Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek az emberek és...

Miért ilyenek az emberek és miért általánosítva beszélnek pl. a kamaszokról?

Figyelt kérdés
Most az egyik kérdésnél láttam, hogy mekkora balhé tört ki, az emberek hogy felháborodtak azon, hogy 14 éves lány plázába megy vásárolni. Ez komolyan ekkora bűn? Vagy az, hogy valaki mondjuk kap egy telefont szülinapjára? Vagy hogy nem turkálóból öltözik, mert nem szokása? Ez irigység vagy akik netán kapnak néha ezt-azt, azokból tényleg pénzt nem tisztelő ember lesz? Én pl. segítek otthon, hétvégén én főzök és bár szép ruháim vannak, meg változatosan öltözöm, nem vagyok elkényeztetve és a pénz értékét is tisztelem és nem húzom le a szüleimet. Bár csak 16 vagyok, de nyáron dolgoztam is az egyik ismerősünk cégénél és amit ott kaptam, azt anyunak odaadtam, mikor kijött egy elég húzós villanyszámla. Ha tudom értékelni a pénzt és mindig gyűjtögetek, akkor is lehet belőlem pénzt nem tisztelő ember? Például néha lelkiismeretfurdalásom van, ha anyu magától vesz nekem valami ruhát, holott tudom, hogy nem állunk jól. Néha, ha Ő is akar venni valamit és mondjuk elmegyünk egy plázába, az emberek ilyen hülyén néznek rám, mármint a felnőttek. Mintha engem is bekategorizálnának egy plázázós tucattininek. Vannak ám még normális kamaszok, akik szeretik a szüleiket és nem keserítik meg az életüket, de pl. itt is csomót olvasom, hogy "a mai fiataloknak csak egy nagy pofon kéne, plázás, nyafogós k*rvákat nevelnek belőlük". Ezt miért kell? Mindenki utál már mindenkit? De akkor honnan vegyünk jó példát mi, kamaszok?
2010. márc. 20. 23:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Aért van általánosítás, mert tényleg vannak tulajdonságok, amik a többségre igazak. De még azok is, akik általánosítanak, tudják, hogy vannak kivételek.
2010. márc. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem az számít, ki milyen és ki mit mond! TE tudod, hogy TE milyen vagy, maradj meg ilyennek, remek ember leszel felnőttnek is, már most is le a kalappal!!! remélem anyud büszke rád!
2010. márc. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Erre csak azt tudom mondani, hogy akinek nem inge, ne vegye magára. Tehát...

Te okos vagy. Tudod, hogy ez rád nem vonatkozik. Így ha azt mondják rád, hogy plázázós akárki vagy, sz'arjál rá, mert emiatt dühöngened teljesen felesleges. Te is tudod, hogy a tinik többsége elkényeztetett kis nyavalygó, ezért nem alaptalan a vád. És persze, tisztelet a kivételnek.

2010. márc. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen, de miért ilyen fontos a pénz? Úgy értem, ha valaki megemlíti, hogy ..nem tudom, mondjuk nagy a háza, most vett kocsit, de még ha csak annyit is mond, hogy elment valahova nyaralni nyáron, akkor az emberek nekiesnek (természetesen nem rólam van szó, csak példaként említem). Ennyire nagy az ellenszenv az emberekben? Meg különben is, miért kell egymással foglalkozni és gyakran alaptalanul támadni a másikat? Kicsinek nem hittem el, amikor anyu mondta, hogy addig örüljek, amíg gyerek vagyok, mert felnőttként másképp értékelem majd a világot. Ugyan még nem vagyok felnőtt, de már kezdem érezni, hogy mennyi rossz dolgot fogok még kapni a társadalomtól, ahogy mindenki más is.
2010. márc. 20. 23:46
 5/22 anonim ***** válasza:

Más az ember felnőttnek és gyereknek is. Fontos a pénz, főleg ebben az országban, ahol nyomor van.

Kisgyerekként még nem fontos semmi, kapsz kaját, szüleid nevelnek, mindent megtesznek. Most sem gondolhatod másképp, akármilyen jó is a felfogásod, mert anyádék még mindig eltartanak. Ha felnősz, lesz munkahelyed, meg független leszel, meglátod, hogy milyen az ha a főnököd lecsesz, minden nap az agyadra megy, számlákat fizetni, adók, meg minden. Akkor te is meggondolod kétszer is, hogy mennyire fontos a pénz. Szüleiden meg nem lóghatsz örökkön-örökké. Ez az élet rendje. Emészd meg.

