Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összeköltözünk a párommal,...

Összeköltözünk a párommal, nála 2 21 év alatti, nálam 1 4 éves gyerek. Jogosultak leszünk így a teljes adókedvezményre?

Figyelt kérdés
Nem házasodunk össze, de közös lesz a lakcímünk. 3 gyerek után, ha jól tudom, 100%-os adójóváírás jár. Ez tényleg így van? Mozaikcsaládnál is?
2016. ápr. 29. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
áhh ez a lényeg
2016. ápr. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%

Lehet, nem jól tudom, ebben az esetben elnézést.

Engem úgy tájékoztattak, hogy ilyen esetben akkor jár a három gyerek után a kedvezmény, ha a férfi a nevére veszi (tehát örökbefogadja) a nő gyerekeit, és ha jól tudom, házasnak is kell lenni. Ebben az esetben viszont az exférj nem köteles tovább gyerektartást fizetni.


A kaját fél áron kapjátok így is, meg a tankönyveket ingyenesen (ha majd aktuális lesz, és még mindig van 3 kiskorú... vagy már megint ;), attól függően, mennyi a gyerektartás összege, nem biztos hogy érdemes belevágni.

A kockázat sem kevés, mert válás esetén a pasi az összes gyerek után fizet gyerektartást, tehát az örökbefogadott gyerek után is.


Mozaicsaládnál én már nem kalkulálok azzal, hogy úgyis örökké együtt maradunk, bár ezen dolgozunk. De már úgy alakítjuk a dolgokat, hogy ne fázzunk rá, ha mégsem.

2016. ápr. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem lesztek jogosultak.

Ha egyikőtöknek lenne kettő, plusz egyközös gyerek, akkor járna.

Így egyikőtök sem nagycsaládos.

2016. ápr. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És házasnak lenni nem kell hozzá, sőt, nem kell még közös lakcím sem, csak életvitelszerű együttélés, közös háztartás. Viszont le kell mondani az egyedülállók családi pótlékát, akár megosztjátok a kedvezményt, akár nem; mert a közös háztartás már élettársi kapocslat a ptk értelmében.
2016. ápr. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

100%-os adójóváírás nem létezik.

3db gyereknél 660e Ft-ról beszélünk havonta, ami ténylegesen 99e Ft-ot jelent.

Nem sokan vannak akik ekkora összeget is igénybe tudnak venni. :) Azonban ez 1 főre korlátozódik.

Ha te igénybe veszed az összeset, akkor a párodnak nem jut semmi adójóváírás.

Ha megosztjátok az a legjobb.

2016. ápr. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
utolsó, nem ennyi jár nekik, akkor járna ennyi, ha egyiküknek lenne 3 gyereke. 2+1 az nem három.
2016. ápr. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azonban ha össze házasodnak akkor azonnal a 2+1 már háromnak fog számítani.
2016. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Összeházasodunk, + 1 baba a pocakomban. Így vajon mire számíthatunk?
2016. máj. 1. 13:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha összeházasodtok és +1 baba a pocakban akkor 4x33e Ft.
2016. máj. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!