Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor nem kérhetek gyerektartást?

Mikor nem kérhetek gyerektartást?

Figyelt kérdés
A volt párommal szakítottunk, mert teherbe estem, ő úgy gondolta, hogy nem szeretné a gyereket nevelni, én meg nem szeretném elvetettni. A gond ott kezdődik, hogy csak párhónapos kapcsolatról beszélünk. Kérhetek-e egyáltalán gyerektartást, vagy ilyenkor mit lehet tenni?

2016. okt. 20. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Ugyan nem vagyok jogász, de szerintem, miért ne kérhetnél? Nem egyedül csináltad azt a gyereket, tehát a következményeket sem egyedül kell vállalnod...
2016. okt. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem ismerné el, hogy az övé, gondolom lehet apaságit kérni, oszt' ennyi.
2016. okt. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Akkor is kérhetsz gyerektartást, ha egyéjszakás kapcsolatból, pár órás ismeretség után jött össze a gyerek.

Az egy dolog, hogy mennyire etikus, hogy te megtartod, miközben ő nem akarja, de a felneveléséhez a támogatását kéred. Viszont teljesen törvényes, ha a gyerek megszületése után bírósági úton igényled a gyerektartást, neki pedig ebkötelessége ezt fizetni, amíg a gyerek nagykorú lesz.

2016. okt. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Na jó, és az mennyire lenne etikus, hogy rohanjon abortuszra, mert a pasi nem akarja... szerintem ez patthelyzet, felesleges bármelyik felet etikátlannak kikiáltani ezért. Húzott volna gumit szegény pasas, és akkor nem került volna ilyen helyzetbe.
2016. okt. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Ha ő az apja, akkor kérhetsz gyerektartást.
2016. okt. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
#3: Húzzon gumit. Ja, az derogált neki, ugye?
2016. okt. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező, kérhetsz, és ha az illető a biológiai apa, sajnos meg is fogják ítélni.
2016. okt. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Mivel nem akarja a gyereket, így ha lemond róla a bíróságon is, akkor elvileg nem köteles fizetni semmit.
2016. okt. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%

ha ő a gyerek apja, akkor kérheted


amúgy 200 forint egy óvszer, ha nem akartok gyereket, nehéz lett volna összedobni az árát?

2016. okt. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

# 8


Lemondani jogokról lehet, jogi kötelezettségekről nem.


Egy apa kizárólag abban az esetben "mondhat le" a gyerekéről, illetve a vele kapcsolatos kötelezettségeiről, ha egy másik férfi örökbe fogadja.

2016. okt. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!