Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy reagálnátok, ha a párotok...

Hogy reagálnátok, ha a párotok lánya ezt tenné, mikor nálatok van?

Figyelt kérdés

Egy 13,5 éves lányról van szó.

Amit tudni kell. Az anyuka rettentő kíváncsi, és pénzéhes és gonosz. (de tényleg, nem csak kitaláltam) Van új kapcsolata, anno ő kezdeményezte a válást, akkor én még sehol nem voltam. Állítólag boldog házasságban él, de ez mellett ott tesz nekünk keresztbe ahol csak tud.


Mindig is volt egy olyan dolga, hogy a kislányt arra rávette, hogy a páromat is meg engem is faggasson, mindig mindenről (ami egy gyereket egyáltalán nem érdekelhet).

Nagyon ellenünk hangolja, a gyerek meg rettentő mód oda van az anyjáért, mindent elhisz neki vakon, és az anyuka mindenre rá tudja venni.


Ez mellett van az is, hogy amit csak tud azt fényképezzen itt le, illetve már azon is rajtakaptam a leányzót, hogy beszélgetésünket vette fel a telefonjával.


Amikor rákérdezek persze tagadja.

Sehogy nem tudom megakadályozni, mert a telefonját nem vehetem el tőle, nem tilthatom meg neki, hogy ide hozza.

Egyfolytában a telóhoz van ragadva még a wc-re is magával viszi, főleg most, hogy vettek neki részletre egy Iphone 5-öst (gondolom cserébe még több információt elvár az anyuka a gyerektől), úgy hogy kicsit sem engedhetnek meg ilyen kiadást.


Félre értés ne essék semmi titkos dolog nincs nálunk, de valahogy akkor is idegesítő.


2016. febr. 28. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

En is magammal viszem a wcre a telefonomat, pedig nem új és nem is ajfon. ...

Az apjával beszélj, az megtilthatja, hogy oda vigye a telefont.

Ha neki all fényképezni, te is készíts képeket róla. Vedd fel te is a beszélgetést

2016. febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Úgy reagálnék, hogy apucinak megmondanám, hogy vigye a gyereket szépen moziba, kiállításra, fagyizni, mindegy, csak haza ne hozza. Vagy menjen ő a családhoz, legyen ott a gyerekével. Nehogy már nekem kelljen elviselnem egy kölyök szánalmas kémkedését a saját otthonomban.
2016. febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Ezzel neked semmi dolgod nincs, csak az apukájának. A gyereket meg lehet érteni, nem tudja ki a hibás hogy borult a régi biztonságosnak hitt élete. Őt semmiképp sem szabad elővenni ezért. Főleg neked nem. A férjednek kell szólni hogy oldja meg ezt a helyzetet.
2016. febr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Elsősorban a férjednek kellene a sarkára állnia, az ő lánya. Másodrészben pedig egy 14 éves lány, még befolyásolható, főleg ha anyás. Szerintem természetes, hogy ez bosszant téged, de akkor se rajta verd le úgymond.

Kössétek ki, hogy nem használhatja pl. a telefont amíg nálatok van, mert nem azért ment. Vagy az apja beszélgessen el az exnejével a lányuk viselt dolgairól. Mondanám, hogy a nőjéről is, de úgy is tagadná, ha bégázta a gyereket ellenetek, ha nem.

Szerintem csak viselkedjetek mindig természetesen a gyerek előtt, adjatok neki jó példát. Szobákat pedig zárjátok ahol olyan dolgok vannak esetleg amiket nem kell látnia, vagy nem rá tartozik. Az meg hogy a hálószobátokon kívül lefényképezi a cuccaitokat már nem olyan nagy kunszt. Persze zavaró, de hidd el, haszna nem lesz belőle se neki, se anyucinak. Esetleg, hogy az anyagi helyzeteteket lekövetkezteti, vagy hogy milyen háziasszony vagy ( a rendből mondjuk).

2016. febr. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom, hogy abban a házban éltek-e ahol korábban még a lány is az anyjával, vagy más épületről van szó. Minden esetre ha amúgy jóban vagytok a gyerekkel, én még lehet, hogy felajánlanám azt is a lánynak, hogy csináljatok együtt néhány képet a szobákról, ha ennyire érdekli az anyját. Pózoljatok együtt a tükör előtt meg mit tudom én. Hátha az anyuka ezeket látva otthon elszégyelli magát - ha meg nem, akkor is kihúzod a méregfogát a dolognak. Meg menjenek közös programra az apjával és ott is készüljön sok vidám felvétel. Viszont a lányt tényleg nem lehet hibáztatni, biztos meg akar felelni az anyja kérésének és "kémet játszik" nálatok.
2016. febr. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%

Hát kérdező ez tényleg rossz helyzet,ráadásul egy anyától nagyon undorító az alattomos sunyiságra nevelés.


Én valószínűleg úgy reagálnék,h visszavonulnék és kerülném vele a kontaktust azért mégsem adnám meg magamat a gonoszkodásnak,de játszmázni sem játszmáznék.


Egyébként nálunk volt hasonló eset.Megtudtam,hogy a nagyanyja,aki nem dolgozott soha,mindig nagy pénzekből kitartatta magát a nagyapjával,rávette a gyerekem,hogy törje fel a mailjeit,illetve valami olyasmit csináltatott vele,hogy figyelje ki a jelszavát,hogy vannak e és milyen nőügyei stb.Meg is találták őket,mert kiírta a nagyapja papírra.


A 12 éves lányommal!!


Mikor megtudtam én nagyon nagy haragra gerjedtem,hogy a 12 éves gyerekemet ilyen undorító ocsmány dologra használják fel és elbeszélgettem a gyerekemmel,hogy ilyent nem szabad csinálni.Kitálalt,hogy még szex fotókat is talált.


Megmondtam a gyerekemnek,hogy szerinted ez egy nagymama,ez jót akar bárkinek is,aki 12 éves gyereket ilyenekre használ fel??


A gyerekem soha többet nem tört fel mailt,sőt nagyon minimálisra csökkentette a találkozót vele.


Úgyhogy én,aki hasonlót már átélt nagyon együttérzek veled,tényleg beszélj a pároddal,hiszen az ő gyereke.

2016. febr. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A gyereket nem hibáztatom, mert tényleg csak az anyjának akar megfelelni, főleg hogy cserébe megkapta álmai telefonját.


A lakás anno ott maradt az ex-nél a gyerekre való tekintettel, mi teljesen máshol lakunk, de már évek óta, úgyhogy ez nem újdonság a gyereknek sem.


A páromat eléggé tudja manipulálni a kislány (sokszor érzelmileg zsarolja, pl. ha nem megy érte kocsival és nem viszi azzal haza, akkor nem hajlandó jönni, 2 kerülettel arrébbról)


Mondjuk ez a közös képek dolog nem is rossz ötlet.

Nem fogja a nő elszégyellni magát, nem az a típus, de legalább tudja, hogy tudok a tervéről.

2016. febr. 28. 16:26
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem gonosz akarok lenni, csak soha nem értettem, hogy miért mindig családtagoknak kell erről szólni, hogy beszéljenek. Ha engem zavar valami, nem súgom meg a férjemnek, hogy intézze el, hanem elintézem én magam.


Bennem ilyenkor az van, hogy még inkább nem tisztelem azt, aki nem mer kiállni magáért.


Ennyi idős gyerek már nem kicsi, én leülnék vele beszélgetni. Nem mint anyja, csak úgy, mint egy ember, akivel néha egy fedél alatt van, és akinek nincs joga kutakodni az életében.

2016. febr. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!