Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen hanyag édesanyám?

Miért ilyen hanyag édesanyám?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta káosz anyám lakása. Mindig szégyelltem barátokat hívni hozzám, mert büdös volt és nagy rendetlenség. Már rég elköltöztem, azóta roszabb. Befogadott egy csomó macskát az utcáról: bolhásak, rühesek és férgesek. Egyszer egy hétvégét otthon töltöttem, és bolhásak lettek a ruháim. A macskák a párnára kakálnak, de találtam már hányást a mosogatóban. Nincs gusztusom betenni a lábam abba a házba. Anyám azt hiszi, hogy jót tesz az állatokkal, holott szenvednek. 12 macskát már elvitt az állatmentő, most már "csak" 5 maradt. Néha meglátogat engem is, ilyenkor mindent szanaszét hagy maga után. Kezdek undorodni tőle (tudom, hogy erős kifejezés), de már egy csomó bőrbetegsége kialakult. A bőrgyógyász szerint a rühes macskáktól. Mivel tudnék rá hatni? Undorító az egész ház!

2016. dec. 19. 18:39
 1/10 A kérdező kommentje:
Milyen mentális betegsége lehet?
2016. dec. 19. 18:44
 2/10 anonim válasza:
62%
Én is csak találgatok. Van mellette legalább egy ember, akire mindig számíthat? Aki mindenben segít, és beszélget vele. Meghallgatja, kedves, felteszi a függönyt, rendszeresen segíti őt a bevásárlásban, lakástakarításban... stb. Egy stabil ember, aki akár az egyik gyereke is lehet, nem csak férj. Ezáltal szeretetet kapna. Lenne egy támasza lelkileg is és a lakás tisztántartásában is. Talán akkor nem kellene egy macska sem, mint családtag "pótlék". Az is jó, ha kimozdul, "világot lát." Rokonnál, színházban, kirándulás, bál.... De azt is tudni kell, hogy nem változik meg egyik napról a másikra. Az igényesség fokozatosan jön vissza. Légy vele! Segítsd minden nap valamivel, hétköznap ha mással nem, jó szóval. Ne hagyd elveszni!
2016. dec. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindig is zárkózott volt, ha bármikor is egy igazi anya-lánya beszélgetésre vágytam, mindig ideges lett. Én mindenről beszámolok neki, ő pedig titkolózik, mióta ismerem. Sokat utazott, járt Egyiptomban, Dubajban, Floridában, Törökországban és még sok máshol. Nem tűri el a férfiak jelenlétét, mindet utálja. Az okáról nem beszél, nyilván sok csalódás érte. 46 éves.
2016. dec. 19. 19:10
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor tudok csak takarítani nála, ha nincs otthon, mert haragszik, ideges lesz ha kidobom a használt flakonokat pl. Minden bútor ragad az olajtól, vagy mástól. Ha pedig rend lesz, 1 hét múlva minden kezdődik előről. Rám bármikor számíthat, de kezdek belefáradni.
2016. dec. 19. 19:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Mit tudsz apádról?
2016. dec. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Havonta látogatom őt, gyakran beszélek vele. Itt nem is apámról van szó, mert anyám nem haragszik rá, de nem is szereti. Semleges vele.
2016. dec. 19. 19:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Anyádnak segítség kell. beteg.
2016. dec. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Anyud depressziós is lehet? szakembert kellene megkérdezz

és vannak terápiák


ha nem tudja , vagy nincs kedve tisztán tartani a lakást

ez a depresszió jele

a depressziós emberek nem tudnak dolgozni

nincs meg az akaraterejük

2016. dec. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A neurózis egyértelmű, de ehhez a személyiség sajátos jegyei teremtenek alapot. Nem mer szeretetet adni, mert úgy gondolja, hogy attól gyenge lesz. Talán a saját családjából hozott rossz emlékeket.
2016. dec. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazából úgy érzem, hogy megfojt a szeretetével. Akkor is segít anyagilag, amikor nem szükséges, aztán kiderül, hogy alig evett az adott hónapban. Annyira ragaszkodik hozzám, hogy magára nem is gondol. Imádom őt, de nem engedi, hogy viszonozzak, ezért kezd lelkiismeret furdalásom lenni.
2016. dec. 19. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!