Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha mi szeretünk...

Miért baj az, ha mi szeretünk utazni?

Figyelt kérdés

Sajnos a családom nagy része eléggé földhöz ragadt, nem szeretnek sehova menni, mert szerintük semmi értelme ilyesmi szórni a pénzt.

Ellenben mi a férjemmel imádunk utazni, és rengeteget is szoktunk. Nem feltétlenül hetekre, van hogy csak egy hosszú hétvége pl Prága, Berlin, Ljubljana, Erdély, London stb. De nyáron persze elmegyünk hosszabb utakra is meg messzebbre mint pl Görögország, Törökország, Egyiptom. Plusz még tavasszal is elszoktunk menni valahova túrázni, Grúzia, Bosznia stb.

Szóval évi 3x biztos utazunk.

Mostmeg szeretnék már olyan helyekre menni ahova gyerekkorom óta vágyok, pl USA, Új-Zéland, Indonézia..

De egyszerűen mindenkitől csak azt kapjuk, hogy minek ennyit utazni, meg erre költeni, miért nem felel meg nekünk a Balaton stb, meg hogy másnak bezzeg a Balatonra se telik meg ilyen szövegek. Persze azt nem veszik figyelembe, hogy mi nem dohányzunk, nem kávézunk, stb. Holott van a családban olyan házaspár, ahol mindketten dohányoznak kávéznak. Napi 1-1 doboz cigi ára meg 2 kávé egy év alatt majdnem milliós összeg, tehát éppen nekik is telhetne rá. Annyira idegesítő komolyan, hogy ha megyünk valahova mindig csak a fintorgás megy. Nálatok is vannak ilyen földhözragadt rokonok?


2016. szept. 3. 11:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
30%
Nem az a baj, hogy szeretsz utazni. Az a baj, hogy szeretsz rá felvágni. Itt is épp azt teszed.
2016. szept. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
88%

10-es: Írta a kérdező, hogy a szülők, keresztszülők, testvérekről van szó. Nyilván nem fog elutazni úgy, hogy nem is szól nekik. Azért érdekesen adná ki magát, hogy hívja a testvére, hogy ott van a házuk előtt, mert arra járt. Kb. így nézne ki a dolog:

"-Szia, Mari! Itt vagyok házatok előtt, mert a környéken jártam és gondoltam benézek.

-Jaj Janikám nem otthon vagyunk, hanem éppen az Eiffel-torony egyik szintjén vacsorázunk Gabival.

-Miért nem szóltatok, hogy elutaztok?

-Azért, mert mindannyian irigy r*hadékok vagytok és a gyakorikérdéseken azt mondták ne szóljak a családomnak ha elutazok."


Azért a családjának csak illik szólni ha messzire utazik.

2016. szept. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
89%

11-es: Szerinted mi a felvágás abban, hogy egy csapat idegen embernek(akikkel valószínűleg soha nem fog találkozni) leírja az életvitelét?


A családja előtt meg ne kelljen már titkolnia, hogy hova utazik...

2016. szept. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem foglalkoznék a beszólásokkal, az én életemről én hozom meg a döntéseket, senki más. Ha nagyon agresszív módon megy a savazás, akkor viszont rövid úton, határozottan le kell állítani.

Ha egyébként jó a viszony, nem akartok konfliktust gerjeszteni, tényleg nem kell mindenről beszámolni. Csak nem figyelnek olyan árgus szemekkel, hogy pár nap távollét is feltűnik nekik.:-) Facebookon is lehet külön kategóriába tenni a családtagokat, és úgy beállítani a megosztásokat, hogy ők ne lássák. (Én ugyan nem vesződnék ezzel, igaz, nem is töltök fel minden utazásomról 80 fotót, nem a profilom fényezgetése a cél.)

2016. szept. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

A mi rokonaink egyáltalán nem ilyenek, szerencsére nem igazán foglalkoznak vele.

Mi családostul is nagyon szeretünk utazni.

2016. szept. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
46%

A párommal mi is gyakran utazunk.

Mivel a magyar ember irigy és beszólogatós, ezért nem kötjük az orrukra.

(Egy szomszéd tudja csak, aki -egy csomag kávéért- kiszedi a postát minden nap.)

Továbbá két dolgot nem teszünk:

- nem hencegünk vele a facen,

- és senkinek sem hozunk semmiféle ajándékot (amivel egyben tudatnánk, hogy voltunk valahol).

2016. szept. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
38%

A kávéban és a cigiben teljesen igazad van. Én is szeretnék utazni sokat, de én pl félős vagyok és sokkal jobban tetszik, mikor az unokatesóm kirak fészre képeket az aktuális útjáról :)))))

De tény, hogy sokak nem tehetik meg és lehet, hogy a családod attól tart, hogy a hátad mögött megszólnak benneteket.

2016. szept. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk ugyanez van, annyi, hogy a férjem családja részéről és legtöbbször a hátunk mögött.

Mi igaz nem ilyen nagyobb külföldi utakra járunk, de évi 2 wellness, és 1 "nagyobb" nyaralás bele szokott férni. Kiderült, hogy a hátunk mögött anyósomék azt gondolják, hogy a férjem miattam jár csak wellnesselni, mert előtte nem volt "az a fajta" aki szeretett volna menni, valamint olyanokat mondanak, hogy mi is csak 4-5 csillagos szállodákban tudunk csak pihenni stb. Őszintén szólva egyáltalán nem érdekel, mert csak sajnálni tudom őket. Nekünk jól esik, nem sajnáljuk rá a pénzt, a többi meg nem érdekel. Valószínűleg csak irigyek, hogy ti megengedhetitek magatoknak, hogy utazásra, nyaralásra költsetek.

2016. szept. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
43%
Nem kávéztok? Grat, ügyibügyik vagytok. Nem az a baj, hogy mások turkálnak a te pénztárcádban, hanem az, hogy te ahelyett, hogy intelligensen lereagálnád (mittomén, "igen, Londonban voltunk, oda volt kedvünk menni, szép volt"), helyette összeszámolod, ki mennyi pénzt kávézott el egy év alatt. Pont olyan vagy, mint a rokonságod többi része. Nem is értem a problémád.
2016. szept. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

3. hozzászólóval maximálisan egyetértek. jóóóó magyar szokás szerint, ha az én tehenem megdöglik, dögöljön a szomszédé is...

rühellem az országomban élőket. legalábbis a többségét...

2016. szept. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!