Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám kölcsönadott,400 ezer...

Anyukám kölcsönadott,400 ezer forintot egy "barátnak", sosem látjuk viszont a pénzt?

Figyelt kérdés

Nagy bajban volt, elvették volna az autóját stb., anyukám naívan kisegítette. Ez kb 3 éve volt, de még csak hajlandóságot sem mutatott a személy, hogy visszaadná. Mondjuk, hogy akkor legalább adjon havonta amennyit tud, vagy bármi, de nem, már nem válaszol. Tudom, túl naív volt anyám, szerződés sem volt.


Mit lehet tenni? Rendőrség ér bármit is? Felhoztam, hogy küldjünk pár verőembert rá, de az meg nem is tudom hogy működik, illetve nem tudom mi sülne ki belőle? Megszívtuk, tanulópénz?


2016. jan. 9. 16:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Bizony. Velem a saját testvérem játszotta el ugyanezt, csak nagyobb összeggel. Rohadt paraziták az emberek egy része, inkább hagy odaveszni egy baráti, vagy rokoni kapcsolatot, minthogy visszaadná, amit KÖLCSÖNkért.
2016. jan. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

Jesszus!!!

Ennyi pénzt kölcsön és nem írtatok papírt?!

Veszett fejsze nyele...

2016. jan. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%

1. HA nincs semmiféle írás, akkor jogilag nem létezik a kölcsön, azaz semmit sem lehet tenni.


2. A "veröember" témára meg igencsak ráfizettek, mert nyugodtan feljelenthet titeket emiatt, és komoly büntetésre számíthattok!

2016. jan. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%
Tanulópénz.Ihattok rá hideg vizet.Ha nincs bizonyíték,hogy odaadta anyukád,akkor ez ennyi.Bár egy pár jól szituált kétajtós szekrény esetleg nevelhetne bele egy kis hajlandóságot...
2016. jan. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem kért anyukád papírt a kölcsönről, akkor "megszívtuk, tanulópénz".

Verőembert az adós is fogadhat. Neki van pénze, nektek nincs, vagyis jobbakat, legyőzik a tieiteket.

2016. jan. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Arra gondoltam még, hátha át lehet valahogy verni, de nem akarom, hogy még jobban mi fizessünk rá...
2016. jan. 9. 16:17
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt szerződés, akkor legálisan semmit nem tudtok tenni. Ha verőembereket küldötök rá, akkor még ő fog titeket beperelni a végén, és ti jártok rosszul.
2016. jan. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerződés nélkül csak annyit adj kölcsön amennyit nem hiányolnál.


A rendőrség nem tesz semmit, nem bizonyítható, hogy kölcsönadtatok neki.

2016. jan. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáld meg az ismerősei előtt zavarba hozni azzal, hogy előttük firtatod, mikor akarja elkezdeni a visszafizetést. Ha az sem használ, akkor sajnos semmi.
2016. jan. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztos tanulópénz. Szerződés hiányában a sem a rendőrség, sem a bíróság nem foglalkozik ezzel.

A verésből nektek is lehet problémátok, ezért ez sem járható út, attól függetlenül, hogy az ilyen megérdemelné a kéz- és lábtörést.

Ha helybeli az illető, akkor lehetőleg sok emberhez jusson el a "jó híre". Azért ha van a családba "erős ember", nyugodtan adhat neki 1-2 maflást.


Sajnos én is ismerek ilyen embert, aki évek óta ilyen 100-200 ezres kölcsönökből él, és szemrebbenés nélkül letagadja, hogy kért volna pénzt. A falu 90%-a tudja is ezt, de a mai napig betud csapni kevésbé tájékozott embereket.

2016. jan. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!