Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nincs gyerekem, és férjem...

Ha nincs gyerekem, és férjem sem, csak élettársam, akkor ki örökli meg a vagyonomat? Érdemes lenne végrendeletet íratni?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a szüleimmel nem vagyok igazán jóba, sosem segítettek semmiben. Irigyek is amiért többre vittem mint bárki más a családban. Van egy lakásom, és kettő autóm. Mivel minden nap autózok, így bármikor történhet akár tragédia is. Semmi esetre sem szeretném, hogy a szüleim bármit is örököljenek a vagyonomból. Gyerek még nincs, és nem vagyunk összeházasodva sem.
2015. okt. 24. 10:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
72%
Akkor mindenképp írj végrendeletet! Különben a szülő az örökös.
2015. okt. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
4%
Végrendeletben kell leírni, hogy kit jelölsz meg örökösként. Mondjuk elég érdekes eset, hogy ha nincs se gyerek se férj, akkor mégis kit akarsz megjelölni örökösként? Testvér vagy egyéb rokon?
2015. okt. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
67%

2-es mint írta élettársa van!

Mindenképp végrendelet.

2015. okt. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
57%

Érdemes egy ügyvédet megkérdezni, mert a végrendeletnél is van köteles rész, amit mindenképpen a szülö örökölne ebben az esetben.


Ezért kellene megkérdezni egy hozzáértö valakit, hogy hogy tudod buztosítani, hogy az egész vagyont az élettársad kapja.

2015. okt. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
5%
Azt rosszul látod, hogy a szüleid "irigyek". Ez nem irigység, hanem a szülő, aki nem tudja megfelelő formába önteni az érzéseit, sajnálkozik saját, nem egészen jól sikerült élete felett és az anyagi javak eloszlása valamint a szülő-gyerek viszony megbillenése miatt (már mint, hogy a gyerek lényegesen vagyonosabb lett nála), az gyakran ezeket a belső feszültségeit olyan formában nyilvánítja ki, amit a gyerek irigységnek minősít.
2015. okt. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
2%

Hiába írsz végrendeletet. Magyarországon a végrendelet nem írja felül a törvényt. Nem úgy működik, mint az amerikai filmekben. Nálunk a törvények szabályozzák az öröklés rendjét.

A szüleid fognak örökölni.

Az élettárs alatt mit értesz? Bejegyzett élettársi kapcsolatot?

Ha szeretnéd, hogy közös legyen a vagyon, akkor írasd a nevére, amíg élsz.

2015. okt. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
12%
Ha ennyire fontos neked, akkor házasodjatok össze.
2015. okt. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
85%
#6: Ebben tévedsz. Csak a köteles rész az, amit nem ír felül a végrendelet. Csak azt nem tudom, szülő esetében van-e köteles rész?
2015. okt. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
50%
Mivel ez esetben a szülők a törvényes örökösök, van kötelesrész. Írj végrendeletet az élettársad javára.
2015. okt. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nagyon fontos ez nekem, mivel nem kaptam tőlük se pènzt, se szeretetet.
2015. okt. 24. 12:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!