Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Túl reagálom és hagynom kellene?

Túl reagálom és hagynom kellene?

Figyelt kérdés
Szóval, párom családja kitalálta, hogy mindennap együtt tartsuk a karácsonyt. Tehát 24-en anyósnál lennénk (az egész család ott lenne NEKIK) 25-en menjunk a párom keresztanyjahoz (megint az egész család) 26-an ilyen rokonok+egész család 27-en olyan rokon szintén egész családja! Tehat mindennap más vendégel meg, de ugyan az a társaság. Mondtam paromnak, hogy a szüleimhez is szeretnék elmenni legalabb egy pár órára, de ebből sértődés van, mert hogy nem fer bele, mert megvagyunk hívva mindennapra másik rokonhoz. Tehat 4-5 napon keresztül leszünk az ő családjával az enyém meg egy órát nem fér bele. Most mit mondjak erre?
2016. dec. 2. 11:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Mond azt, hogy akkor te 25-én (vagy másik nap) délután mész a szüleidhez, ha akar, jön veled.


Nem vagytok egymáshoz varrva, menj külön, ha ő ennyire nem képes kompromisszumra, és ennyire nem látja be, hogy karácsonykor te is szeretnél a családoddal lenni. Sőt, már neki is családja, pont úgy, mint neked az ő rokonai.

Nem hiszem, hogy külön magyarázatra szorulna, hogy neked miért vannak előrébb sorban a szüleid, mint az ő keresztanyja! Ha ezen megsértődik, akkor nem a párod, csak dugtok.

2016. dec. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
Normál esetben az a bevett szokás, hogy 24-e a pár ünnepe, 25-e az egyik szülönél, a 26-a meg a másiknál. Az, hoyg minden napot az egyik helyen tölteni, nem normális ötlet.
2016. dec. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%
Ha a párod rendben találja így a programot, akkor hagyd el. Ez esetben ennek a kapcsolatnak semmi értelme!
2016. dec. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám, hogy szomorú, hogy úgy gondolja a karácsony csak az ő családjáról és az ő akaratáról szól. Fognám magam és elmennék 25.-én a szüleimhez, biztosan nem érdekelne, ha megsértődnének a többiek, nehogy már 1 napot se szánhass a családodra.
2016. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy van egy gyereke és ezzel érvel, hogy a gyerek miatt kell ott lennünk, holott a gyerek velünk él, sőt még a szüleim is szeretik, elfogadjak. Készülnek ajándékokkal, főznek is stb.
2016. dec. 2. 11:31
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszerű program... Párod másban is tesz rá, neked mi volna jó? Mert akkor te csak egy háztartási robot + punci kombináció vagy neki, nem pedig a társa.


Egyértelmű, hogy a te szüleidhez is el kell mennetek karácsony valamelyik napján, főként úgy, hogy ő 4-5 napot betervezett neked a megkérdezésed nélkül.

2016. dec. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Ebben az esetben azt miért nem érti, hogy te a szüleid gyereke vagy, és pont úgy vágynak rá, hogy veled ünnepeljenek, mint ő arra, hogy a gyerekével legyen?

A "párod" nagyon nem tekint rád egyenrangúként, ha a családodat is ennyire hátra sorolja.

2016. dec. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem reagálod túl. Ha 24-én az ő egész családjuk ott lesz, minek kell plusz még 3 napot együtt tölteni? Teljesen logikátlan.

Mondd meg, hogy 25-én menjetek a te szüleidhez. Ha sértődés lesz belőle, menj egyedül. Úgy fest számomra is, hogy nem tekint egyenrangú partnernek.

2016. dec. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"Most mit mondjak erre?"


Először is te semmit, kommunikáljon párod az ő édesanyjával (mint ahogy hasonló esetben te beszélnél a te szüleiddel). Feltéve, hogy pároddal egyetértés van köztetek.

Párod pedig annyit mondjon: EZ NEM KÓSER!


Javaslatom:

dec.24: gyereketekkel hármasban otthon.

dec.25: te szüleidnél (ha a gyereket a másik szülő el akarja vinni, vigye ekkor).

dec.26: párod szüleinél, ill. ha akkor másik rokonnál vannak, akkor ott a gyerekkel.


Ennek szépséghibája, hogy a te szüleid is készülnek ajándékkal a gyereknek. Esetleg a következő néhány nap valamelyikén látogassanak meg titeket, és akkor láthatják a kisgyereket és odaadhatják az ajándékot, hozhatnak a saját süteményükből.


Ne feledd!

A te családod számodra ugyanolyan fontos, mint párod számára az ő családja. Ne 1-2 órát próbálj kikönyörögni, hanem ugyanannyit, mint amennyit az ő rokonaival töltesz.

Megj.: jó lenne magatokban is lenni (hármasban). Nekem pl. ez is hiányozna ebből az általuk kitalált "menetrendből".


Ha párod szerint is úgy kéne csinálni, ahogy az ő rokonai gondolják, akkor arra írok majd újabbat, de bízzunk benne, hogy ez nem így van.

2016. dec. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Már a kérdés elolvasásától is 200 lett a vérnyomásom, nemhogy ezt megélni.

Felháborító pofátlanság, amit a férjed és a családja kitalált!

Én is csak azt tudom javasolni, hogy menj el a szüleidhez - ha kell akkor egyedül - sőt, hogy a haragomat kifejezzem, amiért ennyire semmibe veszik a családomat, én a helyedben szenteste, azaz 24-én mennék a szüleimhez, aztán gondolkozzanak el a böszmeségükön.

Baromi dühös vagyok!

2016. dec. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!