Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyakori szokás újév napján...

Gyakori szokás újév napján menni a szülőkhöz újévet köszönteni?

Figyelt kérdés
Nálunk sosem volt szokás ilyen szigorúan venni az újévi köszöntést, viszont férjemék családjában igen. Azaz régen az volt, és férjem még mai napig is ragaszkodik hozzá.

2016. jan. 3. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Január 3. -a van, nem késő ez egy kicsit?

Egyébként én még nem hallottam ilyen szokásról!

2016. jan. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem.

Egyébként szerintem nyár közepén is feltehetem ezt a kérdést ha épp akkor döntök úgy, hogy sok ember véleményét is meg szeretném hallgatni ezzel kapcsolatban.

2016. jan. 3. 09:00
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Mi ugyanúgy össze szoktunk jönni január 1-én, mint pl. karácsonykor (igaz, csak a szűkebb családdal, oldalági rokonnal nem, de a szülőkkel igen). Nálunk ez evidens, pedig előtte ugye mindenkit látunk karácsonykor (egyeseket mindhárom napon is), és mivel apámnak épp ma van a születésnapja, természetesen ma is megyünk.
2016. jan. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez a férjed családjában szokás, nem általánosságban, legalábbis én nem ismerek ilyen népszokást.
2016. jan. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk is szokás, sokszor ebéd is van 1-én, de ez em egy általános szokás szvsz meg pl ha nagyon szétcsapjuk magunkat szilveszterkor akkor van hogy 2-án megyünk, abból sincs gond.
2016. jan. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem. Tájegységenként változó, nyílván a férjedék családja ismeri, és tartja ezt a szokást, másutt pedig nem.
2016. jan. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%

Régen ez szinte kötelezően szokás volt, még gyerekkén új évkor már reggel 9-10 órakörül felvertek a szüleim hogy megyünk nagymamáékhoz és öltözzek, készülődjek stb... Hozzá teszem hogy nálunk a családdal is komolyan vettük a szilvesztert és az éjféli koccintást. Kisgyerekként nem bírtam fent maradni éjfélig de szinte köteleztek rá és csak fél 1 kor mehettem aludni. Persze ez ment 16 éves koromig nem engedték hogy külön bulizzak mert hogy még túl fiatal vagyok hozzá, főleg hogy nálunk szilveszterkor a család barátaink is eljöttek meg minden.


Aztán amikor elaludtam mindig hajnal 1 óra tájt volt olyan is amikor hajnali 4 ig duruzsoltunk mert egy jó társas játékkal nagyon letudtuk kötni magunkat amit én is iszonyatosan élveztem és hajnali 4 kor feküdtünk le és 9 kor hót kómásan újév napján indulás nagyszülőkhöz egészen estig.

Sokszor elvolt ezzel szúrva a dolog mert 2-án már iskola volt és nem bírtam kipihenni magam.


Azt hozzá teszem hogy ugyanúgy mint karácsonykor csinos ruhába kellett mennünk. Apám és a bátyám öltöny, nyakkendőbe mentek, mi anyukámmal blúz meg szoknya kötelezően még ha nagyon hideg is volt akkor is. Sokszor gyalog mentünk 40 percet mert apám még ittas állapotban volt bár akkor nem volt még ez a zéró tolerancia és akkor 20 perc séta után már fázott a lábam, de ki kellett bírni mert a nagymamám ragaszkodott ehhez....


