Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sváb (zsidósan hangzó) vezeték...

Sváb (zsidósan hangzó) vezetéknévhez milyen keresztnevet?

Figyelt kérdés

Nem írom ki a családi nevet, mert nagyon ritka. N betűvel kezdődik és r-rel végződik.

Milyen fiú és lány keresztnevet javasoltok mellé?



2016. márc. 4. 12:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
25%

Tippelhetek? Niedermüller?


Jozsef, Sara...

2016. márc. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
18%

Fiú: Ezékiel

Lány: Klotild

2016. márc. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%
Mindenképpen rövid, közismert, egyszerű nevet. Lea, Sára, Hanna, ehhez hasonlókat.
2016. márc. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
Az enyém görög eredetű, a gyerekeimé nemzetközi.
2016. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Rovid v hosszu a vezeteknev?
2016. márc. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
5-ös: 9 betű, szerintem közepesen hosszú.
2016. márc. 4. 14:33
 7/23 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a héber eredetű nevekkel nem foghattok mellé, de a klasszikus, "régies" nevek is jók lehetnek.

Anna, Sára, Ida, Magdaléna, Veronika, Dávid, Péter, Barnabás, Lukács típusú nevekre gondolok.

2016. márc. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem inkább írd le a családi nevet... úgy könnyebb lenne.
2016. márc. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
45%
Ritka és régies írásmódú vezetéknév mellé, valami egyszerűbb nevet választanék, ami nem túl hosszú. Pl: Anna, Lili, Eszter, Máté, Ádám, Áron
2016. márc. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%

Jaj, nehogymárazt erőltessétek, hogy még zsidósabb legyen szegény gyerek neve!! Mert azért egy Rosenfeld Ezékiel nagyon odab*szna. :))) (De amúgy felröhögtem az Ezékielen, tuti poénnak szánta a válaszoló, főleg, hogy nőnek Klotild :D)

Szóval hacsak nem vagytok zsidók, akkor NE válasszatok héber eredető keresztnevet, feltéve, hogy nem akarjátok gúny tárgyává tenni a gyereket.

Mondok pár szerintem elfogadható nevet (gyakoribbak, hogy a ritka vezetéknévhez ne társuljon ritka keresztvév):

Fiú: Zsolt, Attila, László, Péter

Lány: Csilla, Viktória, Anita, Enikő

2016. márc. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!