Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névváltoztatást milyen esetben...

Névváltoztatást milyen esetben engedélyezik? Apámmal nem jó a kapcsolaton nem is tartom vele a kapcsolatot szülői joga meg van vonva és az unoka testvérem vezeték nevét szeretném felvenni meg a második keresztnevem megszüntetni. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A szülők beleegyezése nélkül 18 éves korod után.
2010. márc. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de édesanyám bele egyezik apám beleegyezése szerintem meg nem kell mivel megvan tőle vonva a szülői jog.vagy mégis?köszönöm a választ!
2010. márc. 16. 15:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korod után minden további nélkül megejtheted a változtatást. Ha meg van vonva a szülői joga, akkor azt hiszem, elég csak az édesanyád hozzájárulása, de ennek a családjogi törvényben kellene utánanézni.
2010. márc. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Nagykorúság esetén olyan nevet veszel fel amilyent akarsz kivéve a védett neveket.Csak illetéket kell fizetni érte.Nem kell megindokolni, az anyakönyvezetőhöz kell kérelmet benyújtani.
2010. márc. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem várd meg a 18 éves korodat, utána azt teszel a neveddel, amit akarsz. Annyi a kitétel, hogy híres ember nevét nem veheted fel, csak amennyiben van közös ős. Amúgy 10 ezer forint az illetéke az első névváltoztatásnak, kivéve akkor, ha az ember a házastársa nevét veszi fel házasságkötéskor, mert az ingyen van.
2010. márc. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A te esetedben most is be lehet nyújtani.
2010. márc. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! És a Király vezetéknevet felvehetem?
2010. márc. 16. 15:23
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért ne vehetnéd fel?
2010. márc. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Király nem védett név, de biztosat csak a Belügyminisztériumnál tudnak mondani, akiknél ezt az egészet intézni kell (ha jól tudom). Sőt, ha védett név is lenne, mivel tudod igazolni, hogy a családotokban is van ilyen nevű rokon, akkor szerintem engedélyezik.

Katt ide, itt többet megtudhatsz erről: [link]

2010. márc. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
engedélyezik normál esetben, csak 10 ezer ft az illeték. Én a napokban adtam be a kérelmet, kicsit húzós.. Új személyi, tb, adó, lakcímkártya... Dehát valamit valamiért:)
2010. márc. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!