Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Születésnapom étteremben...

Születésnapom étteremben szeretném tartani a szűk családnak, sértő ha én rendelek sültes tálat és nem "á lá carte" megy a vacsora?

Figyelt kérdés
7 főről lenne szó és vannak nagyon bőséges 4 személyes tálak, abból kettőt gondoltam + leves és ital.
2016. jan. 10. 21:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem, csak ne ugyanolyan legyen a két tál ;)
2016. jan. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy, mi is szoktunk ilyet.
2016. jan. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem, bár én leves helyet valamilyen deszert választanék :)
2016. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Mi is szoktuk így. A tálakat előre megrendelem, és levest meg desszertet mindenki választ magának.
2016. jan. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Kerdezz azert korbe elotte, hatha valaki bojtol, vagy vegetarianus, vagy nem ehet voros hust, vagy herotja van mar az adott etterem sultes taljaitol, mert a mult heten 3x kellett azt ennie, vagy akarmi.
2016. jan. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
mi is igy szoktuk - "A tálakat előre megrendelem, és levest meg desszertet mindenki választ magának."
2016. jan. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Étteremben dolgozom. Sokszor látom ezt a megoldást. 1-2 tál leves (általában csontéeves, húsleves), amit mindenki kiszed magának. Majd tálak, amin vegyesen van minden, így a vegák, csirkekedvelők is találnak rajta kedvükre valót.

A tortát általában behozzák (mi megengedjük), de volt rá példa, hogy nyáron az ünnepeltnek fagyikehelybe volt szúrva a gyertya.

Az italokat mindenki maga választja.

2016. jan. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez teljesen oké. Mi idő miatt is szoktuk így megoldani: ha odamegy a komplett család és mindenki nekiáll válogatni az étlapon, az egy fél óra, aztán mire elkészül, az még egyszer annyi - úgyhogy az szokott lenni a megoldás, hogy asztalfoglaláskor ugyanakkorra meg vannak rendelve a tálak, így rögtön tudunk is enni. Utána meg mindenki választ magának desszertet, akkor már ráér válogatni, már mindenki jóllakott.
2016. jan. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem borzasztóan unalmas megoldás. 7 ember nem válogat fél órát és nem kerül sokba (még ha 17 lenne, akkor megérteném). Az esküvőmön is kerültem ezt a lehetőséget.
2016. jan. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7 embernek nem kerül sokba? Hm, ezzel részben vitatkoznék. Attól függ hol és neked mi a sok. Mégsem mondhatja, hogy ok válasszatok, de a steaket felejtsétek el :))A másik probléma, ha mindenki választ, hogy van ami hamarabb elkészül, tudom a legtöbb helyen igyekeznek egyszerre kihozni, de mindig lesz türelmetlen, aki már enne (pl kisgyerek). Ha a tálakat választod és előre megrendeled, sokkal gördülékenyebb, gyorsabb.
2016. jan. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!