2010. márc. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
A kamaszokat nem erti meg senki. A hormonoknak koszonhetoen furcsan viselkednek. Amikor az voltam normalisnak tunt minden, de nem ertettek az idosebbek. Most en sem ertek epp mindent, de ez igy van. A mostani kamaszoknak is egy nap furcsa lesz az akkori kamaszok gondolkodasa. Az meg, hogy az emberek a penzen keresztul neznek mindent az a penz hianya miatt van. Probaljak maguknak es a korulottuk levoknek bemagyarazni, hogy ugy a normalis. Jo, hogy ilyen vagy, ahogy leirtad! Kicsit talan zavaros amit irtam, de itt ott kiveheto belole valami meg igy ekezet nelkul is...
2010. márc. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
De én most is látom, hogy fontos. Látom, hogy a számlákon milyen összeg van, meg tudom, hogy a szüleim mennyit keresnek és mivel. Fel tudom fogni, nem ez érthetetlen számomra. Csak ez a rohadt nagy rosszindulat, ami néha ok nélkül is előjön. Én nem vagyok egy elveszett lány, nem félek az önállósodástól, csak a későbbi támadásoktól, meg hogy talán meg kell majd küzdenem a gonosz, kákán is csomót keres típusú emberekkel.
2010. márc. 21. 00:12
 8/22 anonim ***** válasza:

Itt egy csomó mindenről ilyen lesajnálóan és közben irigységtől fűtve beszélnek amúgy, de a pénz-téma ebből a szempontból a legnevetségesebb.

Ne törődj velük, sokan eltengődnek a saját nyomorukban és attól érzik jobban magukat, ha ide beírogathatják a monitor mögül görnyedve, hogy mások hülyék/szánalmasak/szemetek/pénzéhesek/elkényeztetettek/rondák stb. Ettől jobban érzik magukat, mert kicsit olyan, mintha jobbak lennének. Tudod a dobálj meg mást sárral, ahelyett, hogy megmosakodnál, mert ettől majd tisztábbnak tűnsz.


A kedvencem egy olyan kérdés volt, mikor kiderült, hogy a kérdező kapott egy használt kocsit a szüleitől erre leugatták és valaki fölényesen közölte, hogy ő bkv busszal jár és nincs pénze, de legalább szeretetben él. Újabban ez a divat. Ha van pénzed hülye vagy és nem élsz "szeretetben" és kösd fel magad, meg minek veszel új kabátot, ahelyett, hogy adakoznál, ha meg csóró vagy, akkor tök jó fej vagy.

2010. márc. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Én a plázát mint jelképet utálom csupán, számomra a multikultúrát testesíti meg, amit gyűlölök. Szóval ha leszólom a plázát, azt nem a pénz szempontjából teszem, hanem a fent leírtak alapján.
2010. márc. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Végigkövettem az említett kérdést, és két meglátásom van.

1. Az is általánosítás, ha azt állítod, az emberek általánosítanak.

2. Egyáltalán nem rólad volt szó. Most írtad le, hogy pont az ellenkezője vagy annak. Tehát értelmetlenül kaptad fel a vizet.


Ha elkezdik egy kérdésben szapulni a vörösöket, nem veszem magamra, mert nem vagyok vörös. Vagy magas. Vagy buta. Vagy elkényeztetett.


Ráadásul engem pl. nem az irigység önt el ilyenkor. (Megjegyzem, középosztálybelinek számítok, ha van ilyen.)Beszéljünk egy konkrét emberről, ne általánosítsunk.

Tegyük fel, hogy egy csomó pénzt kap a semmire, lenéz másokat (akik szerinte nem menők, vagy mondjuk könyveket olvasnak), trágárul beszélnek az utcán az emberekkel, és lerí róluk, hogy szimplán rossz emberek.

Nem állítom, hogy mintapolgár vagyok, de megpróbálom helyesen élni az életem, és segíteni másokon, jó embernek tartom magam. Ilyenkor nem az irigység az, ami hatalmába kerít, hogy neki miért van több, hanem az igazságtalanság érzése. Hogy az élet nem fair. Hogy ha ilyen szemét sz*r alakoknak minden megadatik az életben, akkor soha nem változnak meg, és akkor a világ sem.

2010. márc. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!