Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor mondanátok el?

Mikor mondanátok el?

Figyelt kérdés

Az alap szitu.. építkezünk van már két gyerkőc érkezik a harmadik... a srácok fokozatosan be lesznek avatva. A kérdés édesanyámra vonatkozik.. súlyos beteg.. kemot kap nem sokára lejár neki a kezelés. még a várandósság kicsi de mire anyukámnak születésnapja lesz elég nagy lesz ,hogy 1 látszom 2. biztosan megmaradjon..... Legyen születésnapi ajándék a hír vagy várjuk meg a kezelések végét? most a kezelések mellékhatásai miatt egyre rosszabbul viseli és ezért elég depis. Jót tenni neki ebben az állapotban a hír vagy inkább legyen egy újjá születési ajándék az utolsó kemo után


41/N



2016. máj. 25. 21:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
szerintem amikor vége a kezelésnek és jobban érzi magát elmondhatod. nem írtad mikor lesz a szülinap, de ha addigra már lenne hasad, lehet kiakadna, hogy miért nem említetted korábban. szóval én megcéloznék egy olyan időpontot, mikor már vége a kezelésnek és jól érzi magát illetve tutira megmarad a baba is.
2016. máj. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
69%
Ha tudod hogy orulne nagyon a hírnek én a helyedben elmonanám neki minel hamarabb hogy már csak a baba miazt is legyen benne remény és kitartson!:)
2016. máj. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Hogy lett várandós amikor tudja h kemót kap?
2016. máj. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Alap esetben elmondanám, mert amit az egyik korábbi válaszoló is említett, tuti tartaná benne a reményt, ugyanakkor várjátok ki azt az időpontot inkább, amikor már nagy eséllyel megmarad. Ha ez egy hát múlva van, akkor akkor közölném, ha csak 1 hónap múlva akkor akkor, de ha mégsem maradna meg (természetesen drukkolok, hogy minden rendben menjen) akkor szerintem csak szomorúbb lenne, ha beleélte magát, hogy babázhat megint miután túl van ezen.

Jobbulást anyukádnak, és gratulálok! :)

2016. máj. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Eszter76 ***** válasza:
51%
Szerintem a kritikus 6 hetet várd meg - és utána mielőbb mondd meg neki! Egy ilyen hír szerintem erőt ad egy súlyosan beteg embernek (is)!
2016. máj. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
Hát nálunk hasonló helyzetben igen nagy sértődés volt. Apa nagyon elhagyta magát a végére, mindent kihányt, nagyon lefogyott, legyengült, a nővérem meg jött ragyogva, hogy várandós. Apa meg hát épp a túlélésért küzdött, rohadtul nem volt rá hatással, gratulált persze, de aki azt várta, hogy ettől a hírtől majd kikel az ágyból és jó étvággyal fog enni, mert eddig biztos nem is akart élni, na de majd az unoka hírére... se szülinapi, se újjászületési, se semmilyen ajándék ne legyen ez a hír. Csak oszd meg vele, hogy boldog vagy.
2016. máj. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
#3 Nem a kérdező anyja a terhes, hanem a kérdező! b+
2016. máj. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
ja látom xD ment a dislike :D
2016. máj. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Barátnőm is hasonló cipőben járt. Náluk jó hatással volt az anyukájára az örömhír. Kicsit elterelte a gondolatait a betegségről.
2016. máj. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Édesanyám születés napja 4 hét múlva lesz a kezeléseknek kb 8 hét múlva lesz vége
2016. máj. 26. 09:47
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!