Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokon, aki nem tud leállni a...

Rokon, aki nem tud leállni a beszéddel. Hogyan lehet vele kommunikálni?

Figyelt kérdés

Van egy unokatestvérem, egykorúak vagyunk, huszonéveink végén mindketten, családdal. Már régóta fennáll vele ez a probléma, tud is róla, állítólag megpróbálja kontroll alatt tartani, de teljesen sikertelenül. A beszélgetések 95%-t ő uralja, csak mond, mond és mond. Félbeszakítani sem lehet. Ha esetleg velem történik valami kiemelkedő akkor is ő beszél. Legutóbb kiderült, hogy babát várok, és amikor megosztottam vele a hírt nagyon örült. Rákérdezett hogy vagyok és kb. fél mondatot tudtam elmondani, amikor átvette a fonalat és onnantól kezdve végighallgattam, hogy milyen szülésfelkészítő tanfolyamot látott ő, ami most indul, a legjobb barátnője hogy van terhesen és neki milyen problémái vannak a munkahelyén.


Többször szóba került már vele ez a jelenség, és akkor arról kezdett hosszasan mesélni, hogy hogyan próbálja kontroll alatt tartani... Sokszor már nincs erőm felvenni a telefont sem, amikor hív, mert tudom hogy egy órás egyoldalú beszélgetés lenne belőle, még félbeszakítani sem tudom majd, hogy mennem kell, elfoglalt vagyok.


Változtatni rajta már nem lehet, mert mindenkivel ennyit beszél, és ha a férjének nem sikerült, akkor nekem (akivel három-négyhetente beszél) mégannyira sem fog, inkább az érdekelne, hogyan tudnám kordában és mondjuk 10 perc alatt tartani egy beszélgetést. Valaki hasonló helyzetben?


2016. okt. 3. 18:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

ő Pepin bácsi a Sörgyári capriccio c filmből!

[link]

van egy zseniális rész, ahol beszél, beszél, közben ledől az ágyra és egy mondat közben elalszik...

- a többiek lábujjhegyen kiosonnak

2016. okt. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy ilyen munkatársam! Pontosan ez a helyzet vele is :D Már meg sem próbálok magamról beszélni neki :D pedig nem hiszem, hogy nem érdeklem, jóban vagyunk csak valahogy neki muszáj beszélnie a saját dolgairól :D
2016. okt. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Pontosan ez a helyzet itt is, amit te írsz, kedves második. Tényleg nem az a felállás, hogy őt nem érdeklik a velem történtek, de a beszédkényszer nagyobb ennél :D
2016. okt. 3. 18:53
 4/13 anonim ***** válasza:

Az ilyen emberek nem veszik magukat észre. Én is más kipróbáltam mindent! Nem figyeltem rá, mással kezdtem beszélgetni, másról, elfordultam, kimentem, nem vettem fel a telefont egy hónapig, de ebből csak az jött le neki, hogy lesz***rm őt és nem tudom végighallgatni...


Tényleg lesz**rtam. Már annyira untam. Minden nap ugyan azt mndja el, ugyan azokról az emberekről pletykál. Nem ilyen vagyok én. Elegem van az üres fecsegésekből, értelmes, tartalmas beszélgetéseket szeretnék az emberekkel. A legtöbben ilyenek. Valószínűleg ilyen a környezetük avgy épp ellenkezőleg, más nem figyel rá rajtad kivül. Szelektálom az ilyen embereket. Pl van egy csaj most a munkahelyemen, ő állandóan a barátjáról beszél. Miko szóvátettük többen is, hogy inkább a munkával kéne foglalkoznia, akkor a fejünkhöz vágta, hogy irigyek vagyunk! :D Abszolut agyhalál!


Szóval füldugó avgy agykontroll, vagy nem tudom. Én kerülöm az ilyen embereket és nem veszem fel nekik a telefont sem, még akkor sem ha rokon.

2016. okt. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hagyd ott akkor.
2016. okt. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
vágj mindig a szavába. beszélj te is valamit
2016. okt. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Telefonon a legegyszerűbb, közlöd, hogy most sajnos menned kell időre valahová, le kell tenned a telefont. Ha pedig személyesen lett eleged, szintén ki tudod magadat menteni egy találkozóra hivatkozva.
2016. okt. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem tobb ilyen ismerosom is van es nincs annal viccesebb mikor ket ilyen embert osszehoz a sors. A lenyeg h hummog az egyik mig a masik kifejti magat aztan felbeszakitja es a masik hummog mig o fejti ki magat (ket kulon temarol van szo pl: a gyumolcsok es a gumiabroncs gyartasa) csinald te is ezt semmilyen szemelyesrol ne beszelgrss vele, csak egy teljesen mas temat kezdj el amivel kizokkented es ledumalhatod a fejet a helyerol :D
2016. okt. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én alapból csendes vagyok, de néha elszáll a dolog - főleg ha a párommal vagyok - és mondom-mondom, szegény szóhoz sem jut. Aztán megunja, és vagy megcsókol úgy igazán, vagy befogja a szám, és átveszi a beszélgetést.
2016. okt. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

De a párom exe olyan volt, mint a te unokatesód. Ő már közölte vele, hogy figyelj, 10 mondatban foglald össze, vagy fél órám van rád - és utána minden lekifurka nélkül elment a dolgára.


Te is tedd ezt - meg fog sértődni, de talán leesik neki a tantusz.

2016. okt. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!