Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a szüleimen?

Figyelt kérdés

A szüleim szerencsére jo keresnek de mostanság a ház épülése és a vetőmag (vidéken lakunk) megvevések sok pénz ment ki ennyire kevés pénzünk nem is volt szt szeretném kérdezni hogyan tudnám őket segíteni szellemileg és pénzileg ?

Bár nem mondták de én nem tudok nyugodni hogy több a kivitel mint a bevitel.

csak normális választ kére

13/L


2010. ápr. 28. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Aranyos és okos kislány vagy.Sokat nem tudsz segíteni, de sok kicsi sokra megy.

Először is tanulj jól,mert ez fontos. Amennyit tudsz segíts otthon anyukádnak:takarításban,a kertben.Tanulj meg főzni,az is segítség lehet. Csak arra kérj pénzt,ami feltétlen fontos. Nem kell mindennap fagyi,csipsz, ilyesmi. Nem kell új ruha,cipő,ha a régi még jó. Ha valamit megakarsz venni,ne vedd meg rögtön,hanem ahogy régen mondták: aludj rá egyet. Másnapra talán rájössz,hogy az nem is olyan fontos. Sok kevés pénzből élő felnőtt is így csinálja. Ezzel nem csak a szüleidnek segítesz,hanem később neked ia hasznodra válik,hogy tudod jól kezelni a pénzt.

2010. ápr. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pl. azzal is segíthetsz, hogy nem vetetsz semmi fölöslegeset. Nem várod el tőlük, hogy finanszírozzák a mobilodat, a Bravo újságodat, körömlakkot, könyvet, nasit, stb. Ezek csak példák. Lehet, hogy te életedben nem olvastál Bravot. Csak kor miatt általánosítottam. :) Csak, hogy értsd. A megértéseddel is segítheted őket. Gondolom nem munkára céloztál. 13 évesen nem tudom mit lehetne dolgozni, hogy segítsd őket.
2010. ápr. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

bár több ilyen gyerek lenne, mint te, akit érdekel miből él meg és mi van a szüleivel.

mivel még nagyon fiatal vagy anyagilag nem sokmindent tehetsz. de szerintem a szüleid annak örülnének a legjobban, ha levennél egy kis terhet a vállukról házimunkával. mosogatás, porszívózás stb. és ha jól tanulsz.

hogy ezzel már ne kelljen bajlódniuk....

kitartást! lesz ez még jobb is!

2010. ápr. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyetertek az elozovel! Bar tobb ilyen gyerek lenne a mai vilagban, mint Te! Mivel meg tul fiatal vagy, ezert nem tudsz penzt keresni, de nem is kell. Igazuk van az elottem szoloknak, tanulj jol es segits sokat Nekik a hazi munkaban. Ezzel is leveszel valamennyi terhet a vallukrol. Kitartas, hamarosan jobb lesz!
2010. ápr. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!Kitaláltam hogy 1 nap 1szer nyitom ki a számítógépet csak ha muszály és mindent ami égvemaradt lámpa,égő lekapcsolok és ha folyik a fürdőben a csapból í víz elzárom ezzel egy kevés pénzt spórolunk aztán meg tanulok meg mostanába elkeztem jobban segíteni a ház körül!Remélem jó lesz. És köszönöm a dícséreteket.
2010. ápr. 29. 16:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Szellemileg sztem magadon segíts és csináld meg a házidat, azonfelül ne vitatkozz velük és ne kelljen veled sokat foglalkozni szóval tanulj jól!

Anyagilag meg úgy tudsz segíteni nekik, hogy vigyázol a dolgaidra, és nem pazarolsz, nem válogatsz, és igyekszel hogy ne betegedj meg..


Mást nem nagyon tudsz tenni 13 évesen..

2010. máj. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébként sokmindent lehetne dolgozni már 13 évesen is pl kézimunkák, csomagolás stb csak sajnos nem ebben az országban..


Japánban Kínában szülői engedéllyel 12 éves kortól dolgozhat aki erre szorul..


Nem is itt tart egyik kultúra sem mint Európa..


Itt még erőteljesen "középkor" van..

2010. máj. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tizenhárom évesen legfeljebb azzal, hogy nem követelőzöl, megelégdszel annyival, amennyi ezek után jut. Beéred szerényen azzal, ami adódik és néha elmondod nekik, mennyire átlátd a nehézségeket és egy kicsit megbiztatod őket: nemsokra talán jobb lesz újra.
2010. máj. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Őrizd meg magadat ilyen jónak!

Heinrich Heine: Mint egy virág.

Mint egy virág, olyan vagy, oly bájos, tiszta, szép./ Nézek rád, s egy kis kósza bánat szívembe lép. / Szinte nyújtnám fejed fölé kezem áldásra épp,/ Ilyen maradj örökre, íly tiszta, bájos, szép.

2010. máj. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!