Amikor a nagyszüleim már nem éltek és a bátyám külön költözött a barátnőjével akkor szintén szokás volt de akkor ők jöttek ide, illetve unokatesómék is ide jöttek akik eredetileg nagyszüleinkhez jártak. Akkor már eljártam szilveszterezni a barátaimmal de mindig hajnali 3 ra már otthon voltam és sosem ittam magam részegre mert egyrészt életembe egyszer voltam részeg és eldöntöttem hogy soha többet meg meg is tudom állni a dolgot hogy ne igyak annyit. Akkor fáradtan kemény 4 óra alvás után mindig felvertek egészen 23 éves koromig ameddig otthon laktam hogy szedjem össze magam, öltözzek fel csinosba mert jönnek a vendégek. 20 éves koromba az ágyamba szilvesztereztem mert hatalmas lázzal és megfázással nem hogy nem tudtam menni bulizni de örültem ha néha kibírtam mászni az ágyból, akkor is éjfél előtt anyumék felvertek hogy öltözzek fel mert koccintani kell, akkor is kb nulla erővel gyorsan fel kellett kapjak egy egyberészes ruhát meg harisnyát mert mégis buli van adjam már meg a módját nem érdekel hogy beteg vagyok ennyit ki lehet bírni, hozzá teszem hogy a pezsgő sem esett jól, éjfél után 5 perccel már feküdtem volna vissza erre rám parancsoltak hogy szó sem lehet róla még 30 percet ki kell bírjak és tekintettel a betegségemre mondták hogy álljak az ablakhoz hogy mégse menjek ki a hidegbe és nézzem ahogy apám meg bátyám meg bátyámnak 2 haverja milyen tűzijáték parádét csinálnak a szomszéd telekről. Jó ez még érdekelt is de annyira nem volt erőm hogy nehezen szántam rá magam. Aztán hozzá eszem hogy a bátyám egyik haverja amikor mentem volna lefeküdni ott trombitált a fülem alatt és rám öntött egy vödör konfentint meg teledobált szerpentinnel hozzáteszem hogy épp vetkőzés alatt voltam húztam le a harisnyám akkor rontott rám az ágyam meg a szobám tiszta mocsok volt emiatt és még áprilisban is találkoztam a maradványaival... Aztán ugye a buli zaja miatt hajnali 2 ig nem bírtam aludni nagyon rosszul voltam már majdnem sírtam is akkor anyum volt az aki végre mellém állt és csinált egy kis nyugit nekem. De azt hozzá teszem hogy másnap reggel 9 kor magamtól felkeltem egy nagy pólóba mentem ki a wc-re erre azt veszem észre hogy mikor sétálok a wc felé a bátyám már fülig érő vigyorral öltönybe kívánt nekem Boldog új évet és ott ölelgetett, emelgetett meg párszor meg is pörgetett alapból alacsony vagyok és vékony bátyám meg 185 cm magas és akkor épp jó kondiban is volt ott pörgetett engem meg dobált majdnem bepisiltem arról nem is beszélve hogy főleg hogy kezdtem elég jól érezni magam már nem voltam olyan rosszul a pörgetés meg a dobálás végett hányingerem lett arról nem is beszélve hogy a hatalmas póló amiben aludni szoktam teljesen felcsúszott a mellemig és az unokatesóm aki nem vér szerinti rokon mert örökbe fogadták mindent látott szinte és egész nap vigyorral nézett rám és folyton ott volt szorosan mellettem..... Én 23 évesen örültem hogy elköltöztem a barátomékhoz most is 28 évesen a barátommal mindig kettesben szilveszterezünk mert egyikünk sem szeret buliba járni főleg hogy ilyenkor 10x hülyébbek tudnak lenni az emberek meg a rossz emlékek miatt, meg ez nem arról szól hogy a sárga talajig igyuk magunkat. Eddig Szilveszterkor mindig koccintottunk kettesbe éjfélkor kimentünk egy kicsit sétálni hajnali fél 2 körül meg ledőltünk aludni egy jót. Másnap délelőtt 10 kor keltünk felöltöztünk akkor ugye a párom szüleihez lementünk az alsó szintre mert egy házban élünk, őket köszöntöttük ők sosem csináltak ebből nagy ügyet és közöltük hogy elmegyünk a szüleimhez mondták semmi gond menjünk csak, csak mert nálunk ebédre is kell menni és akkor kívánunk egyszerre Boldog új évet, nálunk ez a szokás. Akkor ugye a párommal autóval mentünk mert mégis 40 km a táv, párom meg alapból nem ihat alkoholt így ez nem is volt baj. Idén nem mentünk új évet köszönteni a szüleinkhez mert mi inkább wellnessezni mentünk mert nyáron nem jött össze a nyaralás mert a páromat nem engedték el 3 napnál több szabira egymás után a cég váltás miatt, és ugye augusztus, szeptember, októberbe új cégnél volt ugyan azon a munkahelyen és akkor nulláról kezdtek és próbaidő alatt sem mehetett szabira, ami 8-9 nap szabija volt annak felét tartalékolnia kellett a karácsonyi leállásra, egy kis részét meg akkor adták ki neki amikor a főnöksége úgy gondolta. Akkor döntöttük el hogy a félretett pénzből menjünk el wellness hétvégére 28-án indultunk és most 2-án tegnap délután jöttünk haza. Jól esett mert régóta vágytam egy ilyenre és a páromnak is újdonság volt. Mi erre szántuk a pénzünket párom szülei sem csináltak ebből ügyet ők csak annyit kértek hogy a karácsonyt töltsük náluk meg az én szüleimnél után meg csináljunk amit akarunk. Én szüleim tudták hogy megyünk nem is volt baj de az nem jutott el az agyukig hogy nem tudtunk elmenni elsején újévi ebédre mert úgy volt befizetve nekünk a dolog hogy csak másodikán jövünk és nem akartuk hogy 1 napot elveszítsünk mert a pénzünk is ráment volna. Erre a szüleim tegnap amikor mentünk rögtön mikor jöttünk haza elhordtak minket mindennek hogy ezt mégis hogy gondoltuk meg mit is képzelünk mi magunkról. Mondták hogy elsején amikor telefonon kívántunk Boldog új évet akkor nem csaptak balhét mert nem akartak új év első napján veszekedni. Azóta van harag szinte anyukám is tegnap este is hívott hogy egy darabig nem akarnak látni mert mindenki haragszik rám azért mert nem követjük a családi hagyományt és hogy juthatott ilyesmi az eszünkbe hogy télen megyünk "nyaralni" főleg karácsony és új év között. Anyum mondta hogy ő már úgy tekint rám mint a mai agyhalott celebekre akik nyaralnak az ünnepek alatt mert ő szerinte ez nem normális és normális ember nem télen utazik el pihenni hanem nyáron stb... Én szívem szerint nem is tartanám az új évet meg a Szilvesztert mert nagyobb ügyet csinálnak ebből a szüleim mint a karácsonyból és én ezt unom. A párom szülei sem értik ezt hogy miért kellett pedig ők 10 évvel idősebbek is a szüleimnél meg a párom annak ellenére hogy 3 évvel fiatalabb késői gyerek és mégsincs náluk maradiság.

2016. jan. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

Párom szüleinél szokás,mai napig a 80 éves nagyszülőknél van gyülekező elsején 10 órakor,mindenki visz valami kaját (meg van szabva ki mit visz).

Első éven mi összeköltöztünk,ráadásul 250 km-re,megmondtuk hogy felejtős, dec 25-26 igy is utazgatás rokonokhoz (24 kettesben,ezt se emésztették meg azóta se), elsején nem megyünk újra, se időnk,se energiánk,se felesleges pénzünk egy héttel karácsony után ujra menni hogy fáradtan kezdjük az évet.

Szerencsére férjem is háta közepére kivánta a menetelt,igy nem érdekel a rikácsolás.

Tudni kell nemet mondani.

2016. jan. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!