Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartás megszüntetése?

Gyerektartás megszüntetése?

Figyelt kérdés
Kérdésem a következő ha gyermekem elvégezte nappali tagozaton az iskoláit nekem kell lemondjam a gyerektartási díjról? Itt olvastam olyan posztokat nem az anyának fizeti az apa ezt hanem a gyereknek - az anya nem mondhat le róla. Úgy tudom törvényileg már nem jár. Még véletlenül sem szeretném ha a végén én lennék elmarasztalva, hogy nem jeleztem a végrehajtónak, hogy a gyermekem elvégezte az iskoláit. Úgy tudom csak nappali tagozaton az első szakma megszerzéséig jár. Ez valóban így van?

2016. jún. 6. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:
A fizetőnek kell a bíróságon kezdeményezni a megszüntetését. Szóval neki kéne jelezni, ha magától nem tudja.
2016. jún. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az anya is jelezheti, ez gyorsabb. Az apa csak akkor kérheti, ha tudja bizonyítani, hogy a gyerek már nem jogosult rá.
2016. jún. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az apának kel kérni a megszüntetést
2016. jún. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
És azt gondolod, hogy ha elvégzi az iskolát már nem kell eltartani a gyerekedet? Vagy ha tovább tanul??
2016. jún. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Véleményem szerint is az apának kéne jeleznie - de mivel nem tartja a kapcsolatot semmilyen szinten se a gyerekkel így nem is tud arról,hogy éppen hol is tart a gyereke élete. Természetesen tisztában vagyok vele,hogy azért mert elvégezte az iskoláit (leérettségizett és megszerezte az első szakmáját) ennek ellenére még nem kereső képes s ahogy eddig is én vagyis mi tartottuk el és fogjuk is egészen addig amig nincs családja. De mivel volt férjem aki a gyerektartást fizeti illetve önszántából még véletlenül se tette soha - csak,hogy Végrehajtó intézkedett és vonta le a nyugdijából. Utána néztem és törvényileg már nem jár - s még véletlenül sem szeretném megadni neki azt az "örömöt" ,hogy valaki súg neki és majd utólag kelljen visszafizetnem neki mert már jogtalanul utalják. Ezért kérdeztem hátha valaki tud erről valamit. Abszolut alap,hogy gyermekemet addig támogatom amíg szüksége van rá ez nem volt kérdés. Bár aki gyereket nevel az tudja mi az a 15.000 Ft havonta - mire is elég.
2016. jún. 7. 12:18
 6/7 A kérdező kommentje:
S még annyi - mivel nem kíván tovább tanulni hanem dolgozni szeretne ősztől .- de egyébként én úgy tudom az nem úgy van ha ezer évig tanul a gyerek akkor addig jár. Úgy tudom az első szakma megszerzéséig és nappali tagozaton csak.
2016. jún. 7. 12:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ne add meg neki azt az "örömöt". Jelentsd te. Egyébként is a becsületesség az első!
2016. jún. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!