Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 év korkülönbségről tapaszta...

20 év korkülönbségről tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Várok rövid történeteket 20 év korkülönbségű pároktól, mire kell feltétlenül ügyelni, tapasztalatok, happy-end stb.

Köszönöm! (23L-43F)


2010. ápr. 16. 09:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Az apa-lánya kapcsolat nagyszerű lehet 20 év korkülönbséggel.
2010. ápr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nagybátyómék ugyanez a felállás volt. És született három fiúk a házasságuk alatt.
2010. ápr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Amíg fiatalok,nem biztos hogy gond van belőle.De amikor a férfi már 60-70,a nő csak 40-50,a legtöbb helyen gond volt emiatt.Sőt,az egyik ilyen ismerős családnál a gyerekek cikinek találták,hogy az apjukat nagypapának nézték.
2010. ápr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A férjem és közöttem 14,5 év van. valakinek már ez is nagyon sok, ám nekem még nagyon is belefér. Nem beszélve arról, hogy én inkább élek valakivel rövidebb időt együtt boldogságban, mint hosszabb időt, de kevesebb örömteli pillanatokkal, időszakkal. Ez szerintem nem mindegy. Én annyi idős vagyok, mint te, szóval nagyjából tudom miről beszélek. Valószinű érettebb vagy a korodnál (mint én is), ezért nagyobb felelősség is van rajtad. Amire mi nagyon figyelünk, ha valami bajunk vagy gondunk van, akkor megbeszéljük és kompromisszumot kötünk! szerintem ez a legfontosabb. Alkalmazkodni kell egymáshoz! ne csak az egyik fél, hanem a másik is! Nekünk ezért működik a kapcsolatunk. Lehet általánosságot irtam, de ez az igazság! jah, és 3 éve vagyunk házasok és most készülünk családot alapitani és nincs semmi problémánk. soha nem vitatkoztunk még nagyot, pontosan a kompromisszum miatt! remélem segitettem valamennyire.
2010. ápr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan problémák lehetnek mint bármilyen más párkapcsolatnál, kisebb extrákkal: pl. párodat apudnak nézik, elég rázós helyzetek alakulhatnak ki ilyenből, párod előző felesége/gyerekei bekavarnak, készülj a megjegyzésekre, hogy csak a pénzéért vagy vele, iylesmik.
2010. ápr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
15-20 év múlva Te még sokmindent csinálnál amire lehet hogy a párod már nem lesz képes
2010. ápr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Köztem és a párom között 9 év van.Tudom a tietekhez képest nem olyan sok.De bizony van hátránya is azért.Pl Őt már a nyugodtabb kategóriába sorolnám,míg én a menjünk,csináljuk,megsem álljunk vagyok.A gondolkodás módunk is más,ugye Ő már tapasztaltabb,így megfontoltabb,mint én.Mondjuk ezt pozitívnak tekintem:)Szóval van jó és van rossz is.De ha szeretitek egymást,akkor nincs mit tenni,legyetek egymásnak,bár ennek a kapcsolatnak biztos több hátránya lehet.Pl:Hamar elveszíted Őt,a gyerekek ha lesznek,ők is hamar elveszítik(bár a Dédim is 100 éves:))Ő hamarabb öregszik meg,szóval nem fogja bírni a tempót...stb

Ha viszont úgy érzed,ezek neked nem fontos dolgok,akkor legyetek csak együtt:) Sok szerencsét és egészséget nektek!

2010. ápr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Pont ugyanez a helyzet még a kor is stimmel, mi öt éve vagyunk együtt és most kisbabát várunk, nem mondom, hogy nem voltak nehéz időszakaink de ez ugyanúgy előfordul egy úgymond "normál" kapcsolatban. Csak más a téma, én elfogadom őt és tisztában vagyok a későbbiekben előforduló problémákkal de szeretem a párom és elfogadom úgy ahogy van. Ő az örökifjú pasi én meg a koravén asszonkája. Mi boldogok vagyunk.
2010. ápr. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

köztem és a férjem között 8 év van.tudom ez nem olyan sok,de felhoznám példának nagymamámékat.

Nagymamámék között 22 év volt a különbség, az esküvőkor mama 18 éves volt. 3 gyönyörű gyerekük született köztük az én apukám.sajnos papa hamar meghalt (bátyám születésekor) úgyhogy én nem is ismertem,de nem szenvedtem hiányt semmiben.mivel mamám még fiatal volt papa halála után jó pár évvel összejött egy özvegy férfival és halálukig együtt éltek,úgyhogy nekem mostoha nagyapám volt de őt is ugyanúgy szerettük.

Ha szeretitek egymást ne foglakozzatok senkivel csak egymásra figyeljetek.Sok boldogságot!

2010. ápr. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia! 19L vagyok, barátom 39. Sose törődj mások véleményéve, érezzétek jól magatokat! Ne hagyd magad kihasználni se, derítsd ki, hogy tényleg téged szeret-e vagy az imponál neki, hogy fiatal barátnője van és úgyse lenne jobb. Ezt csak azért írtam, mert elég kevés információt írtál. És ha van gyermeke, tartsd tiszteletben, hogy sokat kell vele foglalkozni.

Legyetek boldogok!:)

2010. ápr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!