogi lépéseket tesz.

2015. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Nem szeretném illegálisan kivinni. Mindenképpen valamilyen határozattal a kezemben indulnék ki. Akár a bíróságra is elmegyek ha van esély a győzelemre.
2015. júl. 22. 14:16
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Akkor van esély, ha papírokkal tudod igazolni hogy:

- lesz munkahelyed

- megoldott a lakhatásotok

- biztosított a gyerek elhelyezése a te munkaidődben


A "párom megígérte, hogy keres majd munkát" nem elég a bíróságnak.


Nagyobb eséllyel indulsz, ha előtte összeházasodtok.

2015. júl. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 piroska és a farkas ***** válasza:
46%
A volt férjed egyébként kiköltözne, Mert akkor talán tényleg az lenne a legegyszerübb, hogy először neki munkát intézni ott, és közösen kimenni. Ugyanolyan joga van részt venni a gyermeke életében, hacsak nem egy utolso alkolholista troger...de gondolom, hogy nem.
2015. júl. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
94%
A gyerek érdeke nem pusztán anyagi javakból áll. A hogy tarthassa a kapcsolatot a vér szerinti apjával, elemi érdeke a kicsinek, ezt nem írja fölül, hogy az új pasi mellett több pénzetek lenne. Ha a kapcsolattartást nem tudod biztosítani, nem valószínű, hogy hivatalosan kiköltözhettek, főleg, hogy az apuka is ragaszkodik a láthatásokhoz. Nem várhatod el tőle, hogy csak azért költözzön ő is, illetve vállaljon külföldön munkát, mert neked új kapcsolatod van, ez nem is tudom, hogy juthatott eszedbe...
2015. júl. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!