Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Párommal tervezzük az esküvőt, lagzit. ( Persze én meglennék nélküle, főleg anyagi szempontból)


Tesójának esküvője idén lesz. Felmerült bennem, hogy egybe tartanánk. Mennyire fordul elő ilyen? Vélemények?



2016. máj. 31. 11:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Hát ennek csak balhét lehet a vége. Nem létezik, hogy négy ember ízléses azonos legyen mindenben egy esküvővel és lagzival kapcsolatban.
2016. máj. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
99%
Ha én lennék az egyik menyasszony, akkor kizárt lenne. Vendégként nem érdekelne, hogy csináljátok, de még nem hallottam ilyet.
2016. máj. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Kései Sirató ***** válasza:
93%

Szerintem rossz ötlet, az esküvője napján minden menyasszony szeret a középpontban lenni és nem egy másik menyasszonnyal osztozni a főszerepen.


A rokonok pedig amit a lagzira szántak, felezzék el?


Szóval felejtős az 5let.

2016. máj. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
43%

alapvetően nem rossz az ötlet, de a többi már csak azon múlik, hogy mennyire tudtok megegyezni a részletekben(helyszín, vendégek, dekoráció stb).


annyiban nem biztos, hogy jó ötlet, hogy esetleg mehet a menyasszonyok közt a versengés, hogy ki a szebb stb.


egy próbát megér, hogy benne lennének-e, de nem tudni, hogy ők mennyire merültek bele a szervezésbe.

2016. máj. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Felvetheted az ötletet, de ne számíts semmi jóra.

Eddig még csak filmben láttam ilyet, ott is ilyen nagy gazdag apukák fizettek mindent és a lányoknak nem volt beleszólásuk, lesz ahogy lesz, de mitadisten nagyon élvezték.

Tehát ez max a mesében van így. Nagyon nagy egyetértés és szeretet kell legyen a két testvér között.

2016. máj. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

Én még nem hallottam ilyet és nem hiszem, hogy véletlen. Az esküvőszervezés stresszes műfaj, rengeteg munka leszervezni, jó eséllyel meggyilkolnátok egymást a felénél.

Gondold végig, hogy azonosak-e az anyagi lehetőségeitek. Ha nem, akkor máris megette a fene, mert ha az egyik pár spórolni akar, a másik pár meg költene rá, akkor garantált a konfliktus. Ugyan ez, zenekarral, kajával, helyszínnel, a domináns színnel, megbolondultok, amire a végére értek.

Ez maximum akkor működhet, ha nagyon közel álltok egymáshoz és sok dolgot csináltatok már együtt, olyannyira, hogy például több napos nyaralásra is simán mentetek már együtt konfliktus nélkül (nekem a legjobb barátnőmmel és a párjainkkal ez pl nem sikerült, pedig tök jóban voltunk és vagyunk is, de nem megyünk együtt újra az fix.) Most ehhez képest egy esküvő jóval nagyobb konfliktusforrás. Ha nem vagytok mindannyian legjobb barátok, azonos lehetőségekkel és ízléssel, akkor belekezdeni sem érdemes.

2016. máj. 31. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
96%

Ha a tesódéknak idén lesz az esküvőjük, akkor tekintettel arra, hogy már mindjárt június van, szerintem a szervezés nagy részével készen vannak. A fő dolgokat az esküvő előtt hónapokkal le kell foglalni.

Ha én lennék a tesódék helyében, és előállnál azzal, hogy tartsuk meg egyben, akkor nem repesnék a boldogságtól, több okból:

-egyrészt azt érezném, hogy belefurakodsz a már szépen megálmodott terveinkbe

- az esküvőmet senkivel nem szeretném megosztani, senkihez sem lennék hajlandó igazodni

- miután már valószínűleg le van foglalva az időpont, és a helyszín is x főre igazítva, ha jön hozzá még egy család és a rokonsága, baráti köre, az borítana mindent.


Ez egy borzalmas ötlet, szerintem fel se hozd a témát.

2016. máj. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Ritka az ilyen, mert a legtöbb ember a saját napjának szeretné az esküvőjét. Amúgy ha a tesó beleegyezik, tarthatnátok úgy kis, de semmi garancia nincs, hogy nem háborodik fel... hogy látja, hogy garasoskodásból betársulnátok, közben róluk félig lemenne a rivaldafény és arra sincs garancia, hogy nem szólnátok bele a dekorba úgy, hogy kevesebbet fizettek bele.
2016. máj. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
92%

nekem múlt hónapban volt az esküvőm, a sógornőméknek 1 hétre rá.

eszembe se jutott egybe tartani, aznap én akartam lenni a legszebb (rá 1 hétre meg ő:))

2016. máj. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Tény, hogy olcsóbban megúsznád az esküvőt.. Beszéld meg a pároddal, hogy anyagilag nem fér bele egy nagy esküvő.


Egyébként nagyon nagyon rossz ötlet.

2016. máj. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!