Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Idegesít apukám! Mit tegyek?...

Idegesít apukám! Mit tegyek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Apukámmal borzasztó nehéz egy fedél alatt élni. Rendkívül lusta, állandóan a kanapét nyomja, és bár még csak 55 éves, felvett egy csomó öregemberes szokást. Hatvanhétféle gyógyszert szed, amikre iszik (mert cseppet alkoholfüggő is, nem szokott részeg lenni minden nap, de nincs olyan nap, hogy ne inna meg minimum két doboz sört, tehát minden estére ittas lesz), emellett cukra van, és folyton megbetegszik (a legkisebb vágás is hónapokig gyógyul neki), de nem ismeri be, hogy a rossz szokásai miatt vannak, állítása szerint ő nem tehet róla, ha pedig szembesítjük, akkor annyit mond, hogy "Lesz-om, engem nem érdekel!", és magára csukja az ajtót. A végletekig idegesít, hogy nem érdekli, mások is élnek vele (anyukám meg én), és hogy ránk is kihat ez a nemtörődömség. Írtam, hogy felvett jópár öregemberes szokást. Az egyik ezek közül az, hogy állandóan szipog és hangosan köszörüli a torkát, de nagyon hangosan. Egyszer hajnalban arra keltem, és átmentem szólni, hogy fogja már magát vissza, erre lekiabált, hogy mi a francot képzelek, erről ő nem tehet. Pedig tudjuk, hogy nem beteg, egyszerűen elhagyja magát, és tojik rá, hogy mit hall a másik. Éjszaka meg azért nem tudunk tőle aludni, mert horkol, és olyan, mintha egy ütvefúró működne a hálóban. Bezzeg ha anyukám köhög éjszaka a szénanáthája miatt, amit próbál diszkréten csinálni, és erre apa felébred, akkor minden k-nak elhordja őt. Nagyon alpári, modortalan ember. Nem szeretem, de vele kell élnem, és tudom, hogy ha nem rendezem vele a kapcsolatomat, akkor ez az egész életemre ki fog hatni. Van valami ötletetek, hogy hogyan lehet elviselni egy ilyen embert? Örülnék, ha megosztanátok a saját tapasztalatotokat, történeteteket is, legalább osztozunk a fájdalomban. Illetve, "tüneti kezelésként": hogy szoktathatom le erről a torokköszörülésről, krákogásról? Annyira felidegesít, hogy néha könnyek jönnek a szememből.
2016. aug. 23. 00:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

nem tetszik költöz ja

hogy nincs hova hát viseld el mégis mit képzel körülöted forog a világ....

2016. aug. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
En egy honapja koltoztem el, apam hasonloan viselkedik, nem tudtam mar elviselni. Jobbat nem tudok. Szabadulj meg tole, igy vagy ugy. Marmint ne mergezd meg. (Ezt most csak azert mert nem biztathatlak ilyesmire, de amugy csak ugyesen)
2016. aug. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
költözz el, más megoldás nincs. 55 évesen már nem fog változni, ez csak rosszabb lesz.
2016. aug. 23. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%

"Hatvanhétféle gyógyszert szed" "cukra van, és folyton megbetegszik "

"Pedig tudjuk, hogy nem beteg, egyszerűen elhagyja magát"


Van itt némi ellentmondás nem?

2016. aug. 23. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezek mind a cukorbetegség tünetei és velejárói..

Ráadásula sör nem jó a cukrosoknak.


Az a baj ezzel hogy aki nem akar változni azzal nem lehet mit tenni, csak ez egyre rosszabb lesz.


Akkor lesz majd gáz amikor már bekómál, meg elborul az agya és majd nem emlékszik miket csinált.


Cukrosoknak egyáltalán nem szabadna piázni, és bagózni se nagyon, plusz diétázni kéne.

2016. aug. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
27%

A legnagyobb baj, pedig az, hogy őt nem érdekli, innentől az orvos is bármit felírhat, ő be fogja szedni, mert ezzel le van tudva, aztán vagy jó neki vagy nem.


De amíg nem akarja megérteni a saját betegségét és rájönni arra, hogy hogyan gyógyulhat meg addig mit sem érnek az orvosok mega gyógyszerek.


Próbáld szeretettel, türelemmel rávenni arra, hogyelkezdjen érdeklődni saját maga iránt, és segíts neki újra felvenni a kesztyűt, vagy az élet padlóra küldi a ringben.

2016. aug. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
82%
Nem Aput kell leszoktatni. Füldugó csodákra képes (60 ft a Wolfban)
2016. aug. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Nem jön szóba a költözés? Megszöksz vagy megszoksz...
2016. aug. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
1,7 válaszadó ez milyen válasz? Nem ilyen hozzá nem értő válaszokat vár a kérdező
2016. aug. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
82%

35% Tied hol van? 😊


Füldugó jó ötlet, legalább nyugodtan tudsz aludni.

Nem fogod tudni leszoktatni, lehet, hogy nem csak egy rossz szokásról van szó. Írod, hogy nagyon sok gyógyszert szed.

2016. aug. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!