Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek? (bővebben lent)

Szerintetek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Gyerekkori jó barátnőm nagyon messzire költözött, én maradtam a kisvárosunkba, ritkán utaznak haza.

Van egy kis kereskedésem, lakberendezői,dekorációs témában. Ha hazajöttek pár alkalommal vitt ezt azt, ami megtetszett neki, amikért én soha nem kértem pénzt.Megkérdezte, hogy mennyivel tartozik, én mondtam,hogy ugyan,semmivel. Rendben, köszöni szépen.

Összesen talán 30ezer értékben.

Nagyon szerettem volna egy játékot a gyerekemnek, de a közeli szupermarketben nagyon hamar elkapkodták, és őt kértem meg,hogy az ő nagyvárosukban lévő áruházban nézze már meg,hogy van e, és ha igen vegye meg.

Mivel legközelebb csak júniusban jönnek haza,és a fiam szülinapja csütörtökön lesz, kértem,hogy postázza el.

Ma hozta a postás és teljesen lemeredtem.

Utánvétes csomagként küldte a játék árával együtt a postásnak 5890ft-t fizettem.

Vegyes érzések vannak bennem.

2 hét múlva 420km-t utaznék hozzá babalátogatóba,mert szerinte bunkóság ha valaki nem utazik el hozzájuk gyereknézőbe, hanem mikor itthon vannak a nagyszülőknél akkorra és oda jelentkezik be látogatóba.

Nem értek ezzel egyet,de még ezt is megtettem volna érte.

Viszont most nem is tudom mit gondoljak....

Legszívesebben hagynám az egészet a fenébe. Lehet csak a düh, de most úgy érzem hogy nem vagyok rá kíváncsi többet.

Túlreagálom?


2016. ápr. 4. 14:27
 1/6 acelsziv ***** válasza:
27%

Senki nem kérte, hogy adj neki ingyen dolgokat. Az a te pénzed és a te hülyeséged. Az meg az ő dolga, hogy a pénzét nem szórja szét.

Igen, túlreagálod.

2016. ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megértelek, nekem is rosszul esne. Illett volna viszonoznia a te kedvességed, főleg hogy jó barátok vagytok. Én ebben az esetben tuti nem kérném el a játék árát, de nem vagyunk egyformák. Kellemetlen szitu, nem tudom mi lenne erre a helyzetre a jó megoldás, nyilván szóbahozni furcsa lenne, de az "öriharit" is túlzásnak érezném. Minden esetre ezentúl ne legyél olyan nagylelkű vele te se, ha utazni meg nincs kedved, akkor mondd le.
2016. ápr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsi első,de nem értek veled egyet.

Nyilván az ő pénze, azt csinál vele amit akar,nekem semmi közöm hozzá,de én úgy gondolom, hogy egye fene Évi,ne fizess nekem egy ft-t sem,hiszen Te sem kértél soha egy árva petákot sem,ha valamit elhoztam a boltodból....

Ráadásul rászorulva sincs, a házuk adásvételijénél én voltam az egyik tanú, és hitel nélkül fizették ki gond nélkül az 50 millán felüli házat.

Félreértés ne essék, nem irigylem tőle, pusztán rosszul esett az, hogy mondhatni 2 forintért az anyját is eladná ezek szerint és nem ilyennek ismertem meg. Csalódott vagyok.


Várom,hogy leülepedjenek bennem a dolgok és utána döntök a kapcsolatunk további létéről.

2016. ápr. 4. 16:53
 4/6 A kérdező kommentje:
Mármint nyilván nem fogom a kapcsolatot megszakítani vele,de nem fogok a továbbiakban erőt beleölni,és én is így fogok a dolgokhoz hozzáállni.
2016. ápr. 4. 16:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól, hogy milyen viszonyban vagytok és milyen szokásrendszert alakítottatok ki magatok közt. Hallgass a szívedre / ösztöneidre! Ha nem akarod a jelenlegi helyzetben meglátogatni, hát ne menj!

Én néha "megléptem" egy-egy ismerősömmel, hogy ha egyenlőtlennek éreztem a kapcsolatunk, akkor egy ideig nem kerestem őket. Volt, aki eltűnt, értük nem is kár. Volt viszont, aki "vette a lapot", hogy neki is hozzá kellene járulni a barátsághoz valamivel (most nem anyagiakra, figyelmességre gondolok.)

2016. ápr. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 acelsziv ***** válasza:
0%
pff.. Azért mert te szórod a pénzed és ingyen osztogatod neki a dolgaidat még ne várd, hogy ő is ugyanezt tegye. Lehet, hogy gond nélkül vették a kérót de azt a pénzt nekik sem a legyek hordták össze. És ő lathatóan jobban bánik vele, mint te.
2016. ápr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!