Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted mi kell a családalap...

Szerinted mi kell a családalapításhoz?

Figyelt kérdés
Saját ház vagy albérlet? Autó? Félretett pénz? Szerintetek mi az ideális, érdemes várni arra, hogy esetleg jobb legyen vagy bele kell vágni és majd lesz valami?
2016. ápr. 4. 23:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
Hány éves vagy?Szerintem a mai világban nincs mire várni.A családalapitáshoz egy kiegyensúlyozott,szeretettel teljes kapcsolat kell,és közösen majd mindent megoldatok.Ezért nem alapitottam még családot 30éves nö létemre. Mert hiába ideälis minden körülmény ha a társ nem. Minden jót.
2016. ápr. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
Anyagi szempontból mindenkinek mások az igényei, lehetőségei. Egyetértek 1essel, a legfontosabb h 2 kiegyensúlyozott, magabiztos felnőtt vállaljon gyereket.
2016. ápr. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
76%

-Saját ház, vagy biztos albérlet

-Biztos munkahely,biztos anyagi háttér


Mindenképpen érdemes várni arra, hogy jobb helyzetbe kerüljetek, bele vágni és lesz ami lesz alapon butaság gyereket vállalni.

2016. ápr. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
47%

Szamomra:

-Egy tars, akivel egyetertesben nevelhetjuk a gyerekunket.

-Hogy a gyerekekkel nehezen megoldhato teendoket kipipaljam a bakancslistankon.

-Csaladi, kertes haz. Persze ez nem letszukseglet,de mindig ide kepzeltem el.

-Az auto se letszukseglet, jo, ha nem vonatozni kell egy balatoni nyaralashoz gyerekestul

-Kutya. Kutyaval nottunk fel, es en a szocializalodashoz szuksegesnek tartom.

-Felretett penz a gyerektol fuggetlenul is fontos.


A kutyan es gyereken kivul mindenunk megvan eddig. Szeretnenk elotte osszehazasodni. A kutya temat egyenlore hanyagoljuk, mert 3 hete halt meg a kutyam 16 ev utan. :(

2016. ápr. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Nagyjából az előzővel értek egyet.


Nekem, ami fontos:


1. Megfelelő pár, nem egy pár hónapos kapcsolat, hanem olyan, akit már megismertem rendesen, együtt is élünk stb. és akivel közel azonosak a családalapítási terveink- nekem ez már pipa :)


2. Esküvő- Tudom, ez nem létszükséglet, de mi kicsit régimódiak vagyunk, előbb esküvőt szeretnénk- most vagyok lassan szervezésben, jövő tavasszal lesz az esküvőnk


3. Befejezett iskolák- én nem támogatom a tanulás melletti babázást, szerencsére már megvan a diplomám, a nyelvvizsgám, a jogsit most csinálom, a páromat beiskolázta a munkahelye, még 1 év van hátra, úgyhogy ebben csak alakulunk még :)


4. Munkaviszony, munkahely- nem ilyen hol itt hol ott munkák, hanem normális munkahely a pár mindkét tagjának-szerencsére nálunk ez is pipa


5. Saját autó nem muszáj, nekünk mondjuk van, de alig használjuk, bár gyerek mellett azért néha jól jön.


6. Saját lakást támogatom, itt Magyarországon még nincs olyan jól kidolgozott albérlet rendszer, hogy nyugodtan lehessen oda szülni, inkább saját ingatlan-sajnos még 2-3 év mire oda jutunk, hogy sajátunk legyen :(


7. Félretett pénz- Nem kellenek milliók, de jó ha van egy kis pénz "feleslegbe"+ a baba alap dolgaira van egy x összeg


8. Szintén fontosnak tartom, hogy az ember ahogy van lehetősége és igénye, kicsit élje ki magát amíg nincs gyerek, menjen el olyan helyekre nyaralni, túrázni ami nem épp gyereknek való, de szeretne eljutni, szórakozzanak egy kicsit stb.



Nagyjából ezeket tartom fontosnak, mi 3-4 év múlva szeretnénk babát, addigra remélem minden készen fog állni. Igaz nincs olyan, hogy tökéletes pillanat, de azért van ideálisabb állapot, főleg ha az ember tesz érte, szóval szerintem illik sorrendet tartani: iskola, munka, esküvő, lakás, és csak utána a gyerek, de hát ahány ember annyi szemlélet, van akinek ezek nem olyan fontosak

2016. ápr. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem acél idegek a legfontosabbak. Meg olyan munka ami mellett lehet gyereket nevelni... magyarán nem a fél napod ott töltöd, és nem hullafáradtan esel haza. Ilyen mellett lehetetlen.
2016. ápr. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
80%

- egy megbízható partner, akivel harmonikus kapcsolatban élsz és megegyeznek a jövőről alkotott terveitek

- lehetőleg saját otthon, vagy a lehetőség, hogy idővel meglesz

- biztos munka legalább egyikőtöknek, de lehetőleg mindkettőtöknek

- némi félretett pénz, ami legalább egy évre elég

2016. ápr. 5. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
6%
Társ. Aki úgyis lelép, mert nem így képzelte el, úgyhogy felesleges minden.
2016. ápr. 5. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
15%
Azért érdekes lesz az autóval alapított családod! Te és az autód is autókat fogtok nemzeni? Vagy esetleg kis házakat? A családot akkor alapítja az ember gyereke, ha családot akar maga köré. A család nem egyenlő a megtakarításokkal.
2016. ápr. 5. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%

9-es, feleslegesen gúnyolódsz, a kérdezőnek a félretett pénzben és a lakásban igaza van! TE lehet, hogy a semmire vállalsz családot, ő nem.


Kérdező:

Első a biztos társ! Enélkül hozzá se kezdj.

Aztán az általad leírtak is alap dolgok, hogy ne a vakvilágba szülj (jó, kocsi nem létszükséglet).

Végzettség - hisz bármi történhet, magyarán ne érettségi után akard a gyerekeket.

Légy érett rá, és a párod is!

2016. ápr. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!