Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A legjobb barátnőmtől mindig...

A legjobb barátnőmtől mindig drága ajándékokat kapok-hogyan tudnám rávenni, hogy kicsit olcsóbban ússzuk meg az ajándékozást? (nem akarom megbántani)

Figyelt kérdés

Már 10 éve nagyon jó barátnők vagyunk, tesókként szeretjük egymást(neki nincs igazi tesója) .Eleinte apróságokat adtunk egymásnak, de később elkezdett drága ajándékokat adni(amit ugyanolyan értékben illik visszaadni-így neveltek).Ilyen ajándékokat ad pl: Swarovski fülbevaló,márkás felsők,ékszerek,stb (volt,hogy nézegettük a telefonokat és kettő tetszett.Erre ő azt mondta,h akkor az egyiket megkapom tőle névnapomra...nem 2 forintos telefon volt és ezért ez mégis túlzás!)

Még tanulunk, nincs fizetésünk.

A többi barátnőmmel megbeszéltünk egy összeget (2 ezer forint) és azt nem léphetjük át ajándékozásnál.Működik is a dolog, ugyanúgy örülök annak az ajándéknak is.

Egy évben : szülinap, névnap,karácsony -egy évben kb 30 ezer (de inkább több)csak neki.Félre ne értsetek , nem sajnálom a pénzt tőle-csak nem látom értelmét ennek az őrült költekezésnek.Egy barátság nem ettől lesz barátság.


2010. ápr. 13. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs amit gondolkozni ezen!! nem sérted meg ezzel, ha elmondod neki, ugyanezeket.Elmagyarázod, h vegyetek vissza az összegből, mert jobb volna.
2010. ápr. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha pedig nem mered elmondani neki, mindig csak 2000 Ft értékben adj és majd megunja,hogy te nem veszel olyan értékeset. vagy éppen csinálsz neki valamit.
2010. ápr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb egyenesen. (szerintem.)


Beszélj neki a saját érzéseidről! Például:


"Nagyon jól esik, hogy ennyire törődsz velem, de nagyon drágának találom az ajándékaidat, amiket veszel nekem. Engem úgy neveltek, hogy hasonló értékben kell ezeket viszonozni, amire most nincs elég pénzem, ezért kényelmetlenül érzem magam ilyenkor. Kérlek, beszéljük meg, hogy 2000 Ft-nál értékesebb ajándékot nem veszünk egymásnak!"


És persze találjatok valami más módot is, hogy kimutathassátok az egymás iránt érzett szereteteteket! Az ajándékozás egyfajta szeretet-nyelv, de vannak más nyelvei is a szeretetnek. Erről olvashatsz is a net-en, csak keress rá erre a kifejezésre: szeretetnyelv.

2010. ápr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Na mi pont ilyenek miatt szűntettük meg az ajándékozást a baráti körben. Egy idő után mindenki felül akarta múlni a másikat. Nem tudatosan, csak úgy. És a végén már több 10 ezerért ment az ajándékozás. És ez mindenkinek csak nyűg volt. Akkor megfogtam a csajokat, leültettem őket, és megkérdeztem, hogy nekik jó-e ez. Igazából mindenki már csak azért csinálta,mert ciki lett volna elsőként kiszállni. Azóta, ha valakinek szülinapja-névnapja van, akkor inkább beülünk valahova meginni egy pohár bort. És ennyi. Legalább együtt vagyunk.
2010. ápr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha annyi ideje baratok vagytok, akkor siman meg tudjatok beszelni ezt az ugyet.Ugy, ahogy az elottem irok is tanacsoltak, uljetek le es mond el neki, hogy te mit gondolsz errol a dologrol, vegulis nem az ara szamit, hanem a gesztus.Adhat valaki tobb 100 ezres ajandekot is, ha nem szeretettel adja, a 2000 ft. ajandek is ugyanolyan jol tud esni az ambernek, mint egy draga, ha szeretettel adjak.

Biztos, hogy megerti ezt a baratnod is.

2010. ápr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!