Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Végrendeletileg örököltem...

Végrendeletileg örököltem ingóságot. Elszállíthatom-e?

Figyelt kérdés
93 éves nagynéném megtisztelt. Drágám! Jót akart tenni velem. Most szembesülök vele, hogy nagy terhet kaptam csak.Mivel gyermeke nem volt a testvére nem él már, annak gyermekei is örökölhetnek. Viszont nekem van végrendeletem. A hagyatéki tárgyalás soká lesz, én már most elszállítanám a sok "lomot" az ingatlanból, hogy azt átadjam a tulajdonosnak. Szabad ezt tennem? A temetési költséget magam álltam, azt nem örökli senki? Amúgy meg nincs itt érték. Hogyan bizonyítsam, ha majd kell. Olyan tanácstalan vagyok.

#hagyaték #értéktelen ingóság
2015. aug. 29. 06:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Vajon már megkérdezték tőled,hogy igényt tartasz-e az örökségre?

Ha nem akarod az örökséget akkor lemondhatsz róla!

Mindenképpen várd meg a hagyatéki tárgyalást mert anélkül úgysem szállíthatnád el a cuccökat.

Te úgyis átadhatod az örökséget a tulajdonosának,hogy nem nyúlsz hozzá!

MINDENKÉPPEN kérj tanácsot a KÖZJEGYZŐTŐL!!!!!

2015. aug. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akarom nem akarom, rám hagyta végrendeletében, melyben kéri ürítsem ki a lakást, és a kulcsokat adjam át a tulajdonosnak.
2015. aug. 29. 07:26
 3/9 anonim ***** válasza:
Megértem hogy tiszteletben akarod tartani a végakaratát, de nem muszáj elfogadnod az örökséget. Ha elfogadod, csak a hagyatéki tárgyalás után tehetsz bármit is.
2015. aug. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Most akkor a lakás másé, amiben lakott és az ingóságokat hagyta neked?
2015. aug. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Várok a hagyatéki tárgyalásig. Törvénytisztelő állampolgár vagyok.


Igen, az ingóságokat hagyta rám végrendeletileg. A lakás az másé, és nem is vitatom ezt. /Nem akarom én bemocskolni az emlékét se. Jó asszony volt ő, jó ember. A legtöbbet akkor is én kaptam tőle, az IDŐT, amit vele tölthettem. /


Mindenkinek köszönöm a segítséget.

2015. aug. 29. 14:47
 6/9 kovpet ***** válasza:

"Akarom nem akarom, rám hagyta végrendeletében"


Ez nem így működik azért :)

Biztos jót akart, de ha neked ez anyagi (vagy más) terhet jelent, akkor a hagyatéki tárgyaláson utasítsd vissza az örökséget és kész.

2015. aug. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Aztán úgy mossak fogok attól a naptól fogva, hogy nem nézek tükörbe utána? Ugyan már!Ez méltatlan lenne hozzám.


Különben is a kérdésem az volt, hogy elszállíthatom-e a dolgokat a szeméttelepre már. De, mint megtudtam, csak a hagyatéki eljárás után.

2015. aug. 30. 11:49
 8/9 kovpet ***** válasza:

Ő jót akart neked, de nem jót csinált sajnos.

Attól még tisztelheted az emlékét, hogy nem veszel részt abban, hogy kárt okozzanak neked.

De ez a te dolgod persze, azt teszel, amit akarsz.

2015. aug. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:


Aztán úgy mossak fogok attól a naptól fogva, hogy nem nézek tükörbe utána?

1-es vagyok.

Kedves Kérdező!

Csak azok az emberek képesek a hasonló megjegyzésre és e szerinti viselkedésre akik erkölcsileg nagyon fegyelmezettek!!!

Biztos vagyok abban,hogy a végrendeletet író is így ismert meg téged!!!

Végtelenül tisztelem a beállítottságodat,hiszen magam is így gondoltam volna egy pár évvel ezelőtt,de én arra kérlek,gondold át az egészet!!!

Sajnos azt gondolom a tisztaságodat valaki kihasználta és ezáltal horribilis kárt okoz neked. Vajon miért nem arra hagyta a lomot akié a lakás???

Kérlek számold át a szállítási költséget az eltávolítandó holmi mennyiségével együtt és arra az időre amibe kerülhet neked valamint annak cipelésével együtt.

A végrendelet írója valójában annak kedvezett akire a lakást hagyta!!!

Ha nem kell neked az amit rád erőszakoltak arról te nyugodt szívvel bármikor lemondhatsz!!!Ha otthagyod a lakásban a holmit a lakást öröklő egy szót sem szólhat!

TE a lom eltávolítása nélkül is BÁRMIKOR ÚGY MOSHATSZ FOGAT,HOGY A MŰVELET ALATT VÉGIG A TÜKÖRBEN NÉZHETED MAGAD!! Szorítok neked!

2015. szept. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!