Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi pótlék jár ha a...

Családi pótlék jár ha a gyermek érettségizett de megy tovább tanulni egyetemre?

Figyelt kérdés

2016. aug. 4. 14:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Utána néztem, és tényleg így van(a családi pótlék addig kapható, amíg a gyerek be nem tölti a 20-at, illetve azon tanév végéig, sajátos neveltetési igényű/fogyatékos/gyermek esetében a 23. év betöltéséig)
2016. aug. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
80%
Egyetemre menő gyerekre nem jár (okj-ra menőre igen), viszont ha van kiskorú testvér, akkor az egyetemre járó, járók "gyereknek" számítanak, így pl érvényes a 3 gyerekes kedvezmény pl és hasonlók és a kiskorú testvérre magasabb családi pótlék jár, amíg a két nagyobb testvér egyetemista (tökmindegy hány éves korig, tehát a nagyobb testvérek akár 26-27 évesen is ha még egyetemisták, a kisebb pedig 18 alatti, akkor jár a magasabb családi a kisebbre és a kedvezmények)
2016. aug. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Sajnos nem jàr! :( Az én gyerekem tavaly érettségizett, főiskolai szakképzésre jelentkezett. Augusztusig kaptam a csp.-ot, szeptemberben pedig egy felszólító levelet, ami szerint fizessek vissza 2 havi csp.-ot, mert jogtalanul vettem fel!Mit mondjak, nem esett jól. Azért még egy telefonhívàssal megpróbàlkoztam, mert én a szakképzés miatt reménykedtem abban hogy esetleg mégis jàrhat a csp., mivel ugye ez a képzés nem ad diplomàt. Az ügyintéző úgy magyaràzta el, hogy teljesen mind egy hàny éves és mit tanul a gyerek a főiskolàn/egyetemen, amint az intézmény küszöbét àtlépi, onnantól nem jogosult az ellàtàsra. :(
2016. aug. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Kiss Zsolt Viktorné válasza:

Csak abban az esetben jár amíg középfokú tanulmányait folytatja!Főiskola,Egyetem alatt nem jár akárhány éves is!

Tapasztalatból tudom!3 gyerek!Gyerektartás az más kategória!

2016. aug. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!