Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbántad, hogy megbántottad...

Megbántad, hogy megbántottad ismerősödet, családtagodat, miután ő meghalt?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 3. 00:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem igazán, de amíg élt a tatám, imádott engem, de én levegőnek sem néztem. (persze még kicsi voltam, meg minden)

Erre 8 éve meghalt, engem meg azóta bánt a lelkiismeretem, nagyon fáj, hogy nem mutattam ki neki, hogy szeretem. Akárhányszor erre gondolok, elsírom magam. Szörnyen restellem, ha tudnám, visszafordítanám az időt. Én ezt érzem a legnagyobb hibámnak az életemben.

2010. ápr. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
tudom, hogy le fogtok pontozni, de én gyászoltam az apukámat, de sok-sok évvel később nagyon sok mindent megértettem, miket tett az anyukámmal, és egyáltalán nem jóindulatból, azóta nem járok ki a sírjához
2010. ápr. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerencsére nekem még nem halt meg senkim, de arra rájöttem, hogy nem csak a halál útján veszíthetünk el valakit.:( A legfontosabb,hogy értékeljük azokat amiket/akiket az élet ajándékozott nekünk, mutassuk ki ha szeretünk valakit, mert talán késő lesz mire rádöbbenünk az igazán lényeges dolgokra...:( L/18
2010. ápr. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Igen. Még úgy 3-4 évvel ezelőtt a szemére vetettem a papámnak, hoy túlságosan szereti a bort, és az ivócimboráit. Nem voltam buta, tudtam, mi folyik körülötte(m), mégsem volt jogom beleszólni. Felnőtt, idős ember volt, akit nagyon szeretek most is, és megbántam, hogy ezt mondtam neki. Egyre emlékszem még, amikor szintén egy barátjánál töltötte az időt, én pedig siettem a buszra, nem köszöntem el tőle. Messze ugyan nem volt az a pince, de utólag inkább késtem volna le a buszt, csak hogy egy alkalommal többet láthassam.

Remek ember volt.

2010. ápr. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
nem bántottam meg a mamámat,meg a dédmamámat,de azt bánom,hogy nem mentem többször hozzájuk. mikor még gyerek voltam,nem szerettem a dédimhez járni,mert unatkoztam ott...most nagyon szívesen mennék,de már sok éve meghalt :(
2010. ápr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon. Szegény drága nagypapámat lehülyéztem, akinek ez borzasztóan rosszul esett. Utána pedig, amikor utoljára találkoztam vele (12 évesen még nem értettem, hogy már haldoklott), valamit szeretett volna mondani, én fáradt voltam, és azt mondtam: "majd legközelebb elmondod". Másnap meghalt. Ha ez eszembe jut, éjszakákat vagyok képes még mindig átsírni, pedig most volt öt éve, hogy meghalt szegény.
2010. ápr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a tesóm halt meg 5 éve és én nem is beszéltem vele és nem tudtam tőle bocsánatot kérni!
2010. ápr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen. Amikor kicsi voltam, egyszer megbántottam a nagyimat valami aprósággal, de két napig nem is vettem észre, hogy megbántottam és csak évekkel később döbbentem rá a lényegére a dolognak, pedig továbbra is apróság volt. Aztán öt éve meghalt és azóta se tudtam neki elmondani, hogy ő volt mindig a legjobb hozzám, akivel mindig tudtam mindenről beszélgetni, és hogy nagyon sajnálom azt a bizonyos esetet, amire valószínűleg már nem is emlékezett egy héttel azután. 22/L
2010. ápr. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Sajnos nekem is volt ilyen...

Apám halt meg lassan (május 24.-én lesz) két éve...

Amikor utoljára láttam csütörtöki nap volt..bementem hozzá a kórházba (általában én mentem be hozzá bármikor)

Amikor megálltam az ajtóban köszöntem...ő nem..csak ennyi szólt: Orsi hol van? Orsi nem jön? Orsi jól van? (Ő a nővérem)

Mindig is tudtam hogy nem tekint rám lányaként...néhol törődött velem...de nem mondhatni egyáltalán minta apának..Lényeg a lényeg...én szerda este írtam neki egy levelet ami segített volna elmondani először hogy szeretem és nem bírnám ki nélküle.

De ezt nem adtam oda neki...haza felé szét téptem..pénteken nem mentem be több okból..szombat reggel arra keltem hogy meghalt...először el se akartam hinni...és következő héten vizsgáim voltak...

És nagyon fáj hogy akkor nem mondtam el neki...talán ő is belátta volna...

Életemben először a kórházban láttam könnyes szemmel...csak nekem hazudta hogy megfog gyógyulni...meg hogy kemozni fogják...(rá egy évvel a műtétem előtt kiderült számomra hogy semmi ilyenről nem volt szó...)

50éves volt!CSAK!...sose volt igaz apám..már nem is lesz

Párszor ezt már elmeséltem..általában simán kibírom sírá nélkül...de most nem ment:)

18/L

2010. ápr. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Igen!!!
2010. ápr. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!