Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi segíthet? Nyáron meghalt...

Mi segíthet? Nyáron meghalt Anyukám, nem tudom hogyan tovább.20/l

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most nyáron, egyik reggel elment Anyukám dolgozni, és délután Apu jött haza(elváltak rég) és mondta, hogy szívrohamot kapott és meghalt. Teljesen váratlanul. Mint egy rémálomban. Nagyon-nagyon közel álltunk egymáshoz. Ő volt az egyetlen ember akinél tényleg éreztem, hogy megért, és nagyon felnéztem rá, mert hihetetlenül erős volt. Annyira ő volt a biztos pont az életemben, hogy még most sem tudom, hogyan kellene ezt kezelni. Sírni is alig tudok, mert még mindig nem tudom azt megérteni, hogy ennyi volt. Soha többé nem beszélünk. Soha többé nem lesz.Néha, ha senki nincs körülöttem pánikrohamom van, nem tudok felállni, csak bőgök és gyűlölök mindent. Viszont amint valakivel beszélek, nem tudom ezt kiadni, nem tudom elmondani, mert valahogy "összeszedem magam" és tudom, hogy önsajnáltatóan hangzana. Meg amúgy sem érdekelne annyira senkit, még ha végig is hallgatna, csak sajnálna, aztán élné tovább az életét, úgy ahogy eddig.

Azóta Apuval, az élettársával és a 2 éves féltestvéremmel lakom. Most kezdtem az egyetemet.

Nem tudom elviselni ezt az egészet. Felrobbanok. Az szokott egy kicsit megnyugtatni, hogy arra gondolok, a biztosításból lekötöttem annyi pénzt, hogy kiutazzak belőle külföldre, amit mindig is szerettem volna.

Most, hogy ezt meg tudnám tenni, nagyon kételkedni kezdtem magamban, hogy vajon képes leszek e kint tanulni, dolgozni, fenntartani magam, nem érzem hogy elég vagyok ehhez. Viszont ide sem tartozom. Nem tudom elmondani mennyire hiányzik Anyukám és mennyire egyedül vagyok.

Apu nagyon szeret, de vele egész más a kapcsolatom.

Gondolkoztam pszichológuson, hátha adna valami jó tanácsot, de nincs 9000 forintom egy-egy órás beszélgetésekre...


2016. jan. 3. 17:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
3%
az alkohol segít, igyál meditálj írd le és csapj bele
2016. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
75%
Próbàlj meg egy pszihológust ő talàn tud segíteni neked ebben.Vagy tereld el a figyelmed pl sport zenetanulás tarts kisàllatot(pl hörcsög).Nekem tavaly suli eljezdése előtti óràban halt meg a nagymamám.Igaz bevallom most leszek 14éves de azért remélem tudtam picit is segíteni..Gyógyulj meg nagyrészt;)
2016. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Az első válaszolót nem is értem, az alkoholt felejtsd el, nem megoldás semmire.


Elhiszem, hogy nagyon rossz, de arra kell gondolnod, hogy sajnos őt már nem hozza vissza senki és semmi. A szívedben mindig ott lesz és őrangyalodként vigyáz rád!


Próbálj egy picit elgondolkodni azon, hogy valóban jó ötlet lenne-e az elutazás? Eléggé nagy megrázkódtatás ért téged így is, nem hiszem, hogy ha egyedül nekivágsz a nagyvilágnak, az javítana a helyzeten.

Picit örülj annak, hogy édesapád is nagyon szeret, még ha nem is kötődsz hozzá annyira, mint ahogy édesanyádhoz kötődtél!


Kitartást kívánok neked és erőt, hogy le tudd küzdeni ezt az óriási fájdalmat, de önmagadért meg kell tenned!

2016. jan. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Idő.

Jobb lenne itthon befejezned azt a szakot, amit elkezdtél. (Ha olyan, amit kinn is hasznosítani tudsz.) Keress külföldi ösztöndíj lehetőségeket, vagy akár egy fél évre menj ki erasmussal a választott országba, és akkor "védőhálóval" tesztelheted magad, hogyan boldogulsz. (Az erasmus arra is jó, hogy kicsit beépülj egy külföldi egyetemre, és mondjuk ott végezz mesterszakot, ha itt megvan az alapdiplomád.) Addig is gyűjts még egy kis pénzt, tervezz körültekintően, hogy legalább ez ne stresszeljen, ha belevágsz egy külföldi életbe. Ha van ilyen lehetőség, próbálj kollégiumi férőhelyet igényelni, és akkor elkezdhetsz önállósodni, de nem leszel teljesen egyedül, találkozhatsz apáddal, amikor jólesik.

2016. jan. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

,,nem érzem hogy elég vagyok ehhez"


DE IGEN. AZ VAGY.

2016. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
58%

nekem is hasonló volt, nekem se volt semmi kedvem semmihez.

Sportolj, de ne fuss, a nőies zumba, hastánc dolgok, most lehet nem passzolnának az érzelmeidhez.

Az egyetem környékén biztos van street workout kondi park, ott lehet beszélgetni is, ingyenes.

Fitness termeknél van trx edzés, az se drága

Sok edzésre be lehet menni kezdőként is.

Ne túlélni akarj, hanem élni. Ha jobb formában leszel, azt érzed, majd akkor kimehetsz külföldre.

2016. jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Van egy régi nagy igazság! Az élet mindig megy tovább. Akár mekkora tragédia is ért téged, semmi nem fog változni a világban.
2016. jan. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Van nehany gyakorlat ami segit megbirkozni ezzel.


Az egyik (olyankor erdemes foglalkozni vele amikor eppen jobb kedved van):


1. Ird le milyen tulajdonsagokat, kepessegeket, tevekenysegeket ertekeltel magadban, illetve masok mit ertekeltek benned.

2. A fenti listabol, melyikektol tavolodtal el, hagytad abba, hanyagoltad el a legjobban?

3. Irj egy par mondatot ezekrol, miert erzel ugy ezekkel kapcsolatban ahogy.

4. Ha a fentiek megvannak, irj alajuk egy par mondatot arrol, mit gondolsz, milyen kis lepeseket tudnal tenni hogy ujra reszei legyenek az eletednek.

5. Rendezd sorrendbe a 4. pontban levo terveket aszerint hogy mi kivitelezheto es kesznek erzed magad ra.

6. Tuzz ki kis celokat es dolgozz rajutk.


A legjobb ha magadnak papirra leirod amikor egyedul vagy es van boven idod gondolkozni rajta.


Van nehany masik hasonlo ha ez nem valna be.

2016. jan. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%
Nekem anyukám mindig azt tanította, hogy Isten se többel, se kevesebbel nem terhel bennünket, mint amit nem tudnánk elviselni. Van olyan dolog amit anyukkáddal megbeszélték vagy elmeséltél neki, hogy szeretnéd véghez vinni az életedben? Például: Táncolni, megtanulni egy hangszeren játszani,elvégezni egy iskolát stb stb. Írd fel ezeket egy papírra és kezd el őket megvalósítani. Anyukád büszke lesz rád, mert ő ezt mind látni fogja. 😊
2016. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%
Szegenykem :( kell egy igaz szerelem az eletedbe, egy lelki tars. Elegge fel tudja huzni az embert. Konnyebben gyogyulnak a sebek.
2016. jan. